PDA

Zobacz pełną wersję : submenu - likwidacja wcięcia



mazi
12-02-2007, 10:45
Witam.

Staram się do wielu rzeczy dojść sam lub dzięki informacjom zamieszczonym na forum, jednakże rozwiązania jednego problemu nie mogę znaleźć.
Mianowicie chodzi mi o wcięcia w menu. O ile z wcięciem pierwszego pierwszego poziomu menu sobie poradziłem o tyle nie mogę sobie poradzić z podmenu. Pierwsza linia pod menu jest wcięta względem drugiej i następnych. Chciałbym to wyrównać. Proszę o wskazanie gdzie w css danego szablonu to zmienić.
Może obrazowo to przedstawię:

Link w menu pierwszego stopia
_____Submenu_pierwsza linia
___jest wcięta a następne
___już nie.

Chciałbym, aby było równo:

Link w menu pierwszego stopia
___Submenu_wszystkie linie
___są wyrównane od lewej strony.

Pozdrawiam
Mazi

snifer
12-02-2007, 19:52
w ffox'ie odpal zrodlo znajdz text w submenu i sprawdz jaka jest jego class
nastepnie poszukaj w css'ach i zmien padding-left albo ostatnia pozycje w padding

Rybik
13-02-2007, 00:15
modules/mod_mainmenu.php tam tez jest czesc wciec definiowana

woju
13-02-2007, 00:52
Jeśli Kolega chce aby subemnu przy wraperze (zawijaniu pozycji menu) w dwie linijki ładnie sie wyrównywało więc padding nic tu nie da, chodzi o to że punktor indent zajmuje miejsce i jak tekst jest zawijany to wyrównuje 2 linijkę do pozycji punktora. Mozesz wylączyć w module mainmenu wyświetlanie obrazka (punktora) i wtedy będzie sie ładnie równać, niestety nie będzie juz wtedy obrazka (punktora).
:)

A jeśli wszystko ma być do lewej krawedzi to pozmieniaj w mod_mainmenu.php lub padding w css tak jak pisze rybik i snifer.

Viking
13-02-2007, 01:09
własność text-indent watość ujemna o szerokości punktora, później ewentualne wyrównanie paddingiem lub marginesem