PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy po próbie migracji z joomla 1.5 do 2.5 za pomoca jupgrade



mkrtpe
03-12-2013, 09:29
Witam,

Mam do użytkowników małe pytanie oraz prośbę o pomoc.
Korzystając z joomla 1.5 zbudowałem witrynę www.mkrlock.pl.
Po próbie włamania na stronę administrator home.pl poradził migracje do wyższej wersji - joomla 2.5, jako że jest bardziej bezpieczna.

Próbowałem do tego wykorzystać jupgrade. Niestety nie zakończyło się to powodzeniem - teraz serwis nie funkcjonuje wogóle, po wpisaniu adresu witryny pojawia się komunikat:
ďťż
Fatal error: Cannot redeclare plgcontentnavigation() in /plugins/content/pagenavigation.php on line 19

Bez problemu można jednak wejść do panelu administratora, gdzie widać wszystkie artykuły.

Mam więc dwa pytania:
- czy można cofnąć próbę aktualizacji i przywrócic działanie systemu (w sumie by to pasowało, ponieważ w joomla 2.5 nie ma wszystkich dodatkoów takich jak lazy galeria)?
- czy można przeprowadzić aktualizację do końca (np. za pomocą innego narzędzia) i czy jest szansa by zkończyła ona się powodzeniem?

Jakiekolowiek z dwóch powyższych rozwiązań by mnie satysfakcjonowało.
Proszę więc o pomoc.

palyga007
03-12-2013, 09:56
1. Na początek oklepany frazes " Nie wykonuje się tego typu operacji na działającej witrynie".
2. Uzyskać kopię zapasową i przeprowadzić operację w testowym środowisku
3. Po udanej aktualizacji zastąpić niedziałający serwis.

4. W przypadku braku wiedzy zastanowić się nad przeniesieniem ogłoszenia do działu zleceń.

Na początek spróbuj wyłączyć dodatek, o którym mowa w błędzie.

mkrtpe
03-12-2013, 10:19
Witam,

W sumie wyłączenie dodatku pomogło. Dzięki... Jak ja na to nie wpadłem :-)
co do frazesa:
"" Nie wykonuje się tego typu operacji na działającej witrynie" - 100% racji, ale porada od administratora home.pl wydawała mi się słuszna...
Mądry Polak po szkodzie... :-)

home.pl
03-12-2013, 11:05
Dobrze, że wyłączenie dodatku pomogło. W takich przypadkach zawsze też można skorzystać z backupu, w nowych pakietach hostingowych dostępne są z poziomu ftp.

Gall Anonim
03-12-2013, 11:18
@home.pl - moja propozycja- spraw nam przyjemność, wykaż się inicjatywą i poinformuj tutaj użytkowników 'głośno i wyraźnie" co ile jest robiona kopia zapasowa, na ile godzin do tyłu (kiedyś było to 72 godziny bodajże), i opisz krok po kroku jak odtworzyć kopię zapasową (łopatologicznie - najlepiej z filmikiem demo) to przy okazji będziecie mieli sprawdzony materiał dla pomocy technicznej czarno na białym.
Pzdr

home.pl
03-12-2013, 15:57
Mamy artykuły w pomocy https://pomoc.home.pl/faq/141 oraz dla nowych pakietów hostingowych (samodzielne wykonywanie backupów z poziomu ftp) https://pomoc.home.pl/bazawiedzy/zagadnienia/983 Mamy w planach nowe produkcje video, oczywiście uwzględnimy również Twoje sugestie.

Gall Anonim
03-12-2013, 20:57
To to fajnie, dla nowych klientów macie usługę - a co z dotychczasowymi? - są gorsi? (jak dla mnie już parę złotych wydali - to chyba coś znaczy?
No i z tą unikalnością to bym aż w taką euforię nie wpadał "Firma home.pl oferuje unikalną usługę na rynku. Jest to kopia zapasowa Twoich danych, która tworzona jest w czasie rzeczywistym.":spoko:
- kto z komercyjnych dostawców usługi nie robi kopii zapasowych
- No i ten czas rzeczywisty "Kopia zapasowa danych wykonywana jest codziennie w godzinach nocnych (od 24:00 do 06:00)." ??? - chyba trochę innaczej interpretuję to określenie.
Pzdr

home.pl
04-12-2013, 13:08
Nie ma żadnego problemu z migracją ze "starych pakietów hostingowych" na nowe - wystarczy kontakt z naszym BOK.