PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie rejestracji hasłem



OdiDesign
14-12-2013, 16:44
Witam serdecznie.

Jestem na forum nowy i potrzebuję informacji w jaki sposób zrobić coś na zasadzie zabezpieczenia przed rejestracją. Chciałbym natomiast abym mógł samodzielnie ustawiać hasło i zmieniać raz na tydzień (hasło znać będą tylko osoby, przy których będą rejestrowani inni użytkownicy). Hasło mógłbym zmieniać samodzielnie co tydzień w kodzie źródłowym, lecz nie mam pojęcia w jaki sposób mógłbym edytować formularz rejestracyjny. Standardowo rejestracja wygląda tak:


Pełna nazwa: *


Użytkownik *


Hasło: *


Potwierdź hasło: *


Adres email: *


Powtórz adres email: *



chciałbym natomiast dodać jeszcze jedno pole: "Hasło rejestracji"


czyli hasło bez którego przeciętny odwiedzający nie będzie mógł się zarejestrować.

Uproszczając moją wizję: Potrzebuję dokonać edycji formularza rejestracyjnego, do którego chciałbym dodać pole: "hasło rejestracji", bez podania któego rejestracja nie będzie możliwa i hasło chciałbym móc zmieniać. Jak na screenie...
7186
bardzo proszę o szybką odpowiedź, Pozdrawiam.

zwiastun
14-12-2013, 20:07
captcha matematyczna z ukrytym pytaniem?

OdiDesign
15-12-2013, 00:07
Wykonałem to w trochę inny prostszy sposób. Tak na przyszłość jakby ktoś trafił ponownie na ten temat. Edycja pliku: components/com_users/views/registration/tmpl/default.php w ten o to sposób:


<? if ($_POST['password'] == "W tym miejscu hasło"){ include("reg.php");}else{echo ' <form action="Adres strony na której znajduje się rejestracja" method="post">Podaj hasło dostępu do rejestracji: <input type="password" name="password"/><input type="submit" name="submit" value="Przejdź do rejestracji"/></form>';}?>

Dodatkowo tworzymy plik reg.php w folderze gdzie również znajduje się plik default.php gdzie kopiujemy cały kod który wcześniej znajdował się w pliku default.php.

Dzieki temu formularz rejestracyjny będzie wyświetlany dopiero po wpisaniu odpowiedniego hasła.

Mam nadzieję ze pomogłem :)

Pozdrawiam.

zwiastun
15-12-2013, 00:53
Nie ma najmniejszego sensu - po każdej aktualizacji Joomla poprawki znikną. Dowiedz się, co to takiego nadpisywanie szablonem (zobacz na wiki)