PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z mapa google ale inny niż na forum. Strona główna nie zapleczowa!



domekwrabce
09-11-2013, 16:31
Witam. Mam problem z mapa google. Odrazu mowie ze jest to inny problem niż na większości forum Chciałbym dać na stronie mapke. Ale nie w artykule tak jak wszedzie jest tylko chciałbym ja wsadzic na stronie głównej. Robie tak jak wszystko powinienem. Buduje mape wklejam i działa normalnie w artykule natomiast jak wklejam na storne głowna na dole w to wyskakuje mi sam skomplikowany link wygladajacy delikatnie mowiac tragicznie znajduje sie on na dole strony pod nazwa ,,tu sie znajdujemy` http://www.domwgórach.pl . Wiem ze mozna umieścić tam link z mapa bo przy podobnej strnie kiedys widziałem juz umieszczony. Kombinuje jak mogę i juz nie mam pomysłu bardzo prosze o pomoc!!
Z góry dzieki

alex51
09-11-2013, 16:55
Chciałbym dać na stronie mapke. Ale nie w artykule tak jak wszedzie jest tylko chciałbym ja wsadzic na stronie głównej.
Czy treść strony głównej nie jest artykułem? Masz do wyboru wstawić w artykule lub w module np. z własnym kodem HTML. Polecam Komponent Phocamap i dodatek do niego, umożliwiający wstawianie mapy w treść artykułu lub osadzenie kodu mapy bezpośrednio w module z zastosowaniem dodatku Sourcerer.

domekwrabce
09-11-2013, 23:17
Tak sama treść strony głównej jest ale mi chodzi o to ze już pod samym artykułem mam rózne dodatki typu kontakt ciekawostki i .. mapa google. I własnie dam na dole chciałbym wrzucić ta strone a nie w artykule. Czytałem ze wystarczy wkleić sam link ze strony google i to wystarczy. Niestety w moim przypadku nie przeszło to masz moze jakaś rade co mógł bym zmienić?

alex51
10-11-2013, 07:32
Tak sama treść strony głównej jest ale mi chodzi o to ze już pod samym artykułem mam rózne dodatki typu kontakt ciekawostki i .. mapa google. I własnie dam na dole chciałbym wrzucić ta strone a nie w artykule.
Zauważyłem i dlatego napisałem, że jednym ze sposobów osadzenia mapy za pomocą posiadanego kodu jest osadzenie go w module z własnym kodem html. By Joomla! nie czyściła zawartości kodu bezpiecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie sugerowanego dodatku Sourcerer. Poza tym w treści modułu można też wstawiać zawartość artykułu korzystając z innego dodatku od producenta NoNumber (http://www.nonumber.nl/) - Articles Anywhere, więc możliwe będzie zastosowanie wspomnianego komponentu Phoca Maps.
Zwróć też uwagę, że piszesz w dziale dla Joomla!1.5 a wskazujesz na problem na stronie utworzonej w Joomla!3, jednak sposoby prezentacji map Google są w obu tych wersjach takie same.