PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją dodatków



no5u
12-11-2013, 16:55
Witajcie!
Od jakiegoś czasu mam problem z instalacją dodatków oraz obsługą serwera.
Na początku dodam tylko, że na komputerze, za pomocą programu do tworzenia wirtualnego serwera WebServ dokładnie ta sama Joomla z tymi samymi dodatkami instaluje się i działa prawidłowo tylko na serwerze coś odmawia posłuszeństwa.
Problem mam w aktualizacji Joomli do najnowszej wersji, instalowaniem dodatków oraz co najdziwniejsze nie mogę usuwać, edytować, plików na serwerze.
Wszystkie wymagane katalogi mają uprawnienia 777, a gdy są na 755 w informacjach o systemie wyświetla je jako niezapisywalne.

W momencie kiedy chce zaktualizować Joomlę wyświetla taki komunikat:
"Warning: file_put_contents(/home/miksal/www/jo2/administrator/components/com_joomlaupdate/restoration.php) [function.file-put-contents (http://www.miksal.pl/jo2/administrator/function.file-put-contents)]: failed to open stream: Permission denied in/home/miksal/www/jo2/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 418"

A gdy chce zainstalować niektóre dodatki jak np. CloudBase 2.0
"Pojawił się problem z wczytywaniem plików na serwer."

Informacje:
serwer: www.forpsi.pl
Joomla: 2.5.11

Podejrzewam, że będzie to problem z własnością plików na serwerze, lecz wolę sie upewnić zanim będę pisał do administratora serwera.

pyziak
12-11-2013, 18:15
Proponuje zmieć hosting na taki, który spełnia wymagania Joomla, z tego co zauważyłem, nie jest to hosting darmowy więc nie wiem czemu musisz się upewniać z czymkolwiek, skoro nie działa a powinno trzeba pytać hostingodawcy.

no5u
13-11-2013, 10:01
Dodam, że Joomla 1.5.24 działa bez zarzutu, a jak sprawdzałem serwer proponuje wystarczające parametry dla J! 2.5.x

zwiastun
13-11-2013, 11:39
Dodam, że Joomla 1.5.24 działa bez zarzutu,
Jeszcze.... W minioną niedziele miałem alarmujący telefon: serwer zablokował mi stronę, bo rozsyłała spam. 1.5.26 bez ostatniej (sierpniowej) poprawki bezpieczeństwa) . Licho i crackerzy nie spią.

no5u
13-11-2013, 11:47
Spokojnie ;) ta strona stoi nie używana i stoi do celów testowych. No ale w porównaniu do 2.5.11 działa normalnie i pliki ładuje na serwerze i instaluje wszystko...