PDA

Zobacz pełną wersję : Meta Title - pobierane z tytułu pozycji menu



jajozglowy
16-12-2013, 16:20
Cześć,
Mam dość duży problem.
Dotychczas używałem Joomla 1.5 i tam tytuł strony, czyli meta title pobierany był z tytułu artykułu (wpisywało się go w edycji artykułu).
Od niedawna mam do czynienia z wersją 3.2 i niestety zostało to niepotrzebnie zmienione.
W nowej wersji tytuł strony pobierany jest z tytułu pozycji menu.
Problem w tym, że tytuł pozycji menu robi się zwyczajowo jak najkrótszy (żeby menu nie rozjechało się na pół strony), a z kolei meta title robi sięzwyczajowo na około 50 znaków (pojemnośc górnej belki przeglądarki, a ZWŁASZCZA pojemność tytułu linka w SERP-ach google, co bardzo mocno wpływa na SEO)
I tu moje pytanie- czy da się to jakoś zmienić (najlepiej spod zalpecza Joomla)?
Tzn tak, żeby tytuł pozycji menu nie był w żaden sposób powiązany z tytułem strony, a obie te wartości wpisywało się w dwóch niezależnych miejscach?
pozdrawiam

Jac
16-12-2013, 18:56
Coś chyba przekręciłeś.

Tytuł <title> artykułów nie przypisanych do żadnej pozycji menu pobierany jest właśnie z tytułu każdego artykułu. (Wyszło trochę masło maślane, ale wiadomo o co chodzi).

Tytuł <title> pozycji menu możesz nadać dowolny podczas edycji odsyłacza menu. Pozycja menu (edycja) -> Opcje wyglądu strony -> Tytuł strony dla przeglądarek. I wpisujesz co tam sobie wymyślisz.

jajozglowy
16-12-2013, 22:34
Dzięki, nie wiem jakim cudem to przeoczyłem. Pewnie to "dla przeglądarek" mnie zmyliło. PozdR i punkt daję.