PDA

Zobacz pełną wersję : dlaczego szablony sa takie waskie?



m-blue
11-02-2007, 19:32
witam,
moze to glupie pytanie, ale ogolnie to nie moja dzialka na codzienm, stad pytam: )
Probuje zmontowac jakas strone, bo obecna jest malo rozwojowa...
przeszperalem torche w poszukiwaniu prostego szablonu ( potrzebuje menu, bez jakis ogromnej ilosci gadzetow typu logowanie rrs itp, pewnie latwo to wywalic, ale poki co szukam : )

Wiekszosc szablonow ktore znalazlem sa waskie, tzn jak dla mnie marnuje sie miejsce po bokach: ) czym to jest podyktowane, wzgledem estetycznym, czy jakims skalowaniem do roznych monitorow??

Swoja droga, zaraz zaloze watek, ale moze tu sie ktos skusi;) szukam kogos chetnego ktory moze pomoc w temacie w zamian za nurkowanie, ew jakis kurs;) wiem, ze webmasterzy sie roznie cenia, ale licze bardziej na zapalenca niz kogos kto ma firme, bo na to mnie poprostu nie stac:)

Dylek
11-02-2007, 20:37
Stala wielkosc szablonu pozwala na dopasowanie skladnikow strony tak, zeby wszyscy widzieli je mniej wiecej tak samo. Jak zrobisz na cala szerokosc - ten, kto projektowal serwis uzywajac rozdzielczosci X zrobi to "pod siebie". Jak uzyjesz rozdzielczosci Y - bedziesz juz mial inaczej...
Co do dostepnych w sieci darmowych szablonow - co najmniej tyle, ile jest o stalej szerokosci - znajdziesz tych, ktore sa na cala szerokosc ekranu. Knuj, szukaj, testuj, milej zabawy :)

m-blue
11-02-2007, 20:48
dzieki, wlasnie zdalem sobie sprawe przegladajac szablony, ze wczesniej zwaraclame uwage na wyglad a nie na te szerokosc, stad jak zaczalem przegladac wszystkie jakie sciagnalem sie okazalo ze waskie;) ale faktycznie - szerokich nie brakuje;)
pozdrawiam
michal

Rybik
12-02-2007, 01:26
polecam rozwiązanie:
strona na szerokosc 800 i po prawej reklamy lub jakas ladna grafika. Userzy z 800x600 nie straca istotnych elementów layoutu a na duzych rozdzielczosciach witryna nie bedzie wygladac "biednie" ;)