PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5.9 i Joomla 2.5.16 która jest nowsza ?



zajacrob
25-11-2013, 19:11
Witam.

mam dwie stronki pod Joomla i na obu pojawia się informacja że mam najnowszą Joomla, że nie ma nowych aktualizacji - a jedna jest na Joomla 2.5.9 , a druga na Joomla 2.5.16.
W zasobach Joomla jest napisane że Joomla 2.5.16 jest najnowsza, nawet nie znalazłem tam wzmianki o 2.5.9 - zastanawia mnie dlaczego ta J2.5.9 nie chce się zaktualizować?

Czy uzyskam jakąś podpowiedź? :zagubiony:

Gall Anonim
25-11-2013, 20:57
Pytanie matematyczne która liczba następuje po której ? Masz do wyboru dwie - 16 oraz 9.
Prosimy umporządkować w kolejności następowania :podstep:
ad.2 jeżeli nie wykrywa ci aktualizacji zawsze możesz pobrać paczkę i zaktualizować wersję instalując daną paczkę.
Pzdr

tomaszek83
26-11-2013, 08:51
Spróbuj Rozszerzenia->Instalacje->Aktualizacje->Oczyść pamięć podręczną. Powinno pomóc.

zwiastun
26-11-2013, 12:53
zastanawia mnie dlaczego ta J2.5.9 nie chce się zaktualizować
Jeśli aktualizowałeś Joomla, możliwe, że jest zaktualizowany, a tylko wyświetla zły numer.
Sposoby naprawienia - ponowna aktualizacja, jak podpowiedział Gall Anonim (tak, jak byś instalował rozszerzenie), a jeśli to nie przyniesie skutku - ingerencja w bazie danych (ale musisz mieć pewność, że strona została zaktualizowana)

tomaszek83
26-11-2013, 14:16
Otóż drogi Stefanie czasami tak jest że strona jest w wersji powiedzmy 2.5.9 i krzyczy że jest aktualna, pomimo iż nie jest. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Możliwe że gdzieś trzyma w pamięci podręcznej. Natomiast powyżej podałem rozwiązanie (może nie idealne) jak sprawić aby wyświetlała prawidłowo. Nie wiem jaki związek ma oczyszczenie pamięci podręcznej aktualizatora rozszerzeń ale na komponent aktualizacji Joomla działa. Testowane wielokrotnie.

zwiastun
26-11-2013, 16:31
Moje dopowiedzenie nie było polemiką z Tobą :). Zakładałem, ze Kolega @zajacrob wykonał tę czynność. Odnosiłem się do kwestii problemu

zastanawia mnie dlaczego ta J2.5.9 nie chce się zaktualizować
Dla osoby, która nie obserwuje tak dokładnie kolejnych odsłon Joomla, a spotyka się z problemem, jak kol. @zajacrob niezrozumiałe jest, że dokonał aktualizacji do 2.5.16, a pokazuje mu się 2.5.9. W efekcie zadaje "dziwne" pytanie, która wersja jest nowsza 2.5.9 czy 2.5.16. Bo to nie jest aż tak oczywiste, jak nam się może zdawać, czyż 9 po kropce to nie więcej niż 1 (a nie 16). A może już się ukazała wersja z serii 2.5.9xxxx, zadaje sobie ktoś taki pytanie - tylko w Polsce jeszcze informacji nie opublikowali :)

Wyczyszczenie pamięci podręcznej na stronie Rozszerzenia->Instalacje->Aktualizacje->Oczyść pamięć podręczną, oczywiscie - czasem pomaga -i raczej w tym nic dziwnego nie ma.