PDA

Zobacz pełną wersję : migracja z 1.5.15



kaadeel
05-12-2013, 19:23
witam. jestem świeży i troszkę czytałem na temat migracji.
probowalem samemu się za to zabrać ale jak zawsze, niedoświadczonemu to ciężko coś ogarnąć.
tak więc. moim celem jest zaktualizowanie joomli z 1.5.15 na coś nowszego. im nowsze tym lepsze.
teraz kilka pytań i działań z tym związanych...
1) czy jest możliwość przemigrowania wszystkiego, żeby strona nadal działała jak działa dotychczas (a działała dobrze) tylko joomla jest inna
www.mks-korsze.pl - to jest ta strona ktorej chce podjać się migracji
2) która wtedy wersja joomli jest najlepsza/polecacie lub można maksymalnie przemigrować?
3) próbowałem wykonać backup za pomocą xclone. przy próbie otrzymuje kilka takich komunikatów


Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:05) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation
Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/kskorsze/domains/mks-korsze.pl/public_html/administrator/components/com_xcloner-backupandrestore/classes/mysqlBackup.class.php on line 246

pod tym coś takiego


Wystąpił błąd podczas przetwarzania danych JSON z serwera, spr�buj ponownie lub skontaktuj się z producentem oprogramowania!
Details: parsererror -- Invalid JSON: Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation Error(Dec 5, 2013 @ 19:17:06) - Invalid query: Access denied; you need (at least one of) the PROCESS privilege(s) for this operation {"endDump":1,"tableName":"","databaseName":"","totalRecords":null,"startAtLine":121,"startAtRecord":0,"dumpfile":"\/home\/kskorsze\/domains\/mks-korsze.pl\/public_html\/administrator\/backups\/information_schema-sql.sql","dbbackup_comp":"","dbbackup_drop":"1"}

JSON url: index2.php?task=recurse_database&nohtml=1&dbbackup_comp=&dbbackup_drop=1&startAtLine=81&startAtRecord=0&dumpfile=/home/kskorsze/domains/mks-korsze.pl/public_html/administrator/backups/information_schema-sql.sql

i to na tyle... ktoś mi wyjaśni albo czy mógłby pomóc w rozwiązaniu powyższych problemów...

Bazyl
05-12-2013, 19:54
Hej,

Najpierw aktualizacja do 1.5.26, a potem migracja do 2.5.16.
Oczywisie najpierw kopia zapasowa :)

kaadeel
05-12-2013, 21:32
Hej,

Najpierw aktualizacja do 1.5.26, a potem migracja do 2.5.16.
Oczywisie najpierw kopia zapasowa :)
Ok. pierwsze zrozumiałem. ale z tą kopią mam problem. komunikat jak w pierwszym poście... chyba, że inaczej da się backup zrobić.
zrobiłem też tak, że cały ftp zrzuciłem na dysk - wystarczy taki backup ?

zwiastun
05-12-2013, 22:49
Na wszystkie Twoje pytania zostały już udzielone odpowiedzi w naszej Elektronicznej Bibliotece Dokumentacji Joomla:
Instalacja Joomla - zasoby (http://wiki.joomla.pl/Instalacja_Joomla_-_zasoby)

Tor_
06-12-2013, 10:59
Do stworzenia kopii strony użyj Akeeba Backup (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606)

kaadeel
06-12-2013, 18:29
Do stworzenia kopii strony użyj Akeeba Backup (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606)
podczas instalacji Akeeba otrzymuje takie coś...


Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.

zwiastun
06-12-2013, 19:08
Używasz prawdopodobnie najnowszej wersji Akeeba Backup, a trzeba użyć ostatniej z przeznaczonych dla Joomla 1.5

kaadeel
06-12-2013, 19:37
Używasz prawdopodobnie najnowszej wersji Akeeba Backup, a trzeba użyć ostatniej z przeznaczonych dla Joomla 1.5

dzięki. użyłem teraz niższej wersji 3.4.3 i zainstalował się...
teraz posłużyłem się tym co znajduje się na stronie podanej przez Ciebie http://www.ostraining.com/blog/joomla/how-to-move-a-jomla-site-from-local-to-live-server/
i zrobilem backup, zajmuje ok 900MB i teraz mam pytanie. czy musze robić raz jeszcze backup dla bazy danych czy coś w ten deseń czy to wystarczy ? (zatrzymałem się na punkcie 5)

Tor_
06-12-2013, 20:41
Akeeba Backup robi już kopię bazy danych , całą paczkę wrzucasz na docelowy serwer i odpalasz kickstart.php

kaadeel
07-12-2013, 19:57
ok. udało mi się wykonać backup i na xamppie sprawdziłem, że działa... teraz zainstalowałem jUpgrade ale jak klikam na ROZPOCZNIJ MIGRACJĘ to nic się nie dzieje. dosłownie nic. żadnych pasków, komunikatów?

AniaMuzyka
08-12-2013, 11:09
Też to robiłam i wiem ile potrzeba pracy wykonać. Pierwsza zasada kopia zapasowa i czytać dobre artykuły powoli nawet miedzy wierszami i wykonywać to co napisane.
Powodzenia

kaadeel
08-12-2013, 20:40
Też to robiłam i wiem ile potrzeba pracy wykonać. Pierwsza zasada kopia zapasowa i czytać dobre artykuły powoli nawet miedzy wierszami i wykonywać to co napisane.
Powodzenia

dziękuję najmocniej... Twoja wypowiedź okazała się bardzo pomocna i wielce wnosząca do tematu... ;/ no comment
pozdrawiam

a teraz wracając do tematu. udało mi się zaaktualizować do wersji 1.5.26 i mam jUpgrade i podczas działania mam Checking and cleaning... -> Downloading Joomla 2.5... -> Rozpakowywanie... i na tym etapie pasek dochodzi do końca i nic się dalej nie dzieje i nie wiem co dalej...

spróbowałem wejść do mojej_domeny/jupgrade i jest proces instalacji wersji 2.5.6 . wszystko jest dobrze do momentu połączenia się bazą danych.
po wpisaniu prawidłowych danych otrzymuję zonk

Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

i tam w jUpgrade nie wiem co dalej... i tutaj w instalatorze też nie wiem co jest nie-tak ;/
jakieś pomysły?

Tor_
08-12-2013, 21:37
Być może chodzi o linijkę w jupgrade $jconfig->db_type = 'mysqli'; zmień na $jconfig->db_type = 'mysql';

zwiastun
08-12-2013, 23:20
dziękuję najmocniej... Twoja wypowiedź okazała się bardzo pomocna i wielce wnosząca do tematu... ;/ no comment
pozdrawiam
Może w takich przypadkach zamiast wypisywać swoje "/no comment", nie pisz nic? Co Twoje przytoczenie wypowiedzi i komentarz którego pono nie ma wnosi do tematu?

Radzono wielokrotnie już, co należy zrobić w takich przypadkach: ręczne pobranie pakietu instalacyjnego

kaadeel
09-12-2013, 08:35
Radzono wielokrotnie już, co należy zrobić w takich przypadkach: ręczne pobranie pakietu instalacyjnego

chodzi Ci o to co tutaj jest zapisane... ? http://wiki.joomla.pl/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_1.6


jUpgrade nie może pobrać pakietu Joomla! 1.6? - jeśli pobieranie pakietu się nie powiedzie (z powodu przekroczenia czasu wykonywania albo problemów z javascript, etc), możesz pobrać pakiet ręcznie z: http://anonymous:@joomlacode.org/svn/joomla/development/branches/jupgrade/pack/joomla16.zip i umieścić go w katalogu GLOWNY/tmp. Następnie w preferencjach jUpgrade musisz ustawić opcję 'Skip Download' na 'Yes'. Po wykonaniu tych czynności powtórz aktualizację.

bądź taki mądry i pobierz ten pakiet instalacyjny (albo wrzuć plik tutaj - bo przeszukałem sieć w jego poszukiwaniu i nie znalazłem), który jest zamieszczony z tego linku... ja dostaje taki komunikat

The requested URL /svn/joomla/development/branches/jupgrade/pack/joomla16.zip was not found on this server.

tekst jest tak przestarzały, że kilka rzeczy jest nieaktualnych i niestety nie jest orłem w joomli więc się pytam ludzi, którzy są doświadczeni w tym i będą wiedzieć jak pomóc.
a jeśli coś mi nie działa to piszę tutaj uprzejmie o tym jakie mam problemy i oczekiwałbym jakieś sensownej odpowiedzi a nie odsyłanie do stron, które straciły swoją ważność albo posty, które nic nie wnoszą do tematu...

gdyby działało jak należy to bym wam d**** nie zawracał... chyba to logiczne jest ;]

zwiastun
09-12-2013, 12:30
Po pierwsze, @Kolego, bądź miły - ton pretensji, żądania jest nie na miejscu. Nie przyszedłeś do firmy usługowej, w której zostawiasz swoją kasę, tylko na forum społeczności (co nie znaczy, że w firmie usługowej masz prawo być niemiły :) ).
Po drugie, tekst owszem, jest stary. Możesz go uaktualnić - ja w minionym miesiącu dokonałem kilku tysięcy edycji na wiki, a Ty ilu?
Ale nie w tym rzecz. Stary nie oznacza w tym przypadku, że nieużyteczny - przedstawia zasady. Szukanie do aktualizacji pakietu instalacyjnego Joomla 1.6 to, wybacz, nieco nieprzemyślane założenie - aktualizowac trzeba najnowszym pakietem instalacyjnym (2.5.16).
Jeśli ta operacja nie przyniesie efektu, pisz.
Inne rozwiązanie: skorzystaj z JUpgradePro <= ten instaluje się w Joomla 2.5.
Masz też do dyspozycji:
redMigrator (http://redcomponent.com/redcomponent/redmigrator)
MigrateMe (http://www.php-web-design.com/) (komercyjne)
SPUpgrade (http://cyend.com/extensions/) (komercyjne)
Ji Migrator (http://www.jinfinity.com/jimigrator) (komercyjne)
J2XM (http://www.eshiol.it/) L (bezpłatne, tylko migracja danych).

kaadeel
09-12-2013, 18:33
Po pierwsze, @Kolego, bądź miły - ton pretensji, żądania jest nie na miejscu. Nie przyszedłeś do firmy usługowej, w której zostawiasz swoją kasę, tylko na forum społeczności (co nie znaczy, że w firmie usługowej masz prawo być niemiły ).

na wstępie... znajdź mi chociaż jeden post wskazujący na to, że przyszedłem 'do firmy usługowej' i żądam czegoś.
na początku tematu poinformowałem o problemie i POPROSIŁEM O POMOC. i taką otrzymywałem. nie napisałem, 'że potrzebuje migracji z joomla 1.5.15 na coś nowszego lepszego i macie mi w tym pomóc'.

i staram się być miły ale jak zamiast pomocy otrzymuje komentarz od użytkownika AniaMuzyka (http://forum.joomla.pl/member.php?25610-AniaMuzyka) w którym zrozumiałem tak 'też się babrałem w tym bagnie i mam to całe ***** za sobą, trochę mi to zeszło ale musisz sobie sam z tym poradzić, powodzenia' to jestem święcie przekonany, że sam byś zadowolony nie był z takiej otrzymanej odpowiedzi...


Po drugie, tekst owszem, jest stary. Możesz go uaktualnić - ja w minionym miesiącu dokonałem kilku tysięcy edycji na wiki, a Ty ilu?
Ale nie w tym rzecz.

teraz to pokazałeś prawdziwy pokaz wyższości administratora forum nad użytkownikiem szukającym pomocy, który ledwie oddał 10 postów... ale nie w tym rzecz... jak uda mi się z tym uporać to specjalnie dla Ciebie opiszę jak to wszystko zrobiłem... oki?



Stary nie oznacza w tym przypadku, że nieużyteczny - przedstawia zasady. Szukanie do aktualizacji pakietu instalacyjnego Joomla 1.6 to, wybacz, nieco nieprzemyślane założenie - aktualizowac trzeba najnowszym pakietem instalacyjnym (2.5.16).
Jeśli ta operacja nie przyniesie efektu, pisz.
Inne rozwiązanie: skorzystaj z JUpgradePro <= ten instaluje się w Joomla 2.5.
Masz też do dyspozycji:

MigrateMe (komercyjne)
SPUpgrade (komercyjne)
Ji Migrator (komercyjne)
J2XM L (bezpłatne, tylko migracja danych).

takiej formy odpowiedzi oczekiwałem - dzięki Ci wielkie za to :)
wybacz mój ton wypowiedzi ale nie mam zamiaru nikogo obrażać i do każdego podchodzę z szacunkiem. Ty mnie osądzasz o to, ton wypowiedzi, ja zaś myślę, że myślisz o mnie w taki sposób 'cholera, kolejny głąb przylazł na forum nieogarnięty w joomli któremu trzeba wszystko wyjaśniać' - takie prawo... widzę, że tutaj więcej polemiki o pierdołach niż samej rozmowy na temat... tak więc koniec tego spierania się.

za chwilę opiszę kolejne etapy migracji...

- - - Updated - - -


Być może chodzi o linijkę w jupgrade $jconfig->db_type = 'mysqli'; zmień na $jconfig->db_type = 'mysql';

niestety, dalej bez efektow...

kaadeel
09-12-2013, 19:06
Szukanie do aktualizacji pakietu instalacyjnego Joomla 1.6 to, wybacz, nieco nieprzemyślane założenie - aktualizowac trzeba najnowszym pakietem instalacyjnym (2.5.16).
mam 2.5.16 full package i upgrade package... rozum podpowiada, że powinienem użyć full package.
więc zrobiłem tak... pobrałem, wrzuciłem do tmp/ full package. usunalem joomla25.zip. w jego miejsce podmienilem nazwe z pobranego full package.
w jUpgrade zaznaczylem skip download. i nie pobiera ale nadal staje na wypakowywaniu i dalej nic.
wchodząc na /jupgrade mam instalator wersji 2.5.16 (chyba dobrze) ale nadal mam ten sam problem z bazą danych.

pewnie znowu coś sknociłem...

zwiastun
09-12-2013, 19:23
AD REM:
======

Powtarzam, ale pewno warto: komponent jUpgrade nie jest doskonały. Jeśli nie udaje się dokonać migracji za jego pomocą, jest redMigrator http://redcomponent.com/redcomponent/redmigrator - wcześniej znany jako JUpgradePro

PS niekoniecznie coś "sknociłeś". Problem może tkwić w serwerze. Ja takie operacje przeprowadzam lokalnie w optymalnym środowisku.
Jeśli nie daje rady, pobierz redMigrator, zainstaluj go w Joomla 2.5 i pobierz dane z Joomla 1.5.

AD cała reszta:
Kolego @Kaadel
Najpierw zwróciłem Ci delikatnie uwagę, ze Twój komentarz do wypowiedzi takiej samej, jak Ty, uczestniczki forum, tyle że najprawdopodobniej nieco od Ciebie starszej, ale przede wszystkim KOBIETY, był nie na miejscu.
Podpowiedziałem również, co zrobić, choć niezbyt dokładnie - ale to do Ciebie należało poszukanie informacji, zanim zapytałeś na forum. Zresztą, co pokazałeś w następnej wypowiedzi, znalazłeś, o co chodziło.
W odpowiedzi czytam:


bądź taki mądry i pobierz ten pakiet instalacyjny (albo wrzuć plik tutaj
Możliwe, że nie miałeś niemiłych intencji, ale wyszło jak wyszło. Nie siedzę w Twojej głowie i nie wiem, co masz na myśli, czytam, co piszesz, zwłaszcza że zaraz za chwilę pozwalasz sobie na taką wiązankę:


tekst jest tak przestarzały, że kilka rzeczy jest nieaktualnych i niestety nie jest orłem w joomli więc się pytam ludzi, którzy są doświadczeni w tym i będą wiedzieć jak pomóc.
a jeśli coś mi nie działa to piszę tutaj uprzejmie o tym jakie mam problemy i oczekiwałbym jakieś sensownej odpowiedzi a nie odsyłanie do stron, które straciły swoją ważność albo posty, które nic nie wnoszą do tematu...

gdyby działało jak należy to bym wam d**** nie zawracał... chyba to logiczne jest ;]

a) pretensja (tak to odbieram w całym kontekście), że "tekst jest przestarzały",
b) oczekiwałbyś "sensownej odpowiedzi" - bo ta, którą dostałeś była wg Twojej oceny bezsensowna
c) "odsyłanie do stron, które straciły ważność" - pomijam, że Cię nie odsyłałem, ale to znów pretensja, że ktoś doradził coś, z czego nie umiałeś skorzystać
d) "posty, które nic nie wnoszą do tematu" - znów pretensja, o to, że ktoś Ci życzył powodzenia, a nie powiedział, co zrobić
e) "gdyby działało jak należy" - znów pretensja (ogólna)
f) to bym wam d**** nie zawracał - zaiste, grzeczna koleżeńska wypowiedź
g) "chyba to logiczne jest" - znów "miłe" uzmysłowienie adwersarzowi, że chyba dureń, bo nie widzi że coś jest logiczne.

W kolejnym poście, w którym po krótkiej a zasłużonej uwadze-prośbie, otrzymałeś przede wszystkim podpowiedzi, pozwalasz sobie na teksty:


teraz to pokazałeś prawdziwy pokaz wyższości administratora forum

oraz


ja zaś myślę, że myślisz o mnie w taki sposób 'cholera, kolejny głąb przylazł na forum nieogarnięty w joomli któremu trzeba wszystko wyjaśniać' -

co wyraźnie pokazuje TWOJE NASTAWIENIE, TWÓJ rzeczywisty, a nie deklarowany stosunek do innych.

Przykro mi, ale ton Twoich wypowiedzi jest, jaki jest.

kaadeel
09-12-2013, 20:39
ok. koniec wywodów i polemiki na temat zachowań bo zaraz zacznie się podwajanie wypowiedzi.
nie zauważyłeś, że za bardzo szukasz u mnie pretensji na siłe. ja inaczej troszkę to widzę...


a) pretensja (tak to odbieram w całym kontekście), że "tekst jest przestarzały" - jak coś nie jest nowe to mam mówić, że jest nowe i super nawet jak tak nie jest? troszkę jakbym oszukiwał...

b) oczekiwałbyś "sensownej odpowiedzi" - bo ta, którą dostałeś była wg Twojej oceny bezsensowna - sensowne wypowiedzi to były do momentu postu pani KOBIETY, który okazał się zbędny , od tamtej pory przeplatane są rzeczowe posty oraz bezsensowna polemika w której bronisz sensowności wypowiedzi starszej pani KOBIETY.

c) "odsyłanie do stron, które straciły ważność" - pomijam, że Cię nie odsyłałem, ale to znów pretensja, że ktoś doradził coś, z czego nie umiałeś skorzystać - http://forum.joomla.pl/showthread.php?74569-migracja-z-1-5-15&p=329578&viewfull=1#post329578 - współdzielisz z kimś konto..? fakt, że nie potrafię z tego skorzystać dlatego zadaje kolejne głupie pytania...

"posty, które nic nie wnoszą do tematu" - znów pretensja, o to, że ktoś Ci życzył powodzenia, a nie powiedział, co zrobić - nie przyszedłem aby pozdrowienia i powodzenia zbierać

e) "gdyby działało jak należy" - znów pretensja (ogólna) - prędzej gdybanie niż 'pretensja'

f) to bym wam d**** nie zawracał - zaiste, grzeczna koleżeńska wypowiedź - szczerze, przyznaje się, chciałem tutaj odgryźć na Twój ton wypowiedzi poprzedniego posta

"chyba to logiczne jest" - znów "miłe" uzmysłowienie adwersarzowi, że chyba dureń, bo nie widzi że coś jest logiczne. - żeby nie było, że nazwałem Cię durniem... ale to jest logiczne, że nie udzielałbym się tutaj i nie szukał pomocy, gdyby działało w sposób satysfakcjonujący.



teraz to pokazałeś prawdziwy pokaz wyższości administratora forum - a jak nazwiesz porównanie wykonania 1000 wpisów miesięcznie na wiki do mojego braku aktywności...? chciałeś się tym pochwalić?

ale nie o to w tym mi obecnie chodzi... nie mam zamiaru się wykłócać. przepraszam z góry za nieodpowiedni dobór słów i postaram się tonować swoje wypowiedzi... przyszedłem na forum w sprawie zaktualizowania joomli, nie chcę nikogo hejtować/trollować a widzę, że robi się rozmowa na temat savoir-vivre... dlatego proszę Ciebie najmocniej nie kontynuujmy tej zbędnej paplaniny.


wracając do problemu i na nim pozostając...

Ja takie operacje przeprowadzam lokalnie w optymalnym środowisku.
mam xampp - będzie odpowiedni?
na nim próbowałem zainstalować jUpgrade w joomlii 1.5.26 ale otrzymałem takie błędy...



JFTP::login: Unable to login
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::store: Unable to use passive mode
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku


spróbuje zrzucić z serwera wersje 1.5.26 wraz z jupgrade. i może coś dalej pójdzie.


Jeśli nie daje rady, pobierz redMigrator, zainstaluj go w Joomla 2.5 i pobierz dane z Joomla 1.5.
mam redMigrator ale Joomla 2.5 nie chcę się zainstalować bo mam problem z bazą danych. gdzieś wyżej to opisałem.

zwiastun
09-12-2013, 21:01
To może przestań wreszcie dyskutować o swoim wysoce kulturalnym zachowaniu i skup się na problemie! Nie przepraszaj z góry, bo jeszcze nie przeprosiłeś z dołu, a mnie na nic Twoje przeprosiny. Po prostu zachowuj się tak, żeby niepotrzebne były uwagi!
AD REM

mam redMigrator ale Joomla 2.5 nie chcę się zainstalować bo mam problem z bazą danych. gdzieś wyżej to opisałem.
Może by tak rzeczowo? Gdzie Ci się Joomla 2.5.16 nie chce zainstalować? Gdzie to opisałeś? Jaki masz problem z bazą danych?

kaadeel
09-12-2013, 21:33
opiszę najpierw swoje dokonania a Ty je ocenisz...
1 - zrobiłem backup - tak, żeby można było wrócić do punktu wyjścia, sprawdziłem backup na xampp'ie i kickstartem rozpakowałem - działa!
2 - zrobiłem update swojej 1.5.15 do wersji 1.5.26 - 'Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.zip' rozpakowałem i nadpisałem na starą wersje. działa!
3 - zainstalowałem jUpgrade - i tu jest problem.
ustawiłem odpowiednie opcje i podczas dokonywania migracji. zatrzymuje się na rozpakowywaniu (pasek cały się zapełnia ale nic się dalej po nim nie dzieje).
po jakimś czasie wchodzę na mojąstronę/jupgrade i mam instalator joomla wersji 2.5.6 (lub 2.5.16 gdy zrzucam ręcznie instalator do folderu /tmp i po wybraniu opcji skip download)

klikam dalej. test środowiska. wszystko ok. więc dalej. licencja. dalej. baza danych. podaje dane z mojej bazy danych. i zonk!

Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

Tor_ podał swoją opcję rozwiązania problemu [ jupgrade $jconfig->db_type = 'mysqli'; zmień na $jconfig->db_type = 'mysql'; ] ale po tym nadal bez zmian...
i jestem w kropce...

zwiastun
09-12-2013, 22:00
Jeśli nie udaje się migracja za pomocą JUpgrade, masz do dyspozycji JUpgradePro lub redMigrator (wcześniej był tu również JUpgradePro), których używasz w instalacji Joomla 2.5.16. Pisałem to już razy dwa, teraz po raz trzeci, więcej nie będę, bo ileż można.

Ja nie rozumiem, o czym piszesz w slowach: "po jakimś czasie wchodzę na mojąstronę/jupgrade i mam instalator joomla wersji 2.5.6 (lub 2.5.16 gdy zrzucam ręcznie instalator do folderu /tmp i po wybraniu opcji skip download) klikam dalej. test środowiska. wszystko ok. więc dalej. licencja. dalej. baza danych. podaje dane z mojej bazy danych. i zonk!"

Czy to oznacza, że uruchamiasz ręcznie instalator Joomla 2.6.16? Gdzie otrzymałeś taką poradę? W artykule o migracji jest mowa o tym, by powtórzyć aktualizację, a nie instalować samemu Joomla, do którego ma być migrowaną treść.

Zakładając, że próbujesz zainstalować Joomla 2.5.16 i pojawia Ci się wspomniany komunikat, to nie masz w tym momencie problemu z MIGRACJĄ, tylko problem z instalacją Joomla - najwidoczniej podajesz złe dane dostępowe do bazy danych.

PS
Porada TOR-a odnosi się do rzadkich sytuacji problemow ze sterownikiem bazy danych

kaadeel
10-12-2013, 01:35
Jeśli nie udaje się migracja za pomocą JUpgrade, masz do dyspozycji JUpgradePro lub redMigrator (wcześniej był tu również JUpgradePro), których używasz w instalacji Joomla 2.5.16. Pisałem to już razy dwa, teraz po raz trzeci, więcej nie będę, bo ileż można.

ok. już coś mam. tzn. pracuje testowo na xampp.
udało mi się zainstalować plugin redMigrator (w joomli 1.5).
włączyłem go i wpisałem private key.
zainstalowałem joomle 2.5.
dodałem redMigrator do niego.
i teraz co zrobić żeby przerzucić dane?

w RestFul hostname podałem localhost, oraz dane ze starej joomli i utworzony stary klucz. i przy uruchamianiu redMigration niby wykonał migrację ale i tak nic nie mam w dodatku zniknęły mi wszystkie komponenty (brak jego w pasku), wraz z redMigration i innymi. a przy ponownej instalacji tego komponentu pojawia się komunikat '
Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.
'

teraz to zaszalałem i troszkę pomieszałem... ;/

kaadeel
10-12-2013, 20:19
mam jeszcze jeden problem.
czasem przy instalacji joomla 2.5 jak mam pole do podania bazy danych i podaje POPRAWNE DANE to zamiast iść mi dalej do konfiguracji FTP przywraca mnie do ustawień bazy danych (nie zwraca żadnych błędów typu - problem z połączeniem do mySQL czy uprawnienia do bazy danych)...
jest to trochę irytujące bo nawet nie wiem co się dzieje a zamiast kontynuować instalacje/konfiguracje to jak głupi klikam 'dalej', czekam aż animacja pokaże, że coś pracuje i nie idzie dalej.

zwiastun
10-12-2013, 20:43
Co pytanie ma wspólnego z tematem wątku?
W jakim to się dzieje środowisku - lokalnym? zdalnym? jakie właściwości środowiska?

kaadeel
11-12-2013, 13:39
Co pytanie ma wspólnego z tematem wątku?
chcę przemigrować z użyciem redMigrator. ale raz udaje mi się zainstalować a raz mam problem.


W jakim to się dzieje środowisku - lokalnym? zdalnym? jakie właściwości środowiska?
testuje na lokalnym - xampp wersja 1.8.3-2/3-2 portable
jak chodzi o właściwości środowiska to masz na myśli wersję SQL, PHP, itp czy masz coś innego na myśli ?