PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł Multibanners - proszę o pomoc



john76
04-02-2006, 13:35
Witam,
proszę o pomoc. Zainstalowałem komponent, oraz modul multibanners i po wejściu na Componens/multibanners/Zarządzaj banerami - wyskakuje mi następujący błąd:
DB function failed with error number 1146
Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT id, bname, datefrom, dateto, published FROM jos_multibanners LIMIT 0,30

taki sam problem występuje również w Components/multibanners/Zarządzaj klientami - DB function failed with error number 1146
Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT mbc.cid, mbc.name, mbc.contact, count(mb.id) AS count_id FROM jos_multibanners_client AS mbc LEFT JOIN jos_multibanners AS mb ON mbc.cid = mb.multibanners_client_cid GROUP BY mbc.name LIMIT 0,30

i co teraz?

stone
04-02-2006, 20:23
Z jakis powodow nie powstaly tabele w bazie, odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz

john76
05-02-2006, 00:09
niestety nie pomoglo:mad:.
To może z innej strony. Czy zna ktos moze modul ktory obslugiwalby wyswietlanie banerow.Chodzi mi dokladnie oto aby moc
rozne banery wyswietlac w dowolnie wybranych miejscach, oraz zeby mozna nimi bylo zarzadzac.

magic
05-02-2006, 01:26
1. Jeśli ci pasuje z jakiegoś powodu właśnie Multibanners - rozpakuj paczkę komponentu; powinieneś znaleźć plik (pliki) *.sql; spróbuj wykonać te pliki przy pomocy phpMyAdmin czy innego administratora bazy danych mySQL jaki przewidziano dla Twojego serwisu www. W ten sposób "ręcznie" założysz w bazie tabele z ich zawartością.
2. Joomla! ma wbudowany komponent obsługujący banery. Może jest wystarczający dla Twoich potrzeb? Wiecej info tutaj (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/component/option,com_search/Itemid,5/?searchword=banners&option=com_search&Itemid=5).
3. Jest trochę innych komponentów dla Joomla! związanych z banerami i reklamą. Zobacz te miejsca (http://www.joomla.pl/index.php/content/view/10/22/). Dość sporą popularnością cieszy się ArtBanners (z tego co wiem).

john76
05-02-2006, 01:57
wielkie dzieki. Wlasnie zainstalowalem artbanner i testuje.:)

vj_
05-02-2006, 13:55
Witam,
proszę o pomoc. Zainstalowałem komponent, oraz modul multibanners i po wejściu na Componens/multibanners/Zarządzaj banerami - wyskakuje mi następujący błąd:
DB function failed with error number 1146
Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT id, bname, datefrom, dateto, published FROM jos_multibanners LIMIT 0,30

taki sam problem występuje również w Components/multibanners/Zarządzaj klientami - DB function failed with error number 1146
Table 'baza3950.jos_multibanners' doesn't exist SQL=SELECT mbc.cid, mbc.name, mbc.contact, count(mb.id) AS count_id FROM jos_multibanners_client AS mbc LEFT JOIN jos_multibanners AS mb ON mbc.cid = mb.multibanners_client_cid GROUP BY mbc.name LIMIT 0,30

i co teraz?

Czesc, w zasadzie wpisanie komendy REPAIR TABLE jos_multibanners powinno Ci pomóc, jesli to nie pomożes, to wez sprawdz sobie, czy czasami instalacja Joomla, nie byla przeprowadzana, przez cpanel, bo czasami takie instalatory domyslnie inaczej ustawiaja prefix w bazie danych i potem sie pojawiaja takie problemy.

stone
06-02-2006, 09:01
Jeszcze tak ja zawsze w przypadu bannerow polecam phpAdsNew jako niezalezna aplikacje:)