PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyszukiwarką - nie widzi liczb



frytura
12-12-2013, 09:29
Słowem wstępu:
Przeglądałam fora polskie i zagraniczne no i niestety wujek google nie odnotował w swych zasobach podobnego problemu... (albo słabo szukałam:)

Do rzeczy:
Joomla! silnik: 2.5.9 Korzystam z prostej wyszukiwarki. Strona jest przeszukiwana tylko w KATEGORIACH (pozostałe opcje wyłączone).
Wszystko działa bez zarzutów... do momentu aż ktoś w search box nie wpisze liczby (po pierwszym wyrazie). Wtedy wyszukiwarka wariuje i wyświetla wszystkie wyniki w oparciu o ten pierwszy wpisany wyraz. Jeżeli wpiszę całą nazwę kategorii (poprawnie), z cyfrą w nazwie - nie wyszukuje nic...

Sytuacja jest o tyle patowa, że wyszukiwarka dotyczy produktów, które oferuje firma, więc musi działać poprawnie.

Dla zobrazowania problemu podrzucam link:
www.imperial.pl

Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa PROFI wyskakują wszystkie kategorie PROFI.
Po wpisaniu słowa PROFI 48 dalej wyskakują wszystkie kategorie ze słowem PROFI.
Po wpisaniu nazwy PROFI 48 BAR już nie mamy żadnych wyników....

Czy ktoś potrafi pomóc w rozwiązaniu tej zagadki? Ewentualnie pomoże skonfigurować wyszukiwarkę indexującą tak, żeby to działało poprawnie?

Karol99
17-12-2013, 22:35
Wygląda to tak, jakby ktoś okroił standardowy komponent wyszukiwania, eliminując z ekranu wyświetlania wyników m. in. wybór
Znajdź materiały zawierające: Wszystkie słowa Dowolne słowo Dokładne wyrażenie


Zobacz jak to wygląda na innych stronach na J!, albo na czystej instalacji z danymi przykładowymi.

Sprawdź, czy nie jest to nadpisywane używanym na stronie szablonem.

frytura
18-12-2013, 09:28
hej,

dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście komponent jest okrojony. Okrajałam go ja, gdyż chciałam pozbyć się wszystkie niepotrzebnych wyświetleń. Jak widać udało mi się to w prawie półprofesjonalny sposób. :)

Skorzystam z Twoich wskazówek i zobaczę, może rzeczywiście za bardzo popłynęłam z tym wyłączeniem wszystkiego.

frytura
19-12-2013, 09:54
Przywróciłam wyszukiwarkę do pierwotnego stanu, ale niestety problem nie zniknął.
Jeszcze się nie poddaję :)

Karol99
20-12-2013, 00:28
Ale teraz użytkownik może wybrać opcję "Dokładne wyrażenie"

BTW zaktualizuj J! do aktualnej wersji z tej linii, czyli obecnie 2.5.17. Pozostawanie przy 2.5.9 zagraża bezpieczeństwu strony.

frytura
20-12-2013, 09:31
no tak opcje wybrać może "Dokładne wyrażenie" tylko.... opcja ta nie działa. A co gorsza, nie wyświetla żadnych wyników i to mnie zastanawia.

Ogólnie zrobiłam to tak, że ściągnęłam pliki wersji 2.5.9 i podmieniłam pliki mod_search i com_search na te oryginalne z instalki. Dzięki temu powróciła możliwość wyboru frazy, ale i tak nie działa tak jak powinna. Czy gdzieś jeszcze można namieszać w tym module? Bo już tak dawno to robiłam, że nie pamiętam. A i moje kopie zapasowe plików przepadły.

Teraz, wedle Twjej propozycji aktualizuję do 2.5.17 (nie wiem czy to wpłynie na wyszukiwarkę, ale na pewno aktualizacja się przyda).

Karol99
20-12-2013, 18:23
Jeśli rzeczywiście nadpisałaś komplet plików komponentu i modułu search, to jeszcze sprawdź i ewentualnie popraw ich chmod-y (czyli prawa do plików - możesz użyć darmowej wersji Admin Tools ze stajni Akeeba).

Sprawdź na zapleczu czy odpowiednie pluginy są włączone (powinien być właczony _co_najmniej_ "Przeszukuj - Artykuły", a sądzę, że nie jest...). Jeśli nie pomoże - Nadpisz i sprawdź chmod-y plików z katalogu plugins/search.

frytura
17-01-2014, 10:37
Ok, więc jeszcze raz (bo już zaczyna się nieprzyjemnie w pracy robić;/)

1. Wyszukiwarka ma obejmować tylko wyszukiwanie produktu.
2. Jako, że produkty są specyficznie skonstruowane, bo część zawartości ma być ukryta a część nie, to: Kategoria = produkt, 3 artykuły o różnych prawach dostępu to cały produkt, który ma wyskoczyć w wyniku wyszukiwania.
3. Po wpisaniu np. CORFU - wszystko działa poprawnie, czyli wynikiem jest kategoria CORFU, gdzie po wejściu otrzymuję przegląd 3 artykułów.
4. Po wpisaniu np. PROFI 48 Q2 - wyskakują jakieś bzdury + do tego milion wyników, a powinny być max 3. Wypluwa się wszystko, co ma w nazwie "PROFI".

Udało mi się znaleźć moduł, który ogarnął ten problem i na wersji angielskiej mamy poprawnie wyszukujący moduł.
http://www.imperial.pl/en

Można wpisać te same słowa (dla porównania).

Natomiast problem jest taki, że ten drugi moduł (BT Search Module) nie działa poprawnie w wielu językach. Czyli... po aktywacji modułu dla strony PL i RU są "złe" adresy URL a mi już ręce opadają...

Proszę jeszcze raz o pomoc, czy ktoś potrafi te zagadki rozwiązać?