PDA

Zobacz pełną wersję : Wdrożenie HTML/CSS to Joomli



alt19
09-12-2013, 11:57
Witam,
mam pytanie jak to zrobić. Chodzi o to że mam gotową strone napisaną w html/css i chciałbym używać jakiegoś narzędzia do zarządzania treścią na stronie. Chociłoby tylko o dodawanie nowych elementów (np. nowy artykuł). Więc czy da się to zrobić za pomocą joomli a jak się da to w jaki sposób coś takiego wdrożyć na mojej stronie.
pozdrawiam

palyga007
09-12-2013, 12:09
Po poziomie wiedzy "eksplodującym" z tego postu proponuję dać do działu zleceń.

Goofson
09-12-2013, 12:39
Każdą stronę css/html o ile nie jest ona sztywna jak wykrochmalona koszula da się przerobić na dobrze działający szablon Joomla. W sieci jest pełno poradników na temat tworzenia szablonów i można z nich się nauczyć ich tworzenia. A jak nie chce Ci się wertować "tony interneta" to tak jak napisał @palyga007 lepiej zleć to komuś :D

alt19
09-12-2013, 17:09
dzieki za odpowiedzi,
chodzi mi o to ze poprostu jestem w stanie sam napisac jakas podstawowa stronke, i chcialbym pozniej w jakis sposob zarzadzac trescia i do tego wlasnie potrzebna mi jest joomla lub inny CMS. Czyli bylo by lepiej jak bym od razu tworzyc strone w joomli?? Bo tak jak sobie sam zrobie strone i bede chcial dodac pozniej jakis artykol to bede musial za kazdym razem edytowac html a wolabym to robic w jakis automatyczny sposob.

zwiastun
09-12-2013, 17:18
@Kolego, poczytaj, co to jest zarządzanie treścią witryny, co to jest Joomla (i podobne systemy zarządzania treścią), bo napisano na ten temat już sporo i nie ma sensu przepisywać Ci tutaj wykładów dostępnych w innych miejscach:
Zapraszam:
http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-jako-program/czym-jest-joomla
http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-jako-program/dlaczego-joomla
http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/start-z-joomla

alt19
10-12-2013, 14:40
troche poczytalem i chyba skorzystam z joomli :), i od razu nasuwa mi sie pytanie. Czy joomla pozwoli mi wystylowac strone tak jak chce (za pomoca css?), czyli szerogosc strony, wielkosc menu itp?

Goofson
10-12-2013, 15:04
Strona oparta o Joomla to zwykłą strona HTML/CSS, tyle że treść jest generowana dynamicznie przez system zarządzania treścią a nie statycznie. Nie mniej szablony tworzy się pod Joomla więc trzeba znać pewną niezbędną semantykę jej kodu i mieć świadomość jakie klasy opisać w css:D

alt19
10-12-2013, 15:12
to jeszcze pytanie tak z ciekawości: bo rozumiem że joomli można używać do dodawania artykułów w nie dużych stronach. A co np. robią jakieś duże serwisy gdzie zmienia się sporo kontentu np. realmadryt.pl - jak tam zarządzają treścią? maja jakies bardzoej rozbudowane CMS?

Goofson
10-12-2013, 15:20
CMS-ów jest tyle, że głowa boli. Komercyjne czy open source mają jeden wspólny mianownik - pozwalają na modyfikację treści w dowolny dla użytkownika sposób. Jedne są mniej inne bardziej skomplikowane ale zasada działania pozostaje ta sama. Duże portale mają swoje własne dedykowane CMS-y. Joomla nadaje się również do dodawania treści na nieco większych stronach :)

Radzę poczytać o działaniu CMS-ów - wujek Google nie boli:D