PDA

Zobacz pełną wersję : Jak nadać atrybut "title" tytułom artykułów w "Artykuły - przegląd"?



badyllek1993
11-11-2013, 00:42
Witam.

Stoję od kilku godzin przed pewnym problemem.
Na podstronie, na której mam wyświetlony przegląd artykułów z określonej kategorii, tytuły tych artykułów są ustawione jako łącza.

Jak do tych tytułów przypisać atrybut "title", który będzie taki sam jak tytuł, czyli w tym wypadku anchor?

Może ciężko wytłumaczyć, ale mam nadzieję że komuś uda się zrozumieć do czego zmierzam. :)

Pozdrawiam,
badyllek1993

zwiastun
11-11-2013, 00:44
A do czego Ci ten atrybut ma posłużyć?

badyllek1993
11-11-2013, 00:53
Głównie pozycjonowaniu witryny. Chociaż są różne szkoły, jedne mówią, że "title=" nie daje nic, ew. bardzo mało. Niemniej jednak chciałbym to wykonać.

badyllek1993
11-11-2013, 14:50
Przepraszam za post pod postem, ale nie mogłem już edytować poprzedniego.

Doszedłem narazie do tego, że za wyświetlanie tytułu, zajawki i przycisku "Czytaj więcej" odpowiada ten fragment kodu:


<?php $leadingcount=0 ; ?>
<?php if (!empty($this->lead_items)) : ?>
<div class="items-leading">
<?php foreach ($this->lead_items as &$item) : ?>
<div class="leading-<?php echo $leadingcount; ?><?php echo $item->state == 0 ? ' system-unpublished' : null; ?>">
<?php
$this->item = &$item;
echo $this->loadTemplate('item');
?>
</div>
<?php $leadingcount++; ?>
<?php endforeach; ?>
</div>
<?php endif; ?>
<?php
$introcount = (count($this->intro_items));
$counter = 0;
?>

Znajdue się on w katalogu templatki:
templates/nazwa_templatki/html/com_content/category/blog.php

Może mnie ktoś nakierować bardziej gdzie tego szukać?

Na moje rozumowanie wynika, że powinno to być gdzieś w lokalizacji components/com_content, ale co dalej?

zwiastun
11-11-2013, 16:24
Głównie pozycjonowaniu witryny. Chociaż są różne szkoły, jedne mówią, że "title=" nie daje nic, ew. bardzo mało.
W tym przypadku atrybut title niczemu nie posłuży, będzie nadmiarową, a więc zbędną informacją. Dla wyszukwarek istotne jest oznaczenie tytułów odpowiednimi naglówkami h.