PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - powiązanie artykułów przez sygnatury



shados
13-12-2013, 12:05
Witam,
Jest sobie strona oparta na k2. Czy jest możliwe np. poprzez Pola Dodatkowe do każdego artykułu z określonej kategorii dodawać np. sygnaturę artykułu (lub jakieś oznaczenie symbolem) tak, aby:
1. w wyszukiwarce można było wyszukiwać po tych sygnaturach
2. w artykule np. na końcu artykułu wyświetlane były wszystkie artykuły, które oznaczone zostały daną sygnaturą (coś jak artykuły danego autora)?

A może jest jakiś komponent/plugin rozszerzający możliwości K2 o takie właśnie możliwości?

tomaszek83
13-12-2013, 12:22
A zwykłe Tagi/Etykiety w K2 nie wystarczą? Po co kombinować.

zwiastun
13-12-2013, 12:52
Jest moduł K2 Filter (platny, z tego co pamiętam) - daje możliwość filtrowania wg różnych pół. Np Youjoomla oferuje taki.

shados
13-12-2013, 17:36
A zwykłe Tagi/Etykiety w K2 nie wystarczą? Po co kombinować.
Tak nie do końca jest dobre rozwiązanie, bo korzystając z wyszukiwarki chciałbym, aby w wynikach były tylko wyniki zawierające dokładnie tą frazę, a nie inne z podobną lub niepełną. Również aby wyniki pochodziły tylko spośród artykułów z kategorii, w których występują "sygnatury".

Gall Anonim
13-12-2013, 17:42
Tak nie do końca jest dobre rozwiązanie,
Mam nieodparte wrażenie że błądzisz z tym stwierdzeniem => przy właściwym sposobie tworzenia etykiet i zarządzania ich strukturą da się to zrobić bez najmniejszego problemu.
all

shados
18-12-2013, 21:08
Masz rację - błądzę. Po prostu nie bardzo mam pomysł jak się do tego zabrać.
Jak zatem tworzyć etykiety "we właściwy sposób"? Czy można grupować etykiety, np. w jakąś kategorię? Chodzi mi o to czy wpisując etykietę jest ona dodawana do odrębnej grupy etykiet, oddzielnej od etykiet z artykułów "normalnych" - newsów, informacji ogólnych jakie sa na stronie, a etykiety z artykułów przypisanych do kategorii "dokumenty" są zbierane osobno by moc np. wyświetlić chmurę etykiet tylko w dokumentach (na podstronie dokumentów) a pozostałe etykiety na pozostałych stronach. Czy da się tak wykorzystać etykiety? No i na koniec jak to będzie wyglądało z wyszukiwaniem w normalnej wyszukiwarce: czy joomla i k2 wyszukaja zadaną frazę wśród etykiet?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Tor_
19-12-2013, 11:38
Co do wyszukiwania po zadanej frazie to bez filtra wyszukiwania po polach dodatkowych raczej tego nie ogarniesz .Tutaj (http://extensions.styleware.eu/k2-filter)masz jak taki filtr działa.Każde pole dodatkowe które przypiszesz do konkretnego artykułu może być w nim wykorzystane jako kryterium wyszukiwania do ustawienia i pokazania na froncie

shados
14-02-2014, 12:44
Jak się okazało, filtry okazały się niepotrzebne. Korzystając z pól dodatkowych oznaczam artykuły odpowiednimi sygnaturami. Teraz korzystając ze standardowej wyszukiwarki mogę znaleźć artykuły zawierające zadaną sygnaturę (po zmianie trybu wyszukiwania domyślnie na "Dokładne Wyrażenie").

Chciałbym pójść dalej i dodatkowo ustawić ten typ pola dodatkowego na "Etykiety Wyszukiwania" i uczynieniu z tego pola linku znajdywać artykuły powiązane. I tutaj mam problem, ponieważ domyślnie takie wyszukiwanie traktowane jest jako "Wszystkie słowa". O ile w podstawowej wyszukiwarce zmienienie trybu sprowadzało się do zmiany w jednym z plików com_search jednego parametru, to tutaj nie bardzo nawet wiem gdzie szukać.

Czy mógłby mnie ktoś naprowadzić?