PDA

Zobacz pełną wersję : Użytkownicy w J2.5.16 dziwny problem?



Tika
13-12-2013, 10:23
Napotkałem na dziwny problem z użytkownikami. Mam ok 100 użytkowników, którzy jako nazwę użytkownika mają swoje imię i nazwisko oddzielone spacją. I tak funkcjonowało to od zawsze. Ostatnio jak chciałem edytować profil użytkownika to wyskakiwał błąd "Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu:" lecz nie było informacji o jaki błąd się rozchodzi. Zbadałem to i okazało się, że jak nazwa użytkownika (czyli imię i nazwisko) jest pisana ze spacją to joomla nie pozwala mi zapisać, a pisane razem jest ok. Niektórzy użytkownicy nie mogą się zalogować na witrynę a wcześniej mogli. Część uzytkowników loguje się bez problemów a reszta nie może. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Gall Anonim
13-12-2013, 16:13
Rozpoczął bym zabawę od kopii zapasowej i próbie naprawy BD.
Pytanie dodatkowe => czy aby witryna nie była przenoszona na inny serwer lub odtwarzana z akeeba?

Tika
13-12-2013, 19:34
Strona nie była przenoszona ani odtwarzana, miałem wcześniej zainstalowany Community Builder. Nie jestem wymiataczem w joomli a co oznacza skrót BD? :)

Gall Anonim
13-12-2013, 19:43
co oznacza skrót BD?
Jestem odrobinę leniwy BD = Baza Danych

Tika
14-12-2013, 09:33
Dzięki za wskazówki. Nie mam tylko pojęcia jak naprawić bazę danych. :(

zwiastun
14-12-2013, 10:25
To poczytaj podpisy pod przyciskami w przybornikach na wszystkich kartach strony Rozszerzenia/Instalacje!

Tika
14-12-2013, 19:41
A mam już , i przetestowałem więc baza danych jest ok a problem dalej jest :( Panowie i Panie co dalej z tym zrobić?

Tika
18-12-2013, 17:24
Wertowałem wzdłuż i w szerz i nadal nie mam rozwiązania, ma ktoś z forowiczów może pomysł?