PDA

Zobacz pełną wersję : Ratuj Admina dla Joomla 3



Jola
06-12-2013, 19:33
Witam,
dzisiaj w Plikowni wylądowały dwie nowe wersje Ratuj Admina przeznaczone dla Joomla 3.0.*, 3.1.* i dla Joomla 3.2.*
Dołączone do paczek instrukcje zawierają szczegółowe informacje.
Ważne jest to, że nie należy stosować skryptu do innej Joomla niż w opisie skryptu - ponieważ dostaniemy tylko komunikat (3.2 różni się znacząco od poprzednika).
Sposób szyfrowania hasła w wersji 3.2 jest pobierany z konfiguracji Joomla, więc teoretycznie nie powinno być problemu z logowaniem po zmianie hasła czy utworzeniu konta.
Ponieważ Joomla 3.2 jest wersją mało stabilną - nie mogę zagwarantować w 100% prawidło działającego skryptu.
Adres do Plikowni (http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/ratuj-admina.html)

Pozdrawiam

trzepiz
06-12-2013, 21:03
@Jola - jak zwykle wielkie brawa i podziękowania. Skrypt jest naprawdę pomocny.

Jdwind
06-12-2013, 21:44
@Jolu, niskie pokłony i wielkie podziękowania jak zwykle. Jak powiedział Michał, skrypt niezwykle pomocny.

Winnetou
07-12-2013, 11:26
... skrypt niezwykle pomocny.

Potwierdzam

Gall Anonim
07-12-2013, 12:39
Potwierdzam
i nie zaprzeczam :up:

AniaMuzyka
08-12-2013, 11:04
Właśnie tego potrzebowałam.
amuz

cardinal
22-12-2013, 08:09
Wypróbowałem @Jola wszystkie wskazówki, które podałaś i dalej nie mogę się logować, ani z front ani z back. Panel logowanie jedynie się przeładowuje. Powoli kończą mi się zapytania w google. Posiłkowałem się też innymi wskazówkami z anglojęzycznych stron. Mój problem logowania pojawił się znikąd. Serwis działał (nieukończony ale działał poprawnie) natomiast po wyczyszczeniu cache z przeglądarki (cookies - oczywiście wylogowało mnie) nie mogłem się już więcej zalogować. Przez ostatnie kilka dni operację czyszczenia powtarzałem wielokrotnie więc nie podejrzewam, że mogło to być przyczyną czegokolwiek. Po zmianach, które @Jolu podałaś na tym forum odpalałem Ratuj Admina 3. Pokazywał właściwie wersję joomla (3.2) jak również istniejącego admina, którego za pomocą Ratuj admina zmieniałem jak również zakładałem nowe konto. Może pominąłem coś istotnego..

cardinal
23-12-2013, 10:42
Udało mi się rozwiązać problem,
trochę nieelegancko ale serwis na razie działa.
Opiszę krótko może komuś pomoże w podobnej sytuacji.
Zainstalowałem na nowo serwis w katalogu o identycznej nazwie jak stary serwis (który na czas instalacji zmieniłem).
Instalując podałem identyczne: użytkownika i hasło do bazy danych.
Następnie zaimportowałem tabelę z z bazy serwisu, do którego nie mogłem się zalogować.
Po zaimportowaniu tabeli przekopiowałem hasło usera z nowej tabeli do zaimportowanej ( pamiętając, że nazwa użytkownika i hasło były identyczne w obu tabelach).
Zmieniłem config w uszkodzonym serwisie kierując go do nowej bazy, aczkolwiek starej tabeli z przekopiowanym hasłem usera).
Przywróciłem nazwę katalogu uszkodzonego serwisu do poprzedniej postaci (zmieniając nazwę nowo zainstalowanego lub usuwając go w znacznie dalszych działaniach).
Teraz miałem już identyczne hasło jak przed problemem z logowaniem i wszytko ruszyło.
Domyślam się, że można mieć wiele zastrzeżeń do tego sposobu jednak u mnie zadziałał.
Oby nikomu nie potrzebne było korzystanie z tego "sposobu" ale jeśli, już zajdzie taka konieczność to zawsze jakieś dodatkowe rozwiązanie.

pozdrawiam Wszystkich i życzę Wesołych Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

Troll
23-12-2013, 12:40
@cardinal metoda faktycznie mało elegancka,
a nie prościej było wejść w Bazę Danych i sprawdzić poprawność nicku Super Administratora, przypisania grupy użytkowników i utworzyć nowe hasło z poziomu Bazy Danych?
W zasadzie to brak informacji kiedy i ja powstał faktycznie problem, czy była to aktualizacja, czy też następstwo doinstalowania jakiegoś komponentu (wóczas problem wystąpi przy kolejnym logowaniu) a akurat w tym miejscu występuje najwięcej "kolizji" jeśli chodzi o Joomla 3.2.x

cardinal
23-12-2013, 14:39
@Troll - nie było następstwem doinstalowania componentu
chyb, że z opóźnieniem 48 godzinnym i za 30 logowaniem
Czy możesz mi podpowiedzieć jak utworzyć nowe hasło z poziomu bazy do joomli 3.2 żeby było identyczne jak poprzednie (gdyż nowe hasła czy użytkownicy nie działały) dla mnie niestety nie było to takie proste?

Troll
23-12-2013, 14:47
Zasadniczo specjalnych zmian nie ma i jest opisane tutaj:
http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,7/Itemid,53/
Tyle że obecnie ID Super Usera jest generowane automatycznie natomiast nick'i i użytkowników widać w BD.
Ja bym to zrobił właśnie tak jak jest opisane w tym linku z korektą o której wspomniałem.
Napisz co doinstalowałeś, czy aktualizowałeś Joomla w tym czasie lub masz komponent chroniący konta użytkowników (Admin Tools lub RS, Firewall)

cardinal
23-12-2013, 15:29
Nie jestem pewien, czy moja wiedza na temat zmian (strong password w joomla 3.2) jest na tyle kompletna aby się wypowiadać ale wydaje mi się, że zmian trochę jest (plus problem z "pamiętaniem" hasła, mi to akurat "dosoliło"). Gdyby samo md5 to prawdopodobnie nie prosiłbym o pomoc.
U mnie zmiany w haśle wiązały się być może z upgradem PHP na serwerze plus zmiany w dns (pod domeny)(być może propagowały się w tym czasie) pewności nie mam.
Zresztą zbyt dobrze na tym się nie znam.
Joomli nie aktualizowałem - zainstalowałem 3.2 jako pierwszą.

Troll
23-12-2013, 15:34
W takiej sytuacji wystarczyło zrobić odtworzenie witryny na nowej Bazie Danych z kopii sporządzonej z wykorzystaniem akeeba. Jeżeili ich jeszcze nie wykonujesz to właśnie znalazł się powód aby je robić :-)

AniaMuzyka
25-12-2013, 17:37
Tak! Problemy z logowaniem do zaplecza joomla są przykre! Myślę, że jest to wina komponentu przeglądrki, ponieważ w jednej z nich nadal udaje się mi zalogować poprawnie. Jak długo nie wiem. W przeszłości miałam podobne problemy z innymi interfrejsami i zawsze ratunkiem była inna przegladarka.
Wesołych Świąt!
amuz

mer9
12-01-2014, 19:25
Moduł, który uratował mi życie ;)

AniaMuzyka
21-01-2014, 15:58
Dzień dobry!
Zmagałam się z adminem i czytałam porady. Zastosowałam RatujAdmina.php, ale to nie pomogło. Zwróciłam się więc do usługodawcy i już mam naprawione. Błąd był z mojej winy. Edytowałam niektóre pliki za pomocą zwykłego notatnika i pojawiły się zmiany w pliku wynikające z nieprawidłowego kodowania znaków. Jest naprawione! Powinnam zaglądać do informacji zawartych w plikach logów błędów (usługodawca)
Pozdrawiam
amuz

luni
18-01-2016, 09:19
@Jolu - ślicznie dziękuje!!! Już miałem stawiać joomle od nowa... BARDZo dziękuje:)

Przeeemooo
22-08-2017, 12:24
nie działa ten link, nie chcę zakładac nowego tematu. skąd pobrać nowy plik ratuj admina? do joomla 3,6 siadło hasło, nie wiedzieć czemu

Bazyl
22-08-2017, 12:37
http://bfy.tw/DVMt

Gall Anonim
22-08-2017, 12:47
Na przyszłość w stopce Joli jest link do strony i pamiętaj o przeczytaniu instrukcji oraz zastosowaniu odpowiedniej wersji skryptu dla wersji Joomla - jeżeli nie ma dla najnowszej użyj ostatniej - jeżeli nie działa zgłoś nam przez formularz kontaktowy na all4web.

Przeeemooo
22-08-2017, 13:02
Dziękuję. Skorzystałem z Google i znalazłem ten link, stąd sciągnąłem, wcześniej się nie skapnąłem, że to na pewno ten. Jakby co: http://all4web.pro/product/10-a4-admin-sos

- - - Updated - - -

Dziękuję. Skorzystałem z Google i znalazłem ten link, stąd sciągnąłem, wcześniej się nie skapnąłem, że to na pewno ten. Jakby co: http://all4web.pro/product/10-a4-admin-sos

- - - Updated - - -

Kwestia jest tylko taka, że to nie pomogło. I chyba przez bazę utworzę konto jak na tym filmiku - 3 sposób: https://mjmartino.eu/joomla/kursy-video/269/zmiana-hasla-administratora-admina-na-trzy-sposoby-joomla-to-proste-4

Hania765
29-09-2023, 14:36
Jeśli szukacie sprawdzonych fachowców to polecam (... nie polecamy!)