PDA

Zobacz pełną wersję : Ta sama treć na wszystkich podstronach - problem



przemo8
16-11-2013, 18:50
Witam

Mam taki problem. Gdy dodaje treść do zakładki "Home" np. Jan Kowalski(widać obecnie na stronie) to automatycznie wyświetla mi się to samo na pozostałych zakładkach. Próbowałem znaleść przyczynę tego, ale się nie doszukałem. Strona to dentysta.aseb.pl

Co zrobić żeby po wpisaniu treści do artykułu kategorii np. Home, treść ta wyswietlała się jedynie w niej a nie automatycznie we wszystkich?

moje
16-11-2013, 21:47
A jakie masz typy łącz w menu na http://dentysta.aseb.pl i jakie masz ustawienia tych typach łącz?

przemo8
16-11-2013, 22:34
jesli chodzi ci o pozycje menu, to Home,Oferta i pozostałe pozycje to mam tak samo ustawione:

typ pozycji menu - Pojedyńczy artykuł
Wybierz artykuł - Strona Główna
Łącze - index.php?option=com_content&view=article&id=1
Otwórz w - Główne okno przeglądarki
Styl szablonu - dentysta domyslnie

Czy jak dobrze myśle, należy zmienić id każdego łącza pozycji menu? I wtedy treść nie będzie sie powielać na pozostałych pozycjach menu?

moje
16-11-2013, 22:55
Nie tylko ID ale i typ, bo jak w każdej pozycji menu, masz ten sam typ. (np. pojedynczy artykuł) i w ustawieniach masz ten sam artykuł, to się nie dziw, że masz takie "czary".

przemo8
17-11-2013, 12:17
Ok. Tylko na co zmienić ten typ pozycji? Po "Wybierz" otwiera mi sie 11 pozycji do wyboru. Czy mają to być "łącza systemowe"? Jeśli tak, to co tam wybrać?
Co wybrać: Alias pozycji menu, Menu Heading, Separator, łącze zewnętrzne.

moje
17-11-2013, 12:33
Wybierasz to, co potrzebujesz/chcesz użyć, żeby strona była taka, jaką chcesz.

Nikt za Ciebie nie będzie wiedział jaką stronę chcesz. A jak brakuje Ci wiedzy odnośnie Joomla to jest wiki.joomla.pl i docs.joomla.org :)

przemo8
17-11-2013, 13:53
Chce tylko żeby tekst który napisze na stronie głównej nie wyswietlał się na pozostałych podstronach i odwrotnie - tyle:)
Na razie kombinuje, ale bez efektu...

zwiastun
17-11-2013, 14:11
jesli chodzi ci o pozycje menu, to Home,Oferta i pozostałe pozycje to mam tak samo ustawione:

typ pozycji menu - Pojedyńczy artykuł
Wybierz artykuł - Strona Główna
Przecież już Ci @moje odpowiedział.
Przypisałeś do wszystkich pozycji menu ten sam pojedynczy artykuł, to jak Ci się ma wyświetlać coś innego?

Dodaj najpierw jakieś treści do tej witryny na zapleczu
Poukładaj artykuły w jakieś kategorie, a dopiero potem "kombinuj" z menu.
Bo jak na razie, to - tak przypuszczam - bez żadnego doświadczenia i lektury sensownego poradnika próbujesz "wykombinować", jak się to robi.

przemo8
17-11-2013, 17:37
obyło się bez żadnych poradników, tylko troche pokombinowałem:) tekst jest teraz różny na każdej podstronie. dzięki za pomoc!

zwiastun
17-11-2013, 18:19
obyło się bez żadnych poradników, tylko troche pokombinowałem tekst jest teraz różny na każdej podstronie. dzięki za pomoc!

Nie chce być złym prorokiem, ale tylko Ci się wydaje, że coś istotnego osiągnąłeś. Radzę jednak poczytać
Tu jest prosty poradnik w trakcie tworzenia; http://wiki.joomla.pl/J3.5:Pierwsze_kroki_z_Joomla!#tab=Nast_C4_99pny_kr ok

przemo8
17-11-2013, 18:30
słuchaj, chodziło mi tylko o jedną rzecz której nie rozumiałem, teraz rozumiem, a więc swój cel osiągnałem. z resztą opcji w Joomla myśle że sobie poradzę a jak nie, to skorzystam z poradnika(chyba że tam nie znajdę odpow. na swój problem)

zwiastun
17-11-2013, 19:22
Możliwie, że niepotrzebnie "wciskam się" ze swoimi poradami, ale Twój problem ewidentnie wynikał z kompletnej nieznajomości Joomla i niezrozumienia, jak Joomla działa. Nic w tym dziwnego, skoro zaczynasz. Nie jest również niczym złym poczucie pewności siebie pod warunkiem, że ma się do niego podstawy albo że podejdzie się racjonalnie ("z głową") do swoich wyzwań. A to oznacza m.in, że trzeba zdobyć minimum wiedzy o narzędziu, z którego korzystasz, zwłaszcza, gdy to narzędzie jest dużo bardziej złożone i ma więcej funkcji, niż młotek.
Jeśli przykładowo rozwiązałeś swój problem, bo stworzyłeś kilka przykładowych artykułów i podpiąłeś je do pozycji menu, to - powtarzam to jeszcze raz - tylko Ci się wydaje, że rozwiązałeś problem. I nawet nie masz pojęcia, czego nie wiesz, a więc i nie pojmujesz.
Na stronie, na która cię odesłałem, znajdziesz m.in. taki portal: http://wiki.joomla.pl/Zarządzanie_menu. Jeden z wielu, który warto przynajmniej przejrzeć