PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja do 3.2.1 wywaliła pulpit



adam_per
19-12-2013, 14:05
witam,
mam problem z poaktualizacyjnymi "śmieciami". Nie można wejść na pulpit po aktualizacji do 3.2.1, ale w pierwszej kolejności po zalogowaniu komunikat:
Fatal error: Call to a member function getInt() on a non-object in /home/ksiadz/domains/niepelnosprawny.org/public_html/administrator/components/com_postinstall/models/messages.php on line 37

jakie rozwiąznie?

trzepiz
19-12-2013, 17:36
Możesz spróbować tego ..
Zaloguj się na zaplecze swojej strony .. a następnie kliknij ten link

www.niepelnosprawny.org/administrator/index.php?option=com_installer&view=database
i w lewym górnym rogu kliknij "Napraw"

adam_per
20-12-2013, 10:04
komunikat:
Fatal error: Call to a member function getInt() on a non-object in /home/ksiadz/domains/niepelnosprawny.org/public_html/administrator/components/com_postinstall/models/messages.php on line 37

i dalej to samo, z tym, że teraz już prawie nie mogę dostać się do zaplecza, czyli nic nie zmieniła naprawa

adam_per
23-12-2013, 13:53
line:
36// Add a forced extension filtering to the list
37 $eid = $this->input->getInt('eid', 700);
38 $query->where($db->qn('extension_id') . ' = ' . $db->q($eid));

kadudu
03-06-2014, 15:05
komunikat:
Fatal error: Call to a member function getInt() on a non-object in /home/ksiadz/domains/niepelnosprawny.org/public_html/administrator/components/com_postinstall/models/messages.php on line 37

i dalej to samo, z tym, że teraz już prawie nie mogę dostać się do zaplecza, czyli nic nie zmieniła naprawa


nalezy namierzyc /libraries/fof/ i nastepnie usunac liste z linku ponizej. Nie nalezy usuwac include.php !!!!! Jesli zostanie usunięty to trzeba go skopiowac z instalki joomli inaczej posypie sie caly backend.

http://docs.joomla.org/J3.x:Table_xxx_postinstall_cpanels_does_not_exist

adam_per
03-06-2014, 16:09
nalezy namierzyc /libraries/fof/ i nastepnie usunac liste z linku ponizej. Nie nalezy usuwac include.php !!!!! Jesli zostanie usunięty to trzeba go skopiowac z instalki joomli inaczej posypie sie caly backend.

http://docs.joomla.org/J3.x:Table_xxx_postinstall_cpanels_does_not_exist

może masz racje. kadudu, ja nic nie robiłem z tym fantem. Aż tu nagle była awaria serwera, włożyli może inny dysk czy co, jakieś tam z tego tytułu zmiany zaszły i problem samoczynnie znikł, pulpit się pojawił, to jest prawdopodobieństwo, że dostawca hostingu nawalił, choć nie wiem czy takie coś jak tu piszesz mogło "się naprawić".

kadudu
03-06-2014, 17:03
w zasadzie jest to błąd znany bo link któy podałem jest z dokumentacji joomli. Czy serwer miał coś do tego, watpie prawdopodobnie hosting jak odtwarzal to zainstalowal joomle w najnowszej wersji i tylko przeniosl z backup-u bazy. Zalezy jakie byly tam komponenty, ale pewnie na podstawie bazy odtworzyli i tyle...