PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 3.0.0 do 3.2.0 problem z hasłami nowych użytkowników



qwor
21-11-2013, 12:56
Witam.
Przed aktualizacja bez problemów po aktualizacji z 3.0.0 do 3.2.0 jest problem.

Kiedy dodaję ręcznie nowego użytkownika i wpiszę jego hasło system bez zwracania komunikatów o błędach doda użytkownika do systemu. Jednak ten z parametrami które otrzyma pocztą nie zaloguj się do systemu do czasu kiedy jeszcze raz nie wedytuję jego formatkę i raz jeszcze podam to samo hasło. Dopiero wtedy użytkownik będzie mógł się zalogować. Wygląda to tak jakby przy dodawaniu hasło nie trafiało do bazy dopiero przy aktualizacji. Czy ktoś wie jak to rozwiązać ?

Ps. Dodam, że w czasie aktualizacji z "automatu" aktualizacja się wysypała i musiałem dokonać jej ręcznie (nadpisując nową instalką).

Pozdrawiam.
Arek

moje
21-11-2013, 13:44
A nie możesz przywrócić wcześniejszej wersji z backupu, następnie skopiować pliku i bazę danych do siebie na localhosta, tak długo dokonywać aktualizacji, aż po jej przeprowadzeniu wszystko będzie działało poprawnie, po czym przenieść wszystko z localhosta na serwer?

qwor
21-11-2013, 14:08
Kurcze nie mam już pomysłów na inną aktualizację. Teraz jest wszystko OK (przynajmniej to co testowałem) oprócz opisanego przeze mnie problemu. Może te informacje jeszcze w czymś pomogą mianowicie.
1. Ta sama historia jest kiedy użytkownik doda się sam (muszę potem raz jeszcze wyedytować jego konto i podać hasło następnie zapisać)
2. Sprawdziłem jak wygląda baza po dodaniu użytkownika no i tu jest jakiś myk. Inaczej niż dotychczas jest format wpisu dla użytkowników kiedy jeszcze działało wyglądają tak:

testuser testuser xxx@xxx.pl f39f68acc2491fab482147b0b5bf5fa1:IX4F8Sad1cEiMrSBO zWYXz2YeY5ZZcL

a kiedy teraz dodam użytkownika to format wpisu wpis wygląda tak:

testuser testuser xxx@xxx.pl bb3162cbfee8da7d61e6da4qq6174d0f4

po czym po wyedytowaniu w panelu użytkownika i podaniu ponownie haseł format przypomina już ten z przed aktualizacji czyli:

testuser testuser xxx@xxx.pl f39f68acc2491fab482147b0b5bf5fa1:IX4F8Sad1cEiMrSBO zWYXz2YeY5ZZcL

moje
21-11-2013, 14:39
Wiesz, że wersja 3.2.x ma dwuetapowe/dwuskładnikowe uwierzytelnienie (logowania)? Zerknąłeś do tych ustawień?

trzepiz
21-11-2013, 15:12
Wiesz, że wersja 3.2.x ma dwuetapowe/dwuskładnikowe uwierzytelnienie (logowania)? Zerknąłeś do tych ustawień?
To nie ma raczej nic do rzeczy. Bo uwierzytelnianie musiałoby być włączone dla każdego usera bez względu na to czy ma mieć dostęp do zaplecza czy nie. Poza tym każdy byłby proszony o "security key".

Sugeruję wejść w Rozszerzenia > Instalacje > (po lewej) Baza danych i kliknij Napraw.

Może to pomoże.

qwor
21-11-2013, 15:27
Bazę danych naprawiałem zaraz po aktualizacji bo i owszem było kilka błędów/różnic. Po tym zabiegu trochę pomielił/ponprawiał i wypluł, że
Struktura tabel bazy danych jest aktualna.

Kolejny taki zabieg nic nie wnosi.

"Moje" możesz troszkę więcej o tym uwierzytelniani ? Nie zaszkodzi spróbować.

Pozdrawiam.

Rimoredo
22-11-2013, 22:04
witam. nie chcę tworzyć nowych tematów, a znaleźć nie moge jak wyłączyć Two Factor Authentication z Login Form. Nie chcę tego pola Secret Key, pewnie rozwiązanie jest smieszne... Dzięki za pomoc

juwicz
04-12-2013, 10:34
Witam, to nie jest jednostkowy przypadek, bo mam tak samo: użytkownik po pomyślnej rejestracji nie może się zalogować (ewidentnie zły zapis hasła w bazie danych) i dopiero po edycji przez admina jest ok.
P.S. U mnie aktualizacja przebiegła bez problemów.

Gall Anonim
04-12-2013, 22:50
Panowie - zaczekajcie na najnowszą aktualizację dla Joomla 3.2.x - jest napieszane z poziomami dostępu - zerknijcie sobie na czystą instalkę Joomla 3.2 i 3.1.6 z marszu zobaczycie różnicę - tyle że zmiana "ulepszenie" pociągnęło zasobą efekty któy się nie spodziewano -istnieje duże prawdopodobieństwo że chodzi o to właśnie zagadnienie, ponieważ problemy dotyczą zazwyczaj właśnie poziomów dostępu i działań z tym związanych.
Pzdr

Jola
05-12-2013, 01:56
Witam,
myślę, że może to być problem z aktualizacją - na nowo postawionej Joomla 3.2 nie zauważyłam takich problemów.
Niech inni uzytkownicy to potwierdzą (lub nie) :)

trzepiz
05-12-2013, 02:21
Sprawdźcie linka z informacją od GavickPro http://www.gavick.com/magazine/common-joomla-3-2-upgrade-installation-problems.html

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Gall Anonim
05-12-2013, 11:02
że może to być problem z aktualizacją - na nowo postawionej Joomla 3.2 nie zauważyłam takich problemów
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - w przypadku Jcomments (jak Wiesz) - był to problem na nowo postawionej Joomla, w przypadku RS'Firewall'a problem ewidętnie dotyczy aktualizacji.
Więc tak naprawdę problem dotyczy Joomla 3.2 :-)
Pzdr

trzepiz
05-12-2013, 12:10
Problem może leżeć we wprowadzeniu tzw. "Silnych haseł".

W Joomla! 3.2 w Rozszerzenia > Dodatki > Użytkownik Joomal! znajdziecie możliwość wyłączenia tejże opcji - co na tę chwilę może rozwiązać problemy z logowaniem czy rejestracją.

Można także dla świętego spokoju zrobić "downgrade" do wersji 3.1.6 i czekać na stabilne, sprawdzone, pozbawione głupich błędów wydanie Joomla! 3.5 LTS

Gall Anonim
05-12-2013, 12:19
Hasła to jeden z wielu problemów które pojawiły się po aktualizcji do Joomla 3.2.
Osobiście "ćwiczyłem" problemy z przydziałem praw ACL w Jcomments oraz "głupawką ochrony konkretnego użytkownika" w RS Firewall w połączeniu z transferem na serwer przez Akeeba.
W jednym i drugim przypadku problemy pojawiły się po aktualizacji do Joomla 3.2

gisplan
06-12-2013, 19:38
Mam podobny, aczkolwiek inny problem: po zaktualizowaniu joomla zostałem pozbawiony dostępu do zaplecza.
KOmunikat który dostaje po zalogowaniu to:

Fatal error: Call to a member function getInt() on a non-object in /home/gisplan/public_html/gisplan.pl/administrator/components/com_postinstall/models/messages.php on line 37

mnino
18-12-2013, 16:18
Wyłączenie silnego hasła w dodatku " Użytkownik - Joomla!" nie pomogło w moim przypadku.

Najprostszym rozwiązaniem problemu jest aktualizacja strony do 3.2.1.rc.

Można to zrobić recznie lub w komponencie aktualizacyjnym wejsć w "Opcje" i w polu "Serwer aktualizacji" wybrać "Testowanie".