PDA

Zobacz pełną wersję : Angielska wersja strony



traabbit
16-11-2013, 13:51
Witam serdecznie.

Chciałbym zrobić angielska wersje strony.

Szukam jakiegos dodatku do tego, tak aby mozna było przełączać miedzy różnymi wersjami strony.

Bazyl
16-11-2013, 14:00
Witaj,

1. Jesteś pewien, że chcesz inwestować w wersję 1.5?!
2. Google nic nie pokazuje, na wiki nic nie ma?!

traabbit
16-11-2013, 14:32
1. Masz rację, ale cieżko mi przekonać właściciela do zmiany. Jest to przecież niezbedne.
2. Szukałem i znalazlem kilka, ale chciałem zobaczyc opinię innych uzytkowników.

zwiastun
16-11-2013, 15:17
Uprzedź właściciela, ze ma 99,9% szans na zhakowanie witryny niemodernizowanej co najmniej do 2.5.16, w związku z czym musi się liczyć z wydatkiem równym kosztom postawienia nowej witryny w przypadku, gdy zostanie zhakowana. Może to do niego przemówi.
Weź przy tym pod uwagę, że witryna moze zostać zhakowana w czasie, kiedy będziesz ją modernizował do wersji angielskiej. A w takim przypadku za naprawę zapłacisz Ty (swoją pracą), a nie właściciel witryny.

Gall Anonim
16-11-2013, 15:51
Masz rację, ale ciężko mi przekonać właściciela do zmiany.
No to może ja ciebie zmotywuję -
- Joomla 3.2 umożliwia stworzenie witryny wielojęzycznej w trakcie procesu instalacji (chodzi naturalnie o część bazową typu menu itd) - o ile chodzi ci o witrynę wielojęzyczną - oczywiście koncepcje możesz mieć (zleceniodawca może mieć) całkowicie odmienną i ma być to tylko pomost pomiędzy witrynami w różnych wersjach językowych na oddzielnych domenach oraz niezależnych instalacjach (po za pomostem)
- druga motywacja - zleceniodawca się uparł - ale problem z zhakowaną witryną będzie twój i do ciebie pretensja - poszukaj może z marszu skryptu który co 24 godziny będzie ci z automatu odtwarzał wersję niezhakowaną (może przejaskrawiam ale czart raczy wiedzieć czy tak się nie będzie działo)
- możesz sam robić poprawki bezpieczeństwa do niewspieranej wersji Joomla ale czy wartość zlecenia pokryje ci koszt napraw - czy wyjdzie ci powiedzmy po roku cena 5 groszy za godzinę?
================================================== =======================
Decyzja po twojej stronie - twoja instalacja - twój problem - z marszu zapoznaj się z materiałami "postępowanie po włamaniu"
Pzdr

traabbit
16-11-2013, 16:02
Na pewno zrobie upgrade do J2.5.
Nie ma bata.

traabbit
18-11-2013, 13:48
Czy jednak jest coś w stylu "Filtr języków" i "Skojarzene" jak w Joomla 2.5

zwiastun
18-11-2013, 15:29
Do czego? Do Joomla 1.5?
Przecież w Joomla 1.5 nie masz wbudowanej obsługi wielojęzyczności.
Możesz skorzystać z rozszerzenia JoomFish

traabbit
18-11-2013, 15:47
Dostaje taki oto komunikat:


No valid database connection Unknown column 'active' in 'where clause' SQL=SELECT * FROM jos_languages WHERE active=1 ORDER BY ordering



I:

DB function failed with error number 1054
Unknown column 'jfl.name' in 'field list' SQL=SELECT jfc.id as jfc_id, jfc.reference_id as jfc_refid, jfc.value as titleTranslation, jfc.modified as lastchanged, jfc.published as published, jfc.language_id, jfl.name as language, jfc.original_text as original_text, c.id, c.name as title, c.name FROM jos_jf_content as jfc LEFT JOIN jos_menu as c ON c.id=jfc.reference_id LEFT JOIN jos_languages as jfl ON jfc.language_id=jfl.id WHERE c.id IS NULL AND jfc.reference_field='name' AND jfc.reference_table='menu' LIMIT 0, 20

zwiastun
18-11-2013, 17:33
Wyedytuj tabelę jos_jf_content w phpMyAdminie i dodaj brakującą kolumnę. Dawno nie używałem, wiec nie wiem skąd błąd - moze masz wersję JoomFisha niezgodną z wersją jooma?

traabbit
18-11-2013, 17:44
Joomla mam 1.5.26 a JoomFish 2.0.4

Jaką kolumne dodać?

traabbit
20-11-2013, 15:00
I jeszcze jeden problem.

Jak mam zainstalowany JoomFish nie działą mi przeglad artykułów z kategorii.