PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z PA - ma przekierowanie na inną domenę - frontpage joomli działa normalnie



zibilee
21-11-2013, 13:05
Joomla działa na domenie xxxcośtam.pl i strona śmiga bez większych problemów -... gdy jednak wchodzi się na xxxcośtam.pl/administrator to zostaje przekierowany na zupełnie inną domenę yyycośinnego.pl. Sprawdziłem htaccess (nie ma żadnych przekierowań) i configuration.php robot.txt i nie mogę znaleźć przyczyny. Dodam, że Jommla jest w wersji 1.5.26 i postawiona jest na nazwa.pl

Jeżeli podałem za mało danych do rozwiązania problemu to proszę o pytania.

Pozdrawiam
Spaceman

Tor_
21-11-2013, 13:20
Być może zainstalowano sprytny dodatek (plugin) który pozwala na logowanie tylko po "tokenie" czyli po administrator/ podajesz token taki jaki ustalił administrator ,inaczej przekierowuje o ile tak ustawiono .Kiedyś dość popularny był ten (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/login-protection/18288?qh=YToxOntpOjA7czo4OiJqbHNlY3VyZSI7fQ%3D%3D)

tomaszek83
21-11-2013, 13:28
Adres strony z problemem. Może strona jest zainfekowana i stąd przekierowanie na całkiem inną domenę. Bo dodatek o którym mówi @Tor przekierwouje na stronę główną jeśli nie podasz tokena.

zibilee
21-11-2013, 13:28
Nie znalazłem tego dodatku - ale w bazie danych dla pewności wyłączyłem to co miało secure w zdaniu :) : Security - jHackGuard - ustawiłem na 0. Ale efektów nie widzę. Może ktoś zna jeszcz jakieś inne pluginy, które mogły mi to zrobić lub zna inną przyczynę :)

tomaszek83
21-11-2013, 13:32
@Zibilee ponawiam pytanie. Adres strony z problemem, i czy witryna nie jest zainfekowana?

zibilee
21-11-2013, 13:40
Pewnie była zainfekowana - ale jak i co to poprostu nie chce mi się dochodzić , gdyż następuje na dosłownie dniach może kilku tygiodni zmiana strony. Chodzi mi o to, żeby jeszcze z miesiąc ją utrzymać - później ją wykasuje. Proszę tylko o poradę co się z nią mogło stać bo mi się pomysły pokończyły - a i czasu mam coraz mniej (nowa strona jest w produkcji). PA jest przekierowywany a frontpage nie.

o to adres strony:
http://www.szkolkazosi.pl
a adres: http://www.szkolkazosi.pl/administrator jest przekierowywany nadomenę gdzie stoi strona testowa wordpress-a. To bardzo dziwne ??!! i niepokojące ;) :)

tlewap
21-11-2013, 14:47
Może to prozaiczne pytanie ale index.php w katalogu administrator sprawdziłeś?

zibilee
21-11-2013, 14:53
Podmieniłem nawet z takiej samej wersji instalacji żeby być pewnym :)

tomaszek83
21-11-2013, 14:56
Błąd leży w konfiguracji na linii serwer-domena. Tam następuje przekierowanie. Nie było coś grzebane w ustawieniach domeny?

zibilee
21-11-2013, 17:12
Na nazwa.pl ustawiałem domeny niejednokrotnie - ale sprawdziłem dla pewności i wszystko jest ok. Ale jeszcze spróbuje zadzwonić do helpesk-u.

A swoją drogą od kilku lat ustawiam domeny i stawiam joomlę i inne cms-y i nie miałem tego rodzaju problemu. Człowiek się uczy całe życie :)

Pozdrawiam i proszę o jeszcze :)
Jak mi się uda to naprawić to postaram się napisać rozwiązanie tutaj.

Karol99
21-11-2013, 18:01
Moim zdaniem /administrator generuje błąd (albo 301, albo 303), a serwer na skutek tego przekierowuje do głównego katalogu public_html, gdzie siedzi nowa strona.