PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrycie newsów aida po wybraniu artykułu



Zaxon
25-11-2013, 20:51
Witam
Używam komponentu aida news 2 i po otwarciu w niej artykulu, otwiera sie na górze strony wybrany artykuł(news) oraz pod nim widać komponent aida z lista artykułów skojarzonych z kategorią należącą do aidanews.

W jaki sposób ukryć newsy po wybraniu artykułu ?

enrick27
30-11-2013, 17:54
Po pierwsze Aida News 2 to nie komponent, ale moduł. W jaki sposób osadziłeś ten moduł na stronie?

Zaxon
30-11-2013, 18:40
Masz rację, to moduł a nie komponent. Po instalacji w opcjach modułu ustawiłem pozycje oraz wybrałem jedno menu na którym ma być pokazywane.

News`y ładnie są pokazywane, teraz jak klikne w Read more lub tytuł wybranego newsa, to nie jak napisałem wyżej na dole widać newsy tylko na górze, pod nimi pojawa sie artykuł.

W opcjach aida2 nie znalazłem nic co mogłoby ukryć moduł po wybraniu artykułu.

W opcjach kategorii próbowałem ukrywać część rzeczy ale dalej było to samo.

enrick27
30-11-2013, 18:54
Spróbuj załadować Aide News przez {loadposition}.

Zaxon
30-11-2013, 19:16
Zrobiłem nowe menu "news2" w nim dodałem wyświetlanie pojedyńczego artykułu(single article), który zawiera wpis {loadposition myposition}, potem w ustawieniach modułu ustawiłem pozycje myposition oraz menu w którym ma być wyświetlane, jednak aida znikła całkowicie. W innych modułach używam loadposition i działa idealnie.

enrick27
01-12-2013, 14:15
Coś jednak robisz nie tak, każdy moduł da się tak załadować.

Zaxon
01-12-2013, 14:29
Dobra jest postęp! Zmieniłem szablon i teraz widać aide. Główny szablon którego używam był przerabiany z j1.5 na 2.5.

Gdzie może być problem w szablonie skoro inne moduły działają przy użyciu loadposition a aida nie ?

Dodam jeszcze, że w po załadowaniu mojego głównego szablonu w kodzie strony widać wpis od aida.

Zaxon
02-12-2013, 20:36
Mam kolejny postęp. Zakomentowałem css`a szablonu i aida pojawiła się, czyli problem jest w arkuszu stylów.

Co w css potencjalnie może ukrywać moduł aidy ? Czego mam szukać ?

\\Edit
Problem rozwiązany:
edytowałem css`a zrobiłem zamianę:

.moduletable {
overflow: hidden;
margin-bottom: 16px;
}

na


.moduletable {
overflow: visible;
margin-bottom: 16px;
}

Temat do zamknięcia.