PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkie pytanie forum + portal!



axelosek
11-02-2007, 13:41
Witajcie jestem tu nowy z góry przepraszam jeżeli to nie ten dział!

Mam nastepujący problem!

Posiadam forum by przemo www.strefacaraudio.pl/forum/ i chce do tego zainstalować jomomle ale tak abym miał połączone to wsystko tak, że jak ktoś się zarejestruje na portalu to juz jest tez na forum :P Da się to jakoś połączyć (jomlę mam czystą a na forum już mam dużo rzeczy i nie chcce od nowa startowac z forum). Nie będą te dwa "skrypty" gryzły się? Planuję zrobić duży serwis i nie chce komplikacji!


BARDZO PROSZĘ O POMOC I O NIE USUWANIE TEMATU!

magdaa
11-02-2007, 14:19
a to http://www.stone.webd.pl/przemo/index.php ?

axelosek
11-02-2007, 14:21
Tzn?? Jak to polączyć jakiś krótki poradniczek proszę :P

magdaa
11-02-2007, 14:31
przeczytaj uważnie informacje zawarte na tej stronie, myslę, że to wiele tłumaczy:
* prefix dla joomli - jos_
* prefix dla forum - phpbb_
* katalog dla forum - forum
*jedna baza danych


Co prawda nie robiłam tego, ale rozumiem to tak:

joomlę instalujesz na jej domyślnym prefiksie,
phpBB by przemo również - phpbb,
pliki forum umieszczam w katalogu forum,
i wykorzystuję jedną i tę samą bazę do instalacji i jednego i drugiego.

mogę się mylić, może stone tutaj poradzi Tobie co i jak

axelosek
11-02-2007, 14:41
Magda hmm tyle też znalazłem ale chodiz mi o to teraz mam forum w katalogu forum!

I co mam zrobić chodzi mi o instrukcje!
1. Wgraj joomle wersja ta i ta pod taką samą baze z innym prefixem
2. Pbierz paczkę tą i połącz to i to

Takie coś mnie interesuje!

axelosek
11-02-2007, 14:43
oooo znalazłem takie coś czy to to?

Wersja 1.0.5 beta

Warunki
Joomla i Przemo na tej samej bazie danych
Prefiks dla Joomli jos_, dla przemo phpbb_


Instalacja
1. Instalacja Joomli w wersji 1.0.10 z prefixem standartowym: jos_
2. Instalacja forum phpbb2 by przemo w wersji 1.12.6 (ze strony http://www.przemo.org/phpBB2/index.php) z prefixem standartowym: phpbb_ Zainstaluj w podkatalogu "forum" swojej instalacji joomli (np joomla/forum)
3. Instalacja joomli i forum na tej samej bazie danych
4. Dane podane dla użytownika przy instalacji Joomli i forum muszą być identyczne.
5. Po zakończonej instalacji należy nadpisać plikami z tej paczki pliki na serwerz oraz wykonać (np, po przez phpmyadmina) zaptyanie które znajduje się w tej paczce w pliku sql.


Synchornizacja
W paczce znajduje się także plik synch.php który umożliwia synchronizację użytkowników Joomli i Przemo. Po wykonaniu punktu 4 integracji należy go przekopiować do dowolnego miejsca na serwer, wywołać z poziomu przeglądarki i następnie usunąć.
UWAGA!!!!! KONIECZNE JEST WCZEŚNIEJSZE WYKONANIE KOPII ZAPASOWEJ BAZY DANY DANYCH.