PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie strony



patyk
14-11-2013, 17:35
Witam,

Od dłuższego czasu walczę z nową stroną pod swój sklep. Mam problem z kilkoma zmianami jeśli chodzi o szablon, także uprzejmie proszę o naprowadzenie mnie jak te problemy rozwiązać.

Pierwszy problem dotyczy karty kategorii w vm2 http://game-center.nazwa.pl/jupgrade/index.php?option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=2&Itemid=156
Konkretnie mam problem z rozstawieniem elementu 'sortuj według', z polem gdzie wybieramy ile produktów ma być wyświetlane na stronie, oraz z całym paskiem w którym wyświetlają się numery stron kategorii. Sprawdziłem sobie to w firebugu, całość znajduje się w <div class="orderby-displaynumber">.
Zależy mi na tym aby pierwsze dwa elementy były w jednej/dwóch liniach (jeden z prawej a drugi z lewej), natomiast wybór stron żeby znajdował się pod nim. Udało mi się to uzyskać poprzez zmiany za pomocą firebuga, kiedy szerokość pierwszego jak i drugiego elementu ustawiałem na 100% (nie były wtedy co prawda w jednej linii ale pasek z wyborem numeru strony znajdował się w całej długości pod nimi - tak samo jak wyświetla się na dole strony kategorii). Nie potrafię natomiast odnaleźć pliku który za to odpowiada. Jeśli chodzi o zmiany czcionki czy kolorów to problemów z tym nie mam, jakoś tam udaje mi się odnaleźć odpowiedni plik css itd. W tym przypadku przewertowałem kod zarówno w plikach szablonu jak i vm2 ale bezskutecznie, poddałem się gdy wyczytałem na necie że może być tak iż nie jest to zawarte w plikach a "tworzy się w locie".
Bardzo proszę o pomoc, jeśli istnieje jakiś poradnik/tutorial jak odnajdywać te elementy w plikach to chętnie poczytam, by na przyszłość radzić sobie samemu.


Druga kwestia na tę chwilę to już sama karta produktu.

Chciałbym się dowiedzieć jak zmienić wartość przycisku odpowiadającego za powrót do kategorii w taki sposób, by nie wracał do pierwszej strony kategorii ale by działał tak jak przycisk wstecz w przeglądarce.

Na karcie produktu, pod zdjęciem, po lewej i prawej stronie znajdują się strzałki z nazwą poprzedniej i następnej gry, by można sobie wygodnie przeskakiwać z jednej karty produktu na następne. Natomiast też nie działo mi to tak jak powinno, np gra poprzednia to zawsze jakaś tam jedna gra do której nas przeżuca (w przypadku działu ps3-wszystkie gry jest to bodajże yakuza dead souls). Co prawda cały ten element znajdował się wcześniej nad zdjęciem i myślałem, że może coś zwaliłem jak to przenosiłem ale po nadpisaniu na serwie zmienionego pliku na default jest to samo.

Ostatnią kwestią na ten moment jest dostęp do niektóych elementów na karcie produktu. Opcje oceń grę, czy chociażby zapytanie o produkt są dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, podczas gdy chcę by były dostępne dla wszystkich (chcę wprowadzić opcje pisania recenzji czy też artykułów tylko dla zarejestrowanych użytkowników i to ma być jedyna opcja dla której rejestracja/zalogowanie będzie wymagane).

HELP PLS

patyk
14-11-2013, 19:15
Aff, jak widać na moim przypadku sam brak wiedzy to nie jedyny problem, głupota też robi swoje ;D Problem pierwszy rozwiązany, śmieszne wydaje się to, że szukałem rozwiązania od 2 dni grzebiąc gdzie się tylko da a rozwiązanie przyszło samo, przed chwila, w autobusie :)) plik, który należało edytować to oczywiście default.php odpowiedni dla widoku kategorii, znajdujący się w componencie vm2

Bazyl
14-11-2013, 20:01
Jeszcze tylko musisz zastanowić się czy jesteś @patyk czy @pismu...

tomaszek83
14-11-2013, 22:22
@Patyk/@Pismu czy jak Ci tam... sorry... ale:


Pkt IV.1 podpunkt 4 Regulaminu Forum
"Użytkownik może założyć na Forum tylko jedno konto."

A więc żegnam.

vismu
15-11-2013, 00:50
Panowie używam w sieci kilku nicków, widocznie omyłkowo zostały założone tutaj kiedyś dwa konta, po powrocie dziś do domu wpisałem zamiat patyk to pismu, zalogowało, więc od razu napisałem posta. Zauważyłem różne nicki po czym wiadomość usunąłem i wysłałem jeszcze raz z konta patyk. Kurcze no człowiek jest zmuszony do zakładania wielu kont na wielu różnych serwisach, z większości których na co dzień po prostu nie korzysta, i ma prawo co nieco zapomnieć. Ja rozumiem jeśli konta zakładanoby jedno po drugim i spamowano jakieś totalne durnoty, natomiast tutaj konta założone kilka lat temu, zero jakiegokolwiek spamu z nich czy trollowania i na oba dożywotnie bany, po czym i tak użytkownik w przeciągu chwili może założyć nowe.
Jakbym jakimś kryminalistą był normalnie :D i jak tu w dzisiejszych czasach prosić kulturalnie o pomoc, jak nawet w necie cię w dupsko kopną ;)
temat do zamknięcia

edit: tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć nigdzie opcji usunięcia konta