PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie do front-site



mmielech
29-11-2013, 23:58
Witam
Jestem w trakcie tworzenia strony intranetowej, dla firmy
Mam chęć wystawić ją na zewnątrz, ale ...
Czy istnieje moduł logowania do strony głównej ? Jak do backendu ?
Połączyłem logowanie z domeną windows, działa, ale chciałbym by wejście na stronę było również po zalogowaniu, ale ...
A jakby były filtry adresów, czyli z lokalnej sieci bez, a z zewnątrz po logowaniu ...
Och jakie mam marzenia :)
Może ktoś już nad tym się głowił ?
Będę wdzięczny za poradę.

moje
30-11-2013, 00:47
Jak chcesz uniknąć indeksowania w googlu, wystarczy dodać odpowiedni wpis w htaccess.

A jak chcesz wstawić logowanie do witryny to jest taka opcja w konfiguracji globalnej. Wiedziałbyś, jakbyś zajrzał do Joomla, a nawet w przypadku gdybyś jakimś cudem tego nie zauważył, to jest jeszcze dokumentacja - wiki.joomla.pl, docs.joomla.org ;)

mmielech
30-11-2013, 17:32
Napisałem wyraźnie czego oczekuję
Chciałbym logowania na front site, identycznego jak na zaplecze, pomijam już filtry adresów
Znam trochę konfigurację globalną, i najwyraźniej nie umiem czytać ze zrozumieniem, bo takiej opcji nie widzę, ale kolega jako Senior, z pewnością podpowie
Czekam na odpowiedź niecierpliwie

- - - Updated - - -

rozumiem pewnie że koledze chodzi zapewne o witryna wyłączona ...
no to nie do końca to czego chciałem, bo pisałem o filtrach adresów
a do tego przy połączeniu, kiedy user z domeny loguje się pierwszy raz, w joomli jego konta nie ma, i nie zaloguje

Gall Anonim
30-11-2013, 19:02
Znam trochę konfigurację globalną
Niewątpliwie z naciskiem na trochę - zapoznaj się róznież z możliwościami elementów menu, opcjami dostępności a do tego dodaj komercyjną wersję advanced module manager.
Sprawa jest banalna.
1. Tworzysz strukturę podstawową (wewnątrz firmy)
- a. konfigurujesz za pomocą advanced module manager aby była widoczna tylko dla użytkowników z wewnątrz firmy (zazwyczaj konkretny zakres ip)
2. Tworzysz strukturę równoległą (do obsługi na zewnątrz firmy)
- a elementy menu są aliasami do menu bazowych
- b ustawiasz widoczność / dostępność tylko dla użytkowników zarejestrowanych i zalogowanych
- c konfigurujesz za pomocą advanced module manager aby była widoczna tylko dla użytkowników na zwewnątrz firmy (zazwyczaj konkretny zakres ip)
- d. nie zapomonij na stronie startowej ustawić modułu/elementu menu logowanie dostępnego tylko z zewnętrznego ip i widocznego tylko z tego zakresu ip dla niezalogowanych - po zlogowaniu staje się niewidzoczny
I to wszystko. - banałek :)
Niewątpliwie będąc osobą inteligentną dasz sobie radę.
Pzdr

mmielech
01-12-2013, 13:11
O i to jest odpowiedź, choć projekt nie komercyjny więc kupować modułu zapewne nie będę
Ale nie pomyślałem że mogę to opędzić na dwóch instancjach, choć ten pomysł jakoś mi nie leży
Ale zanim tak jak kolega sugeruje, próbuję przekierowywać zewnętrznych na inny index.php, który będzie samym modułem logowania, a po wszystkim będzie pokazywać stronę wewnętrzną
Kto wie, może tak mi pójdzie