PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu i odinstalowaniem komponentów



jajozglowy
07-12-2013, 16:27
Cześć, dotychczas używałem Joomla 1.5, ale ostatnio ciągle wchodziły przez nią liczne wirusy. Aktualizacja to mordęga, więc postanowiłem założyć nowy serwis i przekierować linki ze starego (przy okazji zmienić domenę).
Do rzeczy: mam problem z "dodatkowym" menu, strona to:
http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/transport-tycoon-openttd
Po prawej jest menu "Transport Tycoon" jako osobny moduł. Niestety wyświetlają się w nim również pozycje, których nie zaznaczyłem (czyli Rollercoaster Tycoon i jego podstrony). Wszystko ustawiłem tak samo jak na starej Joomli.
Może ktoś mi wytłumaczyć o co w tym chodzi, tzn. dlaczego w menu "Transport Tycoon" wyświetlają się pozycje, których nie zaznaczałem w opcjach modułu menu? Wszystko jest ustawione identycznie, jak na starej Joomli, z tym, że tam to działało prawidłowo, a tutaj nie.
Druga, mniej ważna sprawa- zainstalowałem kilka komponentów, które niestety nie działały właściwie. Odinstalowałem je klasyczną metodą, napisano że odinstalowano poprawnie, ale one dalej są w menu "komponenty". Wie ktoś jak usunąc je z tego menu? Gdy je wybiorę to jest 404 nienzany komponent (czyli chyba usunięto), lecz w samym menu sobie one w najlepsze figurują. Ogólnie mam wrażenie, że wersja 3.2 jest niedopracowana.
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podsunął mi jakiś pomysł, zwłaszcza w kwestii tego menu-widmo z niechcianymi pozycjami.

jajozglowy
08-12-2013, 19:29
Obszedłem problem "naokoło", wyrównując poziomy menu (obniżając najwyższy o 1 poziom w menu jako link URL), niemniej jednak gdyby ktoś to czytał i wiedział jak rozwiązać problem z poprzedniego posta- fajnie byłoby, gdyby opisał. Pewnie przyda się to też innym osobom.

Gall Anonim
08-12-2013, 19:37
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podsunął mi jakiś pomysł, zwłaszcza w kwestii tego menu-widmo z niechcianymi pozycjami.
5 minut zabawy z tabelami w BD dla kogoś kto ma przynajmniej podstawowe pojęcie o zagadnieniu.
all

jajozglowy
08-12-2013, 19:49
A jeżeli ktoś nie ma o tym pojęcia to co, wordpress?

Gall Anonim
08-12-2013, 19:51
To niech zrobi kopię zapasową i poszuka właściwych tabel w bazie danych lub ugryzie się w język, nikt za rączkę nie będzie prowadził - dostałeś wskazówkę i zamist spróbować wolisz narzekać i dyskutować.
Jak ci się nie chce zrobić samemu to masz jeszcze dział zleceń.

jajozglowy
08-12-2013, 20:48
Przecież napisałem że rozwiązałem problem (i to bez ingerencji w pliki i bazę), zanim podałeś "wskazówkę". Niemniej dziękuję i daję punkt.

alex51
09-12-2013, 07:45
@Jajozglowy", zwróć uwagę, że ujęta przez Ciebie w cudzysłów wskazówka @Galla Anonima rzeczywiście w pełni zasługuje na nazwanie jej pomocną, bo powinno Ci wystarczyć 5 minut, by w bazie danych odnaleźć tabelę #__extensions aby w niej wyszukać i usunąć niepotrzebne już rekordy po odinstalowanych rozszerzeniach.
Druga sprawa, to przedstawianie przez Ciebie migracji z J!1.5 do wyzszych wersji jako mordęgi niekoniecznie musi być wiążącym dla wszystkich. Pewnie znajdą się tu osoby, których doświadczenia w migrowaniu nie są aż tak ekstremalne, jak Twoje.