PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - Porządkowanie kategorii na zapleczu



Leonardo
22-11-2013, 08:47
Czy istnieje jakieś rozwiązanie dotyczące problemu z porządkowaniem kategorii produktów na zapleczu? Wpisywanie i zapisywanie kolejności nie działa tak samo jak niebieskie strzałki do przesuwania kategorii góra-dół rónież nie działają.
Joomla 2.5.14 + VM 2.0.24b

realismus
04-12-2013, 23:29
Ponawiam powyższe pytanie. Wyświetlanie kategorii w VirtueMart chyba jest ustawione wg alfabetu. chciałem jednak zmienić kolejność. Nie działają jednak niebieskie strzałki. Po prosiłbym o jakąś pomoc w tym względzie. Używam VM 2.0.24c oczywiście na Joomla 2.5

souacz
05-12-2013, 05:50
Kliknij na słowo "kolejność" i wpisz w kratkach odpowiednie numerki, zatwierdź tą ikoną dyskietki koło słowa "kolejność". Działa zarówno w najnowszej wersji jak i poprzednich. Strzałki też działają ale dopiero jak dobrze uporządkujesz bo zlikwidujesz w ten sposób powtarzające się numerki.

--- sent from Galaxy S2 using Tapatalk 4

belfegor1
02-01-2014, 20:30
Też mam problem z sortowaniem kategorii w virtuemart, zmiany na zapleczu się zapisują ale na stronie tych zmian nie widać, nawet jak wyłączę jakąś kategorię to na stronie dalej się ona wyświetla.
Joomla 2.5.17
Virtuemart 2.0.26a

souacz
02-01-2014, 21:14
Albo masz coś nie tak w konfiguracji (może coś źle robisz) bo w VM jest tak, że ustawienie jakiejś konkretnej rzeczy ma wpływ na inną, niby zupełnie nie związaną albo w nowej wersji znów coś skopali.
Jak chcesz to wyślij mi na priv dostęp to zerknę.

belfegor1
03-01-2014, 13:23
Zauważyłem że w starszej wersji vm 2.0.2 nie ma tego problemu.

souacz
03-01-2014, 16:52
To nie ma co dalej grzebać, skopali znów kolejną wersję. Ew. można by pogrzebać w plikach tak, aby w view ustawić na sztywno wyświetlanie kategorii wg. kolejności na zapleczu a nie wg. alfabetu.

O cache odpisałem Ci na priv (po odpublikowaniu kategorii trzeba czyścić cache aby zmiany były od razu widoczne).

belfegor1
03-01-2014, 17:49
Tylko jak wrócić teraz do starszej wersji? wystarczy przekopiować pliki czy jakiś import eksport?

souacz
03-01-2014, 17:55
Odinstaluj tę, którą masz teraz, zainstaluj nową. W adminie komponenty>virtuemart-aio>Aktualizacja tabel...

Baza zostanie więc kategorie i produkty, ustawienia itd zostaną. O ile w tej wersji tabele się zgadzają bo tego nie wiem. Najlepiej zrób sobie kopię akeeba backup, zainstaluj ją gdzieś i sprawdź na tej kopii.

belfegor1
03-01-2014, 19:12
Odinstaluj tę, którą masz teraz, zainstaluj nową. W adminie komponenty>virtuemart-aio>Aktualizacja tabel...

Baza zostanie więc kategorie i produkty, ustawienia itd zostaną. O ile w tej wersji tabele się zgadzają bo tego nie wiem. Najlepiej zrób sobie kopię akeeba backup, zainstaluj ją gdzieś i sprawdź na tej kopii.
Wszystko się posypało dobrze że na localhost, przeniosę to ręcznie mam tylko 40 prduktów przy okazji zrobię porządek, metatagi, opisy itp.

souacz
03-01-2014, 21:45
Czyli nowa wersja przekombinowana, tak mi się wydawało bo w niej kategorie występują jako com virtuemart cats a nie jak w poprzedniej jako categories. Zmienili układ bazy danych. Zamiast poprawić poprzednią, wprowadzają nowe rozwiązania, które robią niechlujnie.

--- sent from Galaxy S2 using Tapatalk 4

belfegor1
03-01-2014, 22:12
Jeszcze mam problem z galerią, mam kilka obrazków i ta duża miniaturka nie jest klikalna (nie pokazuje się powiększony obraz) te małe obrazki są klikalne działa efekt powiększenia ale nie ma szałek nawigacyjnych żeby przełączać się między obrazkami, trzeba zamknąć zdjęcie i kliknąć na następną miniaturkę, spotkał się ktoś z czymś takim?

souacz
03-01-2014, 22:23
Ta duża powinna być klikalna jeśli foto jest większe od miniatury. Między małymi nie ma strzałek od jakiegoś czasu. To już nie jest lightbox tylko chyba fancybox czy jakoś.

--- sent from Galaxy S2 using Tapatalk 4

belfegor1
03-01-2014, 22:36
Dzięki