PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie dot. komponentu ogłoszeń



nonameok
20-11-2013, 19:18
Witam!
Jestem tutaj nowy i mam nadzieję, iż to dobry dział na moje pytanie.

Szukam komponentu ogłoszeń wraz z możliwością wstawiania zdjęć. Zależy mi aby system ogłoszeń miał możliwość obsługi SMS API.
Mianowicie zależy mi aby skrypt ogłoszeń sprawdzał poprawność kodu zwrotnego (ze strony unixstorm.org) przy wysyłaniu formularza płatnego ogłoszenia (np pogrubienie, podkreślenie, itp)...

Czy istnieje takie rozszerzenie? Jeżeli nie to chętnie skontaktowałbym się z kimś kto taki komponent mógłby stworzyć - oczywiście za godziwą zapłatą

AndrzejH
21-11-2013, 20:07
Stoworzenie od podstaw takiego komponentu to gruuuba sprawa. Wiem coś o tym ;)
Oczywiste rozwiązanie - DJ-Classifieds (http://dj-extensions.com/dj-classifieds)

ravengate
21-11-2013, 20:52
Witam, także jestem nowy i sprawę znam z autopsji. Chcę zakupić dj-classifieds ale na stronie można kupić pakiety: media tool, catalog2, flyer, tabs, cookiemonster, suggester oraz megamenu. Z racji tego, że jeszcze nie znam się na tym na tyle dobrze aby samemu decydować, mam pytanie co wybrać... Co przyda się do stworzenia strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi coś ala otomoto:) Oczywiście można wydać 300$ na wszystko ale nie wiem czy wszystko się przyda. Z góry dziękuję za pomoc:)

palyga007
21-11-2013, 21:10
Możesz zakupić "gotowy" portal np:
http://demo.joomla-monster.com/216-jm-joomclassifieds

edit..

Zapomniałem o opisie funkcjonalności:
http://www.joomla-monster.com/all-templates/i/17-classifieds-advertisement/111-jm-joomclassifieds?acm=12635_151

AndrzejH
21-11-2013, 21:24
Możesz zakupić "gotowy" portal np:

Z ust mi to wyjąłeś ;) Rzeczywiście kupując szablon dostajesz w pakiecie kilka komponentów
DJ-MediaTools jest świetnym rozwiązaniem bo fajnie współpracuje z DJ-Classifieds a z szablonem JM-Joomclassifieds dostaniesz oba dodatki i jeszcze DJ-MegaMenu ;)

a_m
21-11-2013, 21:25
Dla mało zawansowanej / niezróżnicowanej na poziomie kategorii ogłoszeniówki - pakiet DJ Classifieds + DJ-MediaTools powinien wystarczyć; DJ Classifieds - wiadomo, ogłoszenia; DJ-MediaTools - żeby jakoś to fajnie pokazać w modułach, jak ktoś ma potrzebę

palyga007
21-11-2013, 21:27
@AndrzejH
Godzinę temu na maila dostałem info... macie cela ;)

Nie wolno nam również zapomnieć o SobiPro :)

ravengate
21-11-2013, 21:33
super, nawet nie wiedziałem o tym, choć przez chwilę zdawało mi się, że widziałem gdzieś ten produkt. Wiecie jak jest z autami, wyniki wyszukiwania po pojemności, mocy silnika itp. w przykładach są stałe wartości czyli np. 2.0 Rozumiem, że takie rzeczy są do zmiany, a cały szablon można dowolnie modyfikować? Przykładowo na środku będzie można wyświetlić jakieś losowe ogłoszenia, a w przyszłości pobierać opłaty (dotpay lub podobne) za dodanie ogłoszenia:) Przepraszam, za mój hurra optymizm ale bez niego nic by nie było:)
Dziękuję za szybką reakcję!


Mam jeszcze pytanie, nie znam się na pisaniu stron jak już wspominałem, pewnie nigdy sam nic nie stworze od początku ale chciałbym co nieco wiedzieć, sam usiąść, zrobić, coś zmienić dodać, więc pytanie brzmi jaką literaturę polecacie? Przyjmując, że usiądę w tej joomli i tutaj będę się bawił i informatyka. Widziałem jakieś podstawy PHP i MYySQL, coś o JOOMLi tez mi wpadło w oko ale o starszej wersji... jak to mówi moja żona "młody jesteś, nauczysz się"... to też chciałbym się czegoś nauczyć:)

AndrzejH
21-11-2013, 21:48
@ ravengate
W DJ-Classifieds masz możliwość tworzenia pól własnych więc łatwo da się skonfigurować dla aut. Ale co tam - dam ci gotowca - KLIK (http://www.joomla-monster.com/all-templates/i/5-services/55-dj-car-company)
No i bogatszy zestaw komponentów ;) A szablon oczywiście można modyfikować. Zresztą najlepiej dobrać optymalny, z dobrym zestawm gratisów bo się nie narobisz za dużo ;)


Nie wolno nam również zapomnieć o SobiPro
Nie zapominamy ;) Nigdy ;)
Ale to bardziej katalog niż gotowy system ogłoszeniowy



Dla mało zawansowanej / niezróżnicowanej na poziomie kategorii ogłoszeniówki - pakiet DJ Classifieds
Odsyłam do dukumentacji. Każdą kategorię można osobno konfigurować w zaawansowany sposób. Możesz zbudować system z różnymi polami dla np. nieruchomości i samochodów.

pozdrawiam

- - - Updated - - -


jaką literaturę polecacie?

wiki.joomla.pl
strefa kursów

kto dołączy?

palyga007
21-11-2013, 21:53
@AndrzejH
Hmm... ja jakiejś literatury szukam? :)

Hmm nie przeczę, SobiPro jest swego rodzaju katalogiem, ale przyznać musisz że to dość specyficzna konstrukcja i zbudować da się na niej dosłownie wszystko. Chociaż początkującego użytkownika system budowy szablonów może przysporzyć o mega ból głowy :D

AndrzejH
21-11-2013, 22:03
SobiPro jest swego rodzaju katalogiem, ale przyznać musisz że to dość specyficzna konstrukcja i zbudować da się na niej dosłownie wszystko.
przyznaję ;)

ravengate
22-11-2013, 13:05
Dzieki za rady. Czas wszystko przemyslec i brac sie do roboty:)

Gall Anonim
22-11-2013, 20:35
Odsyłam do dukumentacji. Każdą kategorię można osobno konfigurować w zaawansowany sposób. Możesz zbudować system z różnymi polami dla np. nieruchomości i samochodów.
Nie wpadałbym w aż taką euforię:
Przykład:
Oczekuję aby kategoria ogłoszeń usługi samochodowe /mycie i takie tam/ miało możliwość dodawania ogłoszeń bez zdjęć ale Kategoria sprzedam samochód - miała opocje minimum trzy zdjęcia - jak to zrobić?

bahati.nzuri
10-01-2014, 00:30
Witam,
Jestem nowa i nie kompetentna, wiec od razu przepraszam z góry za moje głupie i banalnie, zapewne dla niektórych pytania :) Jest to moje drugie podejście do zrobienia stronki dla miasta z ogłoszeniami, newsami, katalogiem firm itp bajerkami... Wyczytałam, że proponujecie gotowe już szablony z komponentami. Wybrałam sobie taki szablon
http://demo.joomla-monster.pl/index.php?template=jm-joomclassifieds i mam kilka pytań dot. tego tematu, a mianowicie:
1. Czy płacąc za ten szablon 170zł, dostaje dożywotni dostęp do DjClassified? I o co chodzi z tym miesięcznym czasem subskrypcji?
2. Czy będę mogła dowolnie personalizować grafikę w tym szablonie tzn. dowolnie usuwać/ukazywać moduły, zmienić ten główny obraz na górze strony, nie znając języka html itp?
3. Jeśli chciałabym dodać więcej zakładek np. newsy, galeria itp. (nie chciałabym żeby ogłoszenia były głównym tematem tego portalu) to czy DjClassified tworzy tak jakby 'oddzielną' stronkę tak jak VirtueMart czy wszystko jest ładnie spójne jako normalna zakładka?

Proszę o proste i 'łopatologiczne' odpowiedzi i z góry dziękuje :)

Pozdrawiam,
Klaudia

Bazyl
10-01-2014, 00:46
Hej,

1. Dożywotnio możesz używać, ale pomoc i aktualizacje tylko przez okres subskrybcji i tylko dla domeny, którą zgłosiłaś.
2. Tak.
3. Ogłoszenia masz ostylowane tak jak na demo, artykuły też. Zapewne nowe rzeczy będą wymagały mniejszego bądź większego dostosowania wyglądy

bahati.nzuri
10-01-2014, 15:15
Dzięki za odpowiedź :) mam nadzieje, że uda mi się stworzyć to co chce i kasiorka wydana na szablon nie pójdzie na marne :) a tak btw wiadomo coś o dodatku DotPay dla DjClassifieda?

Gall Anonim
10-01-2014, 16:09
Wyczytałam, że proponujecie gotowe już szablony z komponentami.
Przepraszam że się wcinam w rozmowę ale to nie my proponujemy tylko autorzy komponentu - forum.joomla.pl chętnie podpowiada, co nie zmienia faktu że komponent jest komercyjny i tam należy kierować takie pytania.
Co do DotPay dla DjClas... - o ile mnie pamięć nie myli jest w standardzie płatności dostępnych zkomponentem.

bahati.nzuri
10-01-2014, 16:47
Możesz zakupić "gotowy" portal np:
http://demo.joomla-monster.com/216-jm-joomclassifieds

edit..

Zapomniałem o opisie funkcjonalności:
http://www.joomla-monster.com/all-templates/i/17-classifieds-advertisement/111-jm-joomclassifieds?acm=12635_151

i jeszcze AnrzejH podsunął taki pomysł, dlatego napisałam, że 'proponujecie' :)

Właśnie już na którymś for z kolei, spotykam się że mówią iż DjClassified współpracuje z DotPay a tymczasem jak wchodzę np tu
http://dj-extensions.com/dj-classifieds to z płatności SMS Premium jest tylko PayU :hmm:

Gall Anonim
10-01-2014, 17:37
Andrzej H - jest właścicielem firmy w której właśnie "władaniu" znajduje się DJ-Classifieds :up:
Co do DotPay - niech stracę - zaraz sprawdzę na którejś instalacji.
Do przeczytania za parę minut - moment.

- - - Updated - - -

================================================== =================
Niestety Fakt::( nie ma DotPay
DJ Classifieds Authorize.net payment
DJ Classifieds Bank Transfer payment
DJ Classifieds Paypal payment
DJ Classifieds PayU payment
DJ Classifieds Przelewy24 payment
DJ Classifieds 2Checkout Payment
DJ Classifieds PayU SMS payment
to jest zła wiadomość
a dobra to taka:
że jak znam życie to firma od DJ ..... z przyjemnością za odpowiednią dopłatą wykona dla Ciebie taki dodatek.
Pzdr