PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja witryny



Gosiaeu
13-12-2013, 14:03
Witam serdecznie,

rozważam zlecenie optymaliacji witryny, jakie mogą być koszty? Pozdrawiam

Goofson
13-12-2013, 14:22
Twoje pytanie jest na zasadzie "kupie samochód, ile będzie kosztował". Każdy odpowie pytaniem "Jaki samochód Cię interesuje". W tej materii o której piszesz wszystko zależy od biegłości i cennika osoby, która Ci będzie to robić. Kosztów przybliżonych nie da się określić bo podane przez Ciebie dane dotyczące witryny są zerowe.

zwiastun
13-12-2013, 14:25
A co chcesz optymalizować? I czy piszesz poważnie, czy myślisz, że to kosztuje parę złotych, bo
a) żeby optymalizować, to trzeba najpierw zrobić jakiś audyt; może go wykonać miś "jestem specjalistą wysokiej klasy, bo ukończyłem jednodniowe warsztaty optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek internetowych" albo naprawdę fachowiec, ale jego ceny nie umywają się na pewno do cen misia "wysokiej klasy specjalisty", który zażyczy sobie np. tylko 1187 PLN (bo to wygląda na rzetelnie wyliczoną kwotę)
b) optymalizować możesz np. pod kątem dostosowania dla niepełnosprawnych i starszych. Przejdź na stronę widzialni.org - możesz tam zadać pytanie o oszacowanie audytu Twojej strony pod katem spełniania wymagań WCAG 2.0. Możesz tez pobrać (dają za darmo!) rzetelnie i rzeczowo napisany poradnik poświęcony temu aspektowi witryny.
c) optymalizować możesz pod kątem architektury informacji - nie podpowiem Ci, kto i gdzie i za ile dokonuje audytów, ale bądź pewna, że audyt i optymalizacja będzie co najmniej w cenie lepszej klasy telewizora.
d) możesz optymalizować pod kątem wydajności i szybkości udostępniania. Znów audyt (za godzinę nikt audytu nie zrobi, potrzeba ze 3-5 albo i więcej, a godzina to 100-200PLN albo i więcej :) ), a potem jeszcze zrealizowanie wniosków z audytu.
e) a może chcesz zoptymalizować pod kątem wyświetlania w różnych "urządzeniach końcowych" (szczególnie ważne jest to słowo: końcowe, bo jak powszechnie wiadomo, można tez wyświetlać strony na urządzeniach niekońcowych, ale np. początkowych albo środkowych). To stosunkowo niedużo, ale usłyszysz zapewne, że to koszt wykonania albo przerobienia szablonu.

Więc co chcesz optymalizować i ile na to masz (orientacyjnie, oczywiście).

Gosiaeu
13-12-2013, 16:16
Strona wolno się wczytuje, problemy dotyczą eurol.pl

Goofson
13-12-2013, 16:34
No ja bym zaczął od odchudzenia kodu strony. Na miejscu każdej przeglądarki obraziłbym się na ilość tą kodu i javy na stronie no i chyba zawiera złośliwy kod w kilku miejscach.

Goofson
13-12-2013, 17:55
Mała poprawka dziwny kod, bo co do jego złośliwości nie mam pewności:D

Jac
13-12-2013, 17:58
Podana strona to świetny przykład, jakie bywają efekty brania do budowy prostej w gruncie rzeczy witryny gotowego, ciężkiego szkieletu (frameworka), z którego wykorzystuje się tylko niewielką część. Do tego dołożenie kilku modułów/dodatków z kolejnymi skryptami i mamy efekt przeciążenia. Rozumiem, że tanio, rozumiem, że szybko, ale za to jak ciężko. Ktoś będzie miał co robić przy ogarnianiu tego.

Gosiaeu
13-12-2013, 18:08
Czy tanio, to nie wiem. Czy szybko?? oj raczej nie, strasznie mozolnie z przygodami, ogarniając temat od podstaw:) z Waszą pomocą