PDA

Zobacz pełną wersję : Podstrony w szablonie, utworzone po za CMS Joomla!



wrp40k
19-11-2013, 01:43
Hej,

Problem jest następujący: ogólnie ogarnięcie Joomli! jak dla mnie jest zbyt skomplikowane i tworzenie artykułów, podstron itd. wolę robić ręcznie w HTML'u. Joomle chce wykorzystać tylko i wyłącznie, żeby dodać moduł umożliwiający użytkownikom rejestrację itd. W związku z tym, ogarnąłem sobie szablon identyczny jak stronkę którą robiłem ręcznie (http://www.test62.cba.pl), i tylko przekształciłem wszystko tak, aby działało pod Joomlą dodając moduł z formularzem logowania w lewym panelu.

Problem pojawia się dopiero w miejscu, kiedy trzeba przejść na którąś podstronę. Mianowicie, kiedy podstrona "Muzyka.php" jest w folderze z szablonem, to kliknięcie w link zwraca błąd że nie można odnaleźć pliku. Modyfikując link w szablonie, żeby leciał do Templates/MojSzablon/muzyka.php, wtedy znajduje stronkę, ale zwraca pusty plik (tak samo, jak się wyświetla źródło strony, jest absolutna pustka).

I tutaj moje pytanie, czy Joomla! posiada jakieś zabezpieczenia, przed wyświetlaniem adresów/podstron które nie są dodawane przez panel administratora? Czy można tego jakoś uniknąć? Jak sobie z tym poradzić?

moje
19-11-2013, 01:59
Rozumiem, że w momencie kiedy kupujesz tira do transportu materiałów budowlanych, to robisz to po to, żeby pracownicy mogli posiedzieć w ciepłym miejscu, a wszystkie materiały budowlane wozisz rowerem?

To nie jest zbyt skomplikowane, tylko Ty jesteś zbyt leniwy, żeby poświęcić 5 do 10 minut, na przeczytanie o dodawaniu artykułów i tworzeniu łącz w menu oraz drugie tyle na "ćwiczenia praktyczne" tego co właśnie przeczytałeś.

A to co opisałeś dzieje się dlatego, iż Joomla nie pozwala na idiotyczne rozwiązania, której zaszkodzą Twojej stronie i Tobie.

Polecam:
- wiki.joomla.pl
- docs.joomla.org

Tor_
19-11-2013, 10:10
Pewnie nie uwierzysz ale joomla ma przy projektowaniu menu i tworzeniu pozycji coś takiego jak :utwórz->typ pozycji menu->wybierz->Łącze systemowe->Łącze zewnętrzne.Lub inny sposób to wpinacz