PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd wykonywania poleceń "spod przycisków" Joomla 2.5



krzewka
07-12-2013, 23:15
Witam serdecznie,
nie wiedzeć czemu coś jest nie tak i mam problemy z wykonywaniem jakichkolwiek poleceń z zaplecza czy strony głównej.
Kłopotem jest zapisywanie konfiguracji np. komponentów (trzeba to robić nawet i kilkakrotnie, bo po prostu pomimo zapisania komponent nie zmienia ustawień) lub choćby logowanie się na stronie. Mimo podania nazwy użytkownika i hasła strona po prostu się odświeża. Nie jest istotne czy loguję się istniejącym kontem, czy jakimikolwiek danymi.
Adres do strony: co-gdzie-kiedy.info (odnośnik do logowania się w prawym górnym rogu).
Proszę o pomoc i poradę...
Pozdrawiam!

tomaszek83
07-12-2013, 23:38
Może to jest problemem http://aktools.webd.pl/cgk/index.php ? Czy serwer spełnia wymagania Joomla?

krzewka
07-12-2013, 23:51
Do tej pory wszystko było w porządku.
Poza tą stroną mam jeszcze inną na której wszystko działa jak należy i postawiłem ją na tym samym serwerze.
Usługi hostingowe świadczy mi firma webd.
@tomaszek83, co masz na myśli pisząc, że problem może leżeć w index.php?

tomaszek83
08-12-2013, 00:04
Nie mam na myśli pliku index.php tylko to że strona jest osadzona na ramkach (iframe). Osadz poprawnie domenę na serwerze. Skoro działało a teraz nie działa to powodów może być kilka
1. albo hostingodawca coś zmieniał w ustwieniach serwera i nie działa
2. albo miałeś włamanie na stronę.
3. albo coś namieszałeś na stronie.

krzewka
08-12-2013, 00:17
1. Na serwerze nic się nie zmieniło. Strona dosłownie z katalogu "obok" działa jak trzeba.
2. Myślę, że nikt nie czerpałby jakiejkolwiek korzyści z takiego włamania. Nie sądzę żeby coś takiego mogło mieć miejsce.
3. Faktycznie ostatnio miałem problem, ponieważ przepadło mi niemal wszystko z folderu administratora i musiałem to odzyskiwać z automatycznego backupu, który mam świadczony w ramach hostingu. Tylko w tym przypadku nie wiem co mogło pójść źle. Po prostu skopiowałem cały foder admina na nowo, a backup był wczoraj o 00:00.

Może coś wygrzebie...
Dzięki za podpowiedzi.

Jola
08-12-2013, 01:18
Przepraszam,
masz 10 czy 11 lat?
Jeśli uważasz, że poza "drobnym wyjątkiem" wszystko działa jak trzeba - to skąd wiem, że ile i jakie strony trzymasz na serwerze i co masz w katalogu download?
Podać więcej szczegółów?
"Myślę, że nikt nie czerpałby jakiejkolwiek korzyści z takiego włamania." - :) :) :)
Przepraszam za złośliwość ale sam się prosisz.

krzewka
08-12-2013, 01:32
Tak jak pisałem Jolu: "Myślę, że nikt nie czerpałby jakiejkolwiek korzyści z takiego włamania." :)
Gdyby mi zależało na zadaniach z elektrotechniki i na tym, żeby nikt nie czytał pobranej ode mnie książki to materiałoznawstwa to wrzuciłbym linijkę do pliku .htaccess jak przed sekundą, żeby kolejna moderatorka już więcej nie zwróciła mi na to uwagi - przyznaję faktycznie tranfej. :up:
A tymczasem cały czas potrzebuję znaleźć rozwiązanie mojego kłopotu z panelem logowania...

Jola
08-12-2013, 01:48
z jakiego adresu wchodzisz do panelu administracyjnego?
Jeśli z adresu domeny to robisz błąd. Napisał Ci tomaszek83, że masz źle podpiętą domenę.
Strona wyświetla się w ramce.

krzewka
08-12-2013, 02:09
Do panelu loguję się spod adresu: http://www.aktools.webd.pl/cgk/administrator
Praktycznie w ogóle nie korzystam z prostego adresu domeny. Tylko wtedy kiedy udostępniam komuś adres do witryny, żeby nie pisać tego katalog w katalog.

- - - Updated - - -

Znalazłem sposób!
Do strony mogę zalogować się kiedy przejdę do niej spod linku Idź do strony głównej. (http://www.aktools.webd.pl/cgk/) dostępnego przy module logowania do zaplecza.
Inaczej nie idzie... Faktycznie ramka?
Niestety nie mam dostępy do konta na którym wykupiona jest domena.
Jutro poproszę o hasła i wyrzucę stronę z frame. Jeśli pomoże na dobre, dam znać dla potomnych.
Pozdrawiam!

Jola
08-12-2013, 02:10
Zaczynasz od tego (http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/ratuj-admina.html) - pobierasz, czytasz i sprawdzasz.
Nie widzę miejsca na komunikaty na stronie i włącz raportowanie błędów

krzewka
08-12-2013, 02:30
Już raz korzystałem z tego skryptu i bardzo mi pomógł w odzyskaniu hasła do jednej ze stron.
Nie pomagało grzebanie w bazie danych, a to rozwiązanie przeszło od razu. Wyrazy szacunku za skrypt.
"Nie widzę miejsca na komunikaty na stronie i włącz raportowanie błędów" - robi się.
Mogę liczyć na jeszcze jakieś podpowiedzi?