PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rel=canonical



oem
28-11-2013, 18:22
Witam wszystkich.
Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ mam problem z joomlą, pierwszy raz robię coś na tym sytemie :)
Otóż problem polega na tym, że goolge nie wychwytuje adresu strony jako głównego do indexowania tylko "home", który jest defacto tą samą stroną tylko jako pozycja w menu ma już inny adres, mianowicie "/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=102". W źródle strony widać, że ten długi link jest rel="canonical" i teraz ten link uważa jako ten "ważniejszy" od nazwy domeny. Nie wiem czy dosyć jasno opisałem problem. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać, na forum nie znalazłem odpowiedzi :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

zeki
28-11-2013, 19:33
Dziwne jest to co piszesz. Sytuacja, że jedna strona wyświetla się pod dwoma linkami nie powinna mieć nigdy miejsca. Oczywiście w przypadku google bo jak kogoś nie interesuje ta wyszukiwarka to może robić co mu się podoba.

Jak rozumiem pod tym udziwnionym linkiem znajduje się strona główna serwisu? Dostać się do tego linka można przez menu czy może przez logo strony? Najlepiej jakbyś zapodał adres strony bo ciężko tak na czuja diagnozować. Generalnie canonical ma wskazywać na preferowaną treść więc nie dziwne, że google tak reaguje. Samo wywalenie atrybutu powinno rozwiązać problem z "ważnością" jednak dalej pozostaje zduplikowana treść w obrębie strony.

oem
28-11-2013, 20:19
Więc tak, http://tiny.pl/qr2hr tutaj jest strona główna serwisu, ale gdy wejdziemy w źródło strony widać, że jest ten link, który podałem wyżej i jest to ten sam link co "home" w menu na górze.

moje
28-11-2013, 20:23
Bo "Home" z identycznym adresem jak baner masz w stopce. Wykonałeś dwa osobne łacza do tego samego. Usuń jedno menu, a w dwóch modułach (na górze i na dole) ustaw jedno i to samo menu.

oem
28-11-2013, 21:35
Już poprawione, proszę mi powiedzieć czy o to chodziło bo troche się już w tym pogubiłem :)

Mapa strony wygląda tak: http://tiny.pl/qr2rx

moje
28-11-2013, 21:39
Niepotrzebnie zrobiłeś dwa sobne łacza do tego samego.

oem
28-11-2013, 21:42
Jak osobne łącza? Bo już mam mętlik

moje
28-11-2013, 22:04
No normalnie, dwa osobne łącza do jednego zasobu.

Na odmętlikowanie dobre jest zapoznanie się z dokumentacją Joomla, ogrom wiedzy pozwoli Ci uniknąć takich pierdółkowatych wpadek :)

oem
28-11-2013, 22:11
Ale nie wiem gdzie widzisz te dwa osobne łącza bo chyba już to poprawiłem :D

moje
28-11-2013, 23:49
Link jest ten ale ale zostawiłeś ten brzydki, który miałeś usunąć.

oem
29-11-2013, 00:25
Troche jestem juz zmeczony tym dzisiaj, czy mógłbyś tak mniej wiecej opisac co mam zrobic, mnie to sie nie podoba ten rel caly czas, trzeby jakos zrobic canonicala dla domeny pl

oem
29-11-2013, 14:43
Dobra, poprawione są linki w htascces. Czy teraz już jest wszystko ok? Bo nie widzę innych błędów. Z góry dziękuję :)

zeki
30-11-2013, 05:54
Wygląda na ok ale główna nie jest zaindeksowana O_O Przeczołgaj robota po stronie.

oem
30-11-2013, 20:55
Wszystko już chyba gra, google oraz bing ładnie zaindeksował strone, wpisując w wyszukiwrace site: widac wszystko ;) Dzięki wielkie za naprowadzenie.