PDA

Zobacz pełną wersję : To samo menu w nagłówku i stopce różniące się jedną pozycją menu



marcinp1984
27-11-2013, 21:33
Witam serdecznie.
Na stronie, którą wykonuję są dwa moduły z tym samym menu. Jedno w nagłówku drugie w stopce. Menu składa się z 5 pozycji. Chciałbym aby menu w module które znajduje się w stopce nie nie miało pierwszej pozycji. Można to jakoś ustawić w Joomli? Szukam i szukam i nic nie widzę co by to umożliwiło. Czy pozostaje jedynie ukrycie pierwszej pozycji za pomocą css?

moje
27-11-2013, 22:34
Masz dwa moduły, które odwołują się do jednego menu, musisz zrobić drugie menu. W drugim menu tworzysz łącza kopie, które są kopiami już istniejących pozycji - wszystkich oprócz tej jednej. To jest specyficzny typ menu, żeby przypadkiem dwa razy nie tworzy takiego samego łącza w menu. Drugie menu przypisujesz do modułu w stopce.

marcinp1984
27-11-2013, 22:52
Wielkie dzięki :) Rzecz prosta ale pierwszy raz miałem taką sytuację i nie byłem w tym zorientowany. Teraz jest wszystko tak jak chciałem.
Pozdrawiam

Karol99
28-11-2013, 16:41
Możesz też użyć drugiego modułu, wyświetlającego to samo menu i ukryć pokazywanie niechcianej pozycji przy pomocy css:

.item-XXX { display: none !important;


}
Zaleta jest taka, że wtedy w obu modułach masz te same aliasy poszczególnych pozycji menu

moje
28-11-2013, 17:18
W podanym przeze mnie rozwiązaniu też są te same aliasy, gdyż utworzyło się kopię łącza, a nie drugie takie same łącze.

marcinp1984
28-11-2013, 19:15
Css-a bym użył gdyby nie było innego wyjścia bo tylko takie rozwiązanie znałem :) Ale po co coś ukrywać skoro może tego z założenia nie być.
Dokładnie, bo w typie menu wybierałem alias do pozycji menu i w każdym menu są takie same aliasy.