PDA

Zobacz pełną wersję : Info Ciacho włącza link ze stopki



piasio
18-12-2013, 10:20
W stopce templatki mam link. Info ciacho po wpisaniu ID artykułu linkuje tekst który jest zawarty przed "czytaj więcej" (sam "czytaj więcej" wyświetla pożądaną treść)

Jola
19-12-2013, 03:28
Uważasz, że podałeś wystarczajaco dużo informacji żeby uzyskać pomoc?

piasio
19-12-2013, 10:58
:zagubiony: podam adres strony.. bedzie sensowniej
www.salon-ornatrix.pl (http://www.salon-ornatrix.pl)

Jola
20-12-2013, 00:46
Popraw błędy składniowe na stronie np. stopka:

<a href=http://www.ntchosting.com/domains/info.html</a>domain information

piasio
23-12-2013, 16:13
Jeśli można poproszę koleżankę o instrukcję.. ale tak dla laika..
Co mam zrobić z tym kawałkiem kodu ? Wyrzucić nie mogę bo link jest warunkiem udostepnienia templatki przez autora.

Karol99
23-12-2013, 23:05
Joli takimi drobiazgami absorbować nie należy, szkoda jej cennego czasu - potrafi go lepiej spożytkować ku pożytkowi nas wszystkich. A piasio niech przeliczy ostre nawiasy we wskazanym kodzie (podpowiedź: liczba tych "<" i tych ">" musi być jednakowa).

BTW w oryginalnym szablonie nie zauważyłem linku do jakowejś "domain information".

zwiastun
23-12-2013, 23:19
Kolega @Piasio ma chyba trochę większy problem. Link, który powoduje problem, jest prawdopodobnie generowany przez zaszyfrowany w szablonie kod, siedzący najprawdopodobniej gdzieś w nagłówku. To ten kod nie dość, ze generuje niechciany link, to jeszcze generuje błędny kod HTML.
Proponuję poszukać w szablonie ciągów:
@include(JPATH_BASE.DS
lub
.DS.str_rot13

piasio
24-12-2013, 00:18
Mam ten kawałek..

<?php if((!$this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') == 'form') or !@include(JPATH_BASE.DS.'templates'.DS.$mainframe->getTemplate().DS.str_rot13('vzntrf').DS.str_rot13( $JPan[0].'.t'.'vs'))) : ?>
<jdoc:include type="modules" name="layout" style="rounded" />
<?php endif; ?>

Co z nim począć ?

zwiastun
24-12-2013, 00:20
Nie korzystać z takiego szablonu.

piasio
24-12-2013, 00:37
A są inne rozwiązania ? (oczywiście poza kupnem innego lub stworzeniem go sobie samemu)
Da sie to wywalić ?
Może jakiś inny moduł do ciasteczek nie zassa tego ?

zwiastun
24-12-2013, 00:53
Kolego @piasio: z szablonów tego typu, niestety, korzysta się "z całym inwentarzem". To nie jest szablon "free" - płacisz projektantowi linkami. Stosowana przez Themza praktyka jest naganna, ale to, że oni naruszają licencje, nie daje Ci najmniejszego prawa do podobnego postępowania.
Jedyna rada, jakiej mogę Ci udzielić, to rezygnacja z badziewia. Ani to ładne, ani użyteczne (nie wyświetla się dobrze w urządzeniach mobilnych), ani bezpieczne. Witrynę trzeba przenieść na Joomla 2.5 (są tam tylko artykuły, jak widzę, więc operacja jest stosunkowo prosta), a przy okazji zmienić szablon na nowocześniejszy.

A swoją drogą, możesz powiedzieć, po co Ci ten komunikat o ciasteczkach, skoro strona żadnych ciasteczek u przeglądających nie zapisuje?

piasio
17-01-2014, 17:03
Pewnie tak zrobię.. Juz dawno powinienem przejść na nowsze wersje ale do póki w miarę działa to nie było ciśnienia.
Niemniej jak sie za to zabiorę to znów będę miał masę banalnych pytań będę modyfikował zapewne szablon)..
A jeśli chodzi o ciasteczka to wyczytałem gdzieś w necie że większość witryn jakieś ciacha zbiera.. a to sondy, a to ustawienia preferencji itd.. google analitics też zbiera dane.. wiec na tę okoliczność postanowiłem wrzucić ów moduł. Czy słusznie to nie wiem..