PDA

Zobacz pełną wersję : Serwer lokalny na windows 8 problem z tworzenie tabel bazy danych



ramiro
11-11-2013, 15:41
Witam
Jak w temacie. Posiadam laptopa z windows 8 i chcę zainstalować sobie serwer lokalny. Niezależnie od tego czy używam xampp (wersja 1.8.2/1.8.3), czy serwera wamp instalator nie kończy pracy. Z instalacją Joomla! przechodzę wszystkie kroki. Po wprowadzeniu danych czekam aż instalator zakończy pracę "Tworzenie tabel bazy danych", jednak nie kończy pracy. Może to chyba trwać wieczność. Czekałem ok 30 min i krok dalej nie poszedł. Ładnie tworzy tabele w db ale nie przechodzi do następnego kroku w instalacji. Jest 35 tabeli. Mam zainstalowany tylko WAMP serwer i jest ten sam problem co z serwerem xampp. Odinstalowałem skype ponieważ działał na tym samym porcie co serwer bazy danych 3306, a zmiana portu w skypie nic nie pomagała. Co jeszcze mogę zrobić?
Ten sam problem występuje zarówno przy instalacji J! 3.2 jak i J!2.5.

zwiastun
11-11-2013, 16:06
Skype nie trzeba odinstalowywać, wystarczy w nim wyłączyć używanie portów, na których nasłuc***e MySQL.
Czy uruchamiasz xampp-a, wampa jako administrator?

ramiro
11-11-2013, 17:44
Do tej pory uruchamiałem normalnie, nie przez prawa administracyjne. Uruchomiłem jako administrator, zarówno poprzez WŁAŚCIOWŚCI -> ZGODNOŚĆ -> URUCHOM JAKO ADMINISTRATOR. Po restarcie komputera, również poprzez wybór PRAWY KLAWISZ -> URUCHOM JAKO ADMINISTRATOR. Nadal zachowuje się tak samo jak opisałem w pierwszym poście. Czy w usługach może być jakaś blokada? Chociaż firewall nic nie pytał.

ramiro
11-11-2013, 19:45
Nie znalazłem rozwiązania. Zainstalowałem JAMP w wersji próbnej. Chodzi lux do momentu kiedy sam chce zainstalować Joomla!. Jeśli wezmę sobie jakąś instalację swojej strony i odtworzę ją w Jampie mam za każdym razem taki komunikat:

Forbidden You don't have permission to access /Joomla_3_2/ on this server.


Czyżby JAMP nie obsługiwał Joomla! 3.2? Czy ja mam coś nie tak z instalacją?
Pomóżcie proszę, bo mi ręce opadają.

GOGOKOM
11-11-2013, 21:09
A dlaczego instalujesz, portable nie działa, czy może masz za mało programów poinstalowanych, win 8 pomimo nowości nie jest oprogramowaniem serwerowym więc centrum hostingowego na nim nie zbudujesz.

Poza tym google nie działa wpisz "Forbidden You don't have permission to access" i zobacz np 2 wpis

Poza tym @zwiastun pytał jak uruchamasz oprogramowanie i podejrzewam że chciał ci dać do zrozumienia że problem jest prawach dostępu do plików - może nie jesteś ich właścicielem pomimo tego że są na twoim laptopie:), nie mam Win8 więc tylko domniemuję

fac
08-03-2014, 12:25
Przed chwilą miałem podobny problem. Okazało się, że tkwił w czasie wykonywania skryptu - w php.ini zmień max_execution_time z 30 na, np. 200 i instalator przejdzie do kolejnego kroku.