PDA

Zobacz pełną wersję : Jcomments 3.0.0



jarogolo
23-11-2013, 21:49
Witam.
Mam dwa pytania.
1: Jak ustawić aby jcomments 3.0 był w języku polskim.
2: Wgralem Jcomments 3.0 na joomle 3.2 i chyba ustawiłem wszystko dobrze. Dodałem Komentarze i ustawiłem jako jcomments ale jak wchodzę na stronę i naciskom na komentarze to wyskakuje mi napis :
You have no rights to post comments
Szukalem rozwiązania na Google ale nic nie pomogło :(.
tak samo jak w artykule daje {jcomments on} i tez polecenie nie uruchamia komentarza.
Stronę mam na CBA.pl.
Z góry dzięki za pomoc i odpowiedz.
Jarek

Tor_
24-11-2013, 11:07
To wszystko ma działać bez dodatkowych kombinacji.
1.Pobierasz paczkę z Jcomments 3.0.0 Instalujesz przez instaluj z pakietu
2.Pobierasz paczkę języka polskiego dla Jcomments 3.0.0 instalujesz przez instaluj z pakietu.I w tym momencie masz wszędzie jezyk polski na zapleczu i froncie strony .O ile w całym serwisie ustawiłeś polski jak język domyślny .To jest proste i prawidłowe działanie

jarogolo
24-11-2013, 11:52
Tak powinno być ale klops. Zainstalowało sie wszystko Ok. Ale jak dodalem komentarze i ustawiłem jak powinno być to wchodząc mam ten komunikat You have no rights to post comments. Zaintstalowalem sobie lokalnie joomle 3.0 i to samo :(. You have no rights to post comments. Proszę o linka do paczki jcomments 3.0 pl. Bo nie mogę znaleźć. Dzięki za odpowiedz. Jaro

Tor_
24-11-2013, 12:15
Tłumaczenia masz na stronie producenta TUTAJ (http://www.joomlatune.com/jcomments-translations.html)

seba.adm
24-11-2013, 13:33
Witam
@Jarogolo pytanie zasadnicze - czy po instalacji pakietu języka polskiego, który wskał Ci @Tor_ wszystkie opcje i ustawienia komponentu masz już po polsku? Jeżeli tak przejdź do ustawień komponentu; zakładka Wiadomości. Tutaj po instalacji domyślne komunikaty (okienka: Zasady dodawania komentarzy, Nie masz uprawnień do komentowania, Komentowanie niedostępne, Listy Zablokowanych), które widać na stronie są w języku angielskim. We wskazanych okienkach treść informacji, które mają się wyświetlać należy wpisać ręcznie.

jarogolo
24-11-2013, 17:14
Język Polski już mam - dzięki.
Ale mi chodzi o to dlaczego wyskakuję mi "Nie masz uprawnień do komentowania" jak wszystko chyba mam ustawione dobrze.
Utworzyłem w menu komentarze - dałem jako - JComments » Lista komentarzy - wchodze na strone i naciskam na komentarze i zamiast pola do komentarzy to komunikat - Nie masz uprawnień do komentowania - i nie wiem czemu :(.
Licze na pomoc.
Pozdro
Jaro

Gall Anonim
24-11-2013, 17:48
Bo brak ci prawidłowej konfiguracji komponentu - przeklikaj konfigurację Jcomments to znajdziesz ustawianie uprawnień do komentowania - zapewne teraz musisz się zalogować od frontu aby komentować.
all

jajozglowy
16-12-2013, 16:33
Miałem identyczny problem.
Zastosowałem takie rozwiązanie:
[usunięto link do strony, która narusza warunki używania nazwy i logo Joomla! - zwiastun]
i teraz działa dobrze.

letnil
17-12-2013, 01:02
Mam taki sam problem. Ma ktoś pomysł jak go rozwiązać? Prawdopodobnie to błąd J!3

jajozglowy
17-12-2013, 13:19
Zwiastun usuwa link do rozwiązania, wysłałem Ci go na priv.

zwiastun
17-12-2013, 15:24
Kolego @jajozglowy: proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Zwiastun wyjaśnił, dlaczego usunął link. Skontaktował się również z wydawcą strony, by go poinformować o naruszeniach zasad używania nazwy i logo Joomla. I o ile Zwiastunowi wiadomo, wydawca ma zamiar podjąć kroki zmierzające do usunięcia istotnych z jego strony uchybień (albo nawet już je podjął). Póki co na stronach Polskiego Centrum Joomla nie może być linków do stron, a tym samym ich promocji, których wydawcy świadomie bądź nieświadomie (jak w tym przypadku), ale bezprawnie posługują się logo i nazwą Joomla.

I nie tylko powinnością Zwiastuna jest dbać o nienaruszanie interesów Projektu Joomla!. To również powinność kolegi @jajozgłowy, jak i każdego innego uczestnika społeczności.

jajozglowy
17-12-2013, 17:29
Spokojnie, ja nie mam o nic pretensji.
Po prostu druga osoba miała ten sam problem co autor i chciałem jej pomóc.
Żeby była jasność- Ja nie mam nic wspólnego z tą stroną, do której zalinkowałem.

koroner
14-01-2014, 19:25
Czy ktoś może podac rozwiązanie problemu braku uprawnień dla osób nie zalogowanych w jcomments w joomli 3?

Jola
14-01-2014, 20:29
Którą dokładnie masz wersję !Joomla?

koroner
14-01-2014, 21:02
Wersja joomli na mojej stronie: 3.2.1

Jola
14-01-2014, 21:15
zaplecze->rozszerzenia->instalacje->baza danych->napraw

koroner
14-01-2014, 21:27
Zrobiłem napraw ale nic sie nie zmieniło. W ustawieniach komponentu każdy ma prawo do pisania,nawet absurdalnie ustawiłem każdemu w globalnej konfiguracji jocomments każdemu nawet w public uprawnienia super usera i nadal bez logowania nie m prawa do komentowania

Jola
14-01-2014, 21:36
jakie id ma konto Guest w tabeli #__usergroups ?

koroner
14-01-2014, 21:47
Id primery key 9 wszystkich wpisów jest 9 więc ma najwyższy numer

Jola
14-01-2014, 22:03
I tu jest problem. Zastosuj to (http://forum.joomla.pl/showthread.php?74448-Uprawnienia-i-rejestracja-u%C5%BCytkownik%C3%B3w&p=329849&viewfull=1#post329849) rozwiązanie.

koroner
14-01-2014, 22:21
Mam rozumieć, że mam zmodyfikować ilość wpisów tak by guest miał id 13? Jeśli tak to czy mogę tej edycji wykonać graficznie w phpadminie?

Jola
14-01-2014, 22:33
ważne żeby nie popsuć wpisów o niższym id, kluczem jest rzeczywiście żeby gość miał id 13 (tak się dzieje jeśli instaluje się Joomla z przykładowymi danymi - jeśli nie - to są takie probemy)

koroner
14-01-2014, 22:38
Sprónuję, lecz nie czuje sie pewnie w bazach danych. Musiałem wgrać bez przykładowych danych ponieważ wykonuję migracje z wersji 1.5. Dzięki za pomoc, więc do dzieła...

koroner
15-01-2014, 12:00
Niestety, zmieniłem id gościa na 13, wszedłem zapllcze - ...- napraw baze danych ale nadal jest to samo..gość nie może dodawać komentarzy. Czy może być jeszcze jakis inny powód?

koroner
15-01-2014, 18:45
Jednak rozwiązanie pomogło, trzeba było jedynie wyczyścić po tym cache przegladarki, wielkie dzięki za pomoc - problem rozwiązany.

letnil
16-02-2014, 15:53
czyli żeby nie popsuć jcommentsa wystarczy wgrać joomla 3 bez przykładowych danych dobrze to rozumie?

Jola
17-02-2014, 18:33
Joomla 3 + wczytane przykładowe dane = prawidłowe id gościa (13)

Joomla 3 + nie wczytane przykładowe dane = nieprawidłowe id gościa (9) + kłopoty z dostępem gościa (public) do różnych działań na rozszerzeniach Joomla

matiuk
21-02-2014, 09:41
Mam problem z JComments3 zainstalowanym na Joomli 3.2 (zmigrowanej z 1.5.22 przez Jupgrade do 2.5 po czym zaktualizowana do 3.22 przez PA). Problem polega na tym iż po kliknięciu na lik KOMENTARZE pojawia się następujący komunikat:

1054 - Nieznana kolumna 'c.deleted' w field list SQL=SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment , c.email, c.homepage, c.date, c.date as datetime, c.ip, c.published, c.deleted, c.checked_out, c.checked_out_time , c.isgood, c.ispoor , v.value as voted , case when c.parent = 0 then unix_timestamp(c.date) else 0 end as threaddate, '' AS object_title, '' AS object_link, 0 AS object_access, 0 AS object_owner FROM j25_jcomments AS c LEFT JOIN j25_jcomments_votes AS v ON c.id = v.commentid AND v.userid = 62 WHERE c.object_id = 382 AND c.object_group = 'com_content' AND c.published = 1 ORDER BY c.date ASC LIMIT 0, 100
Od strony PA wszystko działa, stare komentarze są zachowane. Czy ktoś da rade pomóc, w czym tkwi problem?

damian33
28-02-2014, 12:29
Również podepnę się pod ten wątek. U mnie problem występuje z wyświetleniem avatara oraz z wyłączeniem CAPTCHA. Poustawiane mam wszystko jak należy, dodatek Avatar zainstalowany i włączony. Niestety avatary w komentarzach nie chcą się wyświetlać, a CAPTCHA nie chce się wyłączyć mimo iż w ustawieniach konfiguracji zanaczenia odpowiednich funkcji są prawidłowe.

Myślę tak sobie że może winę za to ponosi błąd jaki wyświetla się w czasie zapisu konfiguracji w zakładce "Uprawnienia". Przy próbie zapisu wyświetla się:
Skrypt na tej stronie może być zajęty lub przestał odpowiadać. Można przerwać ten skrypt teraz lub kontynuować, by sprawdzić, czy jego wykonywanie się zakończy.

Skrypt: localhost/Joomla_3.2.2-Stable-Full_Package/media/system/js/mootools-core.js:3Za każdym razem daję kontynuację. Czy ktoś byłby ewentualnie mi w stanie pomóc?
Joomla 3.2.2
JComments 3.0.0 Stable
JComments Avatars 4.1.4

zwiastun
28-02-2014, 12:51
@matiuk i @damian33 - podpięliście się zupełnie nie na temat. Proszę założyć nowe wątki. Te wypowiedzi dziś usunę.

Hansolo
08-03-2014, 16:37
Witam,
czy ktos moze mi pomoc tym problemem (w Jcomments, Joomla 3) bo mi tez nie wyswietlaja sie komentarze,
caly czas pisze: "You have no rights to post comments"

?

Hansolo
08-03-2014, 17:53
juz wiem,
Konfiguracja > Użytkownicy > Grupa gości > Public
i dziala (w Joomla3) :)

pomoglem se,