PDA

Zobacz pełną wersję : Czy nas stać na polskie wydanie Joomla! Community Magazine?



zwiastun
13-11-2013, 04:48
Do zespołu potrzeba co najmniej 6-8 osób posługujących się w miarę sprawnie językiem angielskim i polskim. Zadanie całego zespołu - przygotowywanie co miesiąc tłumaczenia J!CM, to jest ok. 18-25 artykułów, czyli 2-4 na osobę.
Są już 3 osoby gotowe do takiego przedsięwzięcia.
Potrzeba jeszcze co najmniej 3 osób.
Aktualnie Joomla! Community Magazine ukazuje się tylko w wersji angielskiej i hiszpańskiej.

pyziak
13-11-2013, 09:11
sprawnie językiem angielskim i polskim
to mnie z automatu wyklucza :D, ale mogę krzyczeć na leni żeby wzięli się do roboty ;) ,

to się chyba nazywa redaktor naczelny :)

----update---
z tego co zauważyłem na stronie JCM do tych dwóch języków mają około 49 osób, czyli z matematycznego punktu widzenia powinniśmy zebrać około 20 osób ( nie realne :) )

moje
13-11-2013, 14:19
Czy 770 punktów z TOIEC kwalifikuje mnie jak chodzi o znajomość angielskiego?

Bazyl
13-11-2013, 14:22
Nie wiem, co to TOIEC, anglijskiego nie znam, ale "przeczytać" przed puszczeniem w świat mogę... ;)

zwiastun
13-11-2013, 23:40
Są już 3 osoby gotowe do takiego przedsięwzięcia.
Potrzeba jeszcze co najmniej 3 osób.

2 kolejne osoby zadeklarowały udział w zespole jako wspierające (gotowe przetłumaczyć 1-2 artykuły w miesiącu).
Czekamy zatem na więcej deklaracji.

zwiastun
13-01-2014, 15:39
Propozycja jest ciągle aktualna.
Zespól nie musi mieć żadnego związku z PCJ - może działać niezależnie czy bezpośrednio w zespole redakcyjnym Magazynu Joomla!. Istotna jest sprawa - uruchomienie polskiej wersji magazynu.
Podkreślam tę kwestię zależności/niezależności, bo miałem okazję spotkać się - z bzdurnymi moim zdaniem zarzutami - że ktoś (PCJ? ja? jakieś pseudowładcze gremium polskiej społeczności) utrudnia inicjatywy społeczności, nie pozwala na "rozwiniecie skrzydeł", narzuca takie czy inne rozwiązania.

Polska wersja Magazynu Społeczności Joomla to pomysł do wzięcia dla każdego i dla wszystkich, którzy potrafią coś więcej, niż tylko narzekać czy głosić puste frazesy o społeczności.

Na początek potrzeba kilka osób, wedle mnie około 6-8, ale i 4 dadzą radę, jeśli tylko zechcą.

Jeśli rzecz miałaby się rozwijać pod skrzydłami PCJ, bez wyraźnej deklaracji 6-8 osób nie ma co zaczynać.

PS Najpierw potrzebne są deklaracje osób, które przyjmą na się odpowiedzialność za dzieło do wykonania, a nie za rządzenie :) czy pomoc uboczną, choć i tego typu wsparcie (korekta, grafika) jest potrzebne, ale to w kolejnym etapie organizacji.

danaai
26-02-2014, 13:08
Panowie idę w to.
Postaram się zorganizować kogoś korzystając z Jugów, najwyżej mi się nie uda ale spróbować mogę.
Sprawa jest o tyle łatwiejsza (jeśli dobrze rozumiem) o ile chodzi o tłumaczenie z angielskiego na polski a nie odwrotnie, przynajmniej ja widzę w tym pewną "lżejszość" :)

pozdrawiam!