PDA

Zobacz pełną wersję : Tradycyjny problem z porządkowaniem menu



romseb
12-12-2013, 18:39
Witam

Używam Joomla 3.1 i mam opisywany szeroko w internecie problem porządkowania menu przez drag and drop. Jest tysiące wątków, że komuś nie działa, a brak jednego konkretnego rozwiązania, wszystko na zasadzie prób i błędów Czy ktos z was miał taki problem, ma rozwiązanie które jest pewne, i móglby się podzielić? Problem jest cokolwiek wkurzający bo kolejność menu decyduje o sensie strony.

Pozdrawiam i dziękuję

romseb

P.s było kiedyś porządkowanie menu przez wpisywanie cyferek... Standardowo tego juz nie ma, ale może jest dodatek który tak samo działa? Bo wcale to nie bylo złe...

romseb
14-12-2013, 22:06
Witam

Pozwalam sobie udzielić dodatkowych wyjaśnień w opisywanej kwestii. W chwili obecnej wiele rzeczy sprawdziłem i dalej się z tym użeram. Zostałem upomniany za zakładnie nowego wątku właśnie w celu opisania sprawy od zera, więc piszę tutaj. Używam Joomla 3.1.6, stworzyłem na niej witrynę, i wszystko działa pięknie. Jest jedno ale. Problemy sprawia porządkowanie kolejności menu przez drag and drop. W starszych wersjach wpisywało się cyferkę kolejności, i i to wystarczyło.A tu w ogóle nie widać efektu zmian pomimo zmian w backendzie. I teraz rozważam kilka scenariuszy:

1. Szukać dalej (choć szukam już długo i nie znalazłem nic konkretnego).
2. Aktualizować Joomla 3.1.6 do 3.2 choć wcale nie mam gwarancji czy to usunie problem.
3. Zainstalować 3.2 w osobnym katalogu i w osobnej bazie (nowa instalacja) , i przenieść z 3.1.6 zawartość (nie robiłem tego, nie wiem jak się skończy, a problem menu może dalej istnieć)

I teraz tak. Mam osobną bazę na tym samym serwerze, i nie powinno to zagrażać już zainstalowanej Joomli. Nie wiadomo jak wypadnie eksport witryny z 3.1.6 na 3.2. Przeniesienia na wyższą wersję chyba nie wolno robić programami do backupu. Bo backup mi pomiesza starą i nową na nowej i będzie kaszana.

Na istniejącej 3.1.6 próba check Joomla daje komunikat

php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Temporary failure in name resolution

I nie wiem jak to ugryźć. A próba automatycznej aktualizacji przez extension manager zwraca komunikat ze dla 3.1.6 nie ma aktualizacji. A przecież jest.
Zupełnie nie wiem co wybrać . Wyjaśnić ten błąd i zrobić aktualizację istniejącej 3.1.6 do 3.2, czy Ustawić nową joomlla 3.2 i przerzucić zawartość?

Najwygodniej byłoby znaleźć przyczynę złego działania menu i nie ruszać istniejącej instalacji.

Serdecznie proszę o pomoc,będę wdzięczny

romseb

zwiastun
14-12-2013, 22:32
O ile wiem, nie ma aktualizacji z Joomla 3.1.6 do 3.2, bo zarówno 3.1.6 jaki 3.2 są alternatywnymi kolejnymi wydaniami po wydaniu 3.1.5. Jeśli chcesz zaktualizować do wersji 3.2, musisz dokonać aktualizacji "ręcznie" - wystarczy zainstalować pakiet Joomla 3.2.0 tak, jak byś instalował jakiekolwiek rozszerzenie.

Nie potrafię powiedzieć, czy aktualizacja do 3.2 rozwiąże problem. Jeśli jest to problem spowodowany usterką w kodzie, to
a) można ją naprawić samodzielnie, jeśli się potrafi
b) można poczekać na wydanie 3.2.1 (może być w przyszłym tygodniu albo dopiero po Nowym Roku), ale ...
Szansa, że coś, co nie działa, zostanie naprawione w następnym wydaniu, zależy od tego, czy ktoś zgłosi problem do systemu śledzenia błędów i czy znajdzie się ktoś, kto opracuje odpowiednią łatkę.
Zatem - zgłoś problem, zgłoś poprawkę w kodzie, jeśli ją potrafisz opracować.
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/tracker/?action=TrackerItemBrowse&tracker_id=8103

PS
Joola 3.x jest wydaniem przejściowym. Trzeba się liczyć z ryzykiem różnych, także zaskakujących usterek (vide: spowodowane wprowadzeniem silniejszych haseł problemy z logowaniem użytkowników do zaplecza).

romseb
14-12-2013, 23:12
witam,

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co pamiętam, próbowałem doinstalować 3.2.0 stable update przez extension managera. I nie było żadnej reakcji. Czyżby należało zainstalować jako rozszerzenie pełny pakiet 3.2.0? Najbardziej mnie zastanawia brak poprawnego działania opcji check Joomla... I przyznam uczciwie, że nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym, że dwie wersje mające różną numerację mogą być traktowane jako tożsame.Wyczytałem już, że są różnice typu security. Wiec może się okazać, że po aktualizacji menu dalej działać nie będzie. tego nie wiem, ale takie mam przypuszczenia.

Pozdrawiam

romseb

zwiastun
15-12-2013, 00:50
Kopia, wersja lokalna, aktualizacja do 3.2.0 i zobaczysz, czy działa.


Czyżby należało zainstalować jako rozszerzenie pełny pakiet 3.2.0?
Dokładnie tak.
Wydanie 3.2 to ponad 1000 poprawek w stosunku do 3.1.5, w tym kilka istotnych nowości. Wydanie 3.1.6 to wydanie poprawiające bezpieczeństwa dla tych, którzy nie zdecydowali się na uaktualnienie do 3.2. Wydanie 3.1.6 naprawialo tylko znane luki w bezpieczeństwie.

romseb
16-12-2013, 13:42
Witam

Chciałbym poinformować, iż udało mi się ustawić kolejność pozycji menu poprzez użycie skórki ze starszych wersji, która umożliwa zmianę kolejności strzałeczkami. Jest tam róznież możliwość wpisania cyfry oznaczającej kolejność w menu. Ale to też nie zdje egzaminu. Ustawianie strzałkami skutkuje automatycznym zapisaniem konfiguracji. I działa.