PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla PE 1.0.12a



stone
12-02-2007, 22:40
W nowej wersji:
Aktualizacja Joomli do wersji 1.0.12PL Beta2 (beta dotyczy tłumaczenia)
Aktualizacje dodatków
- Galeria EasyGallery do wersji 1.0RC1
- Forum Joomlaboard do wersji 1.1.4
- Pomost do forum SMF 1.1.1 do wersji 2.0.2
- Pomost do forum phpbb2 by Przemo do wersjo 1.0 RC5
- Remository do wersji 3.41
- Galeria Zoom Media Gallery do wersji 3.5.1 RC4
- Edytor JCE do wersji 1.0.5
- Letterman do wersji 1.2.4 RC1
- Edytor TMedit
Poprawki w instalatorze
Poprawki w skórce Power Edition

Pełna lista dodatków i opis na stronie domowej projektu http://www.pe.joomlapl.com/
Link do pobrania http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,41/

Pawelek.Z
14-02-2007, 17:03
Wczoraj zadowolony sprawnym działaniem serwera ściągnąłem najnowszą wersję PE. Ale instalator niezależnie od wybranej konfiguracji mówi, że wybrano forum SMF. Sprawdziłem dzisiaj na trzeźwo ;) i instaluje się normalnie bez forum ;) i też instaluje się z SMF. Jak znajde jakieś błędy dam znać!!! Testuje tę z SMF.

Pozdrawiam twórców!

stone
14-02-2007, 19:44
Wiem, z informacja o SMF wymaga jeszcze drobnej poprawki, postaram się to zrobić dzisiaj:) Za wszelkie inforamcje o błędach będę bardzo wdzięczny gdyż tylko w ten sposób mogę je eliminować

webdj.pl
15-02-2007, 11:01
Mam problem, bo chcąc dodać kategorię do galerii com_zoom w joomla power edition 1.0.12 - w tej najnowszej wersji, pokazje mi się coś takiego:

"Twoje polecenie jest realizowane... Czekaj cierpliwie..."

I niewiem co z tym zrobić - to w ogole nie znika :/ - proszę o pomoc.

Pawelek.Z
15-02-2007, 15:57
U mnie w zoom media galery, przy tworzeniu galerii nie ma (!) przycisków Zachowaj,Anuluj,Wstecz... (chcecie screena?) Nie wiem, czy błąd w instalowaniu, aktualizacji z poprzedniej stronki, czy w tym wydaniu PE.

Sprawdzałem plik polish.php - to przez niego nie mam przycisków Zachowaj,Anuluj,Wstecz - tam nie wszystko zostało przetłumaczone... ale nie chce mi się aż tak grzebać. Może problem w ustawieniach serwera jakiś jest??? HELP!!!

Po zainstalowaniu oryginału ze strony producenta, mam ten sam problem co webdj.pl - " Your request is being processed... Please be patient." w wersji angielskiej. Sprawdziłem dysk - plik został przerzucony, ale chyba sobie nie radzi z THUMABNALINS (bo nie utworzył)

SMF - konto admin jest, ale nie pasuje mu hasło (nie wiem czy przypadkiem znowu czegoś nie nakombinowałem) Wyszedłem z tego tak, że zmieniłem ręcznie tabelę smf_members w bazie danych wartość ID_GROUP swego loginu na '1' i loguje się bez problemu, już jako użytkownik - członek grupy Administratorzy.

Bielack
19-02-2007, 16:18
Zainstalowałem PE licząc na poprawny Zoom Media Gallery, ale widzę, że tutaj też nie ma polskich znaków.
U mnie nie ma problemów z tworzeniem galerii ładowaniem plików, ale te nieszczęśliwe opisy - dramat. W innym wątku (http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4062&page=2) widziałem, że problem został prawie rozwiązany. Prawie, bo na dwa sposoby i żaden nie działa u mnie w pełni. Udało mi się osiągnąć tylko połowiczny sukces - polskie znaki w Tytule, a krzaki zostały w opisach.

stone
19-02-2007, 20:48
Problem zapewne wynika, jak to poprzednim wątku podano, z kodowania UTF. Niestety na chwilę obecną nie mam możliwości czasowych aby się tym zająć. Może napisz na odpowiednim forum albo dopisz się do powyżeszgo tematu, tak jest większa szansa na odpowiedź

arturozz
20-02-2007, 01:20
Nie mam polskich liter w wieściach RSS. Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Artur

isteata
17-03-2007, 01:55
A ja zauważyłem błąd w edytorze JCE po kliknięciu myszką na obrazek w celu powiększenia go. Błąd pojawia się gdy czytając artykuł na witrynie na stronie frontowej klikniemy na obrazek by go powiększyć.

Oto błąd:

Warning: strpos() [function.strpos (http://forum.joomla.pl/function.strpos)]: Empty delimiter. in /home/kanczuga/public_html/components/com_jce/jce.php on line 89

Tekst błędu jest wyświetlany w przeglądarce Internet Explorer - oczywiście nie pojawia się obrazek. FireFox nie wyświetla błędu i wyświetla obrazek.

stone
17-03-2007, 21:33
Obawiam się że nie jest to wina PE jako takiego ale raczej samego edytora, sprawdź czy nie ukazała się jego nowa wersja, gdzie być może byłoby to poprawione

gal01
30-03-2007, 22:05
Witam

Zainstalowałem JoomlaPE z forum phpbb2 by Przemo. Czy po instalacji ustawienia komponentu forum powinny tak wyglądać?

http://www.starcza.net/%7Egal01/forum.jpg
Czy te pliki powinny być załatane? Bo nie dają się załatać.

Pozdrowienia
Tomek

stone
01-04-2007, 13:52
A, bo się obrazek długo ładował.

Hmm, po instalacji JoomliPE z wybranym forum Przemo powinno byc wszystko na zielono. Czy coś robiłeś od czasu instalacji?

gal01
01-04-2007, 20:13
A, bo się obrazek długo ładował.

Czy coś robiłeś od czasu instalacji?

Nie. To jest zaraz po instalacji. Świeżutka instalacja

Pozdrowienia

stone
02-04-2007, 21:26
Hmm, to dziwne, wgraj jeszcze raz te pliki z katalogu który miałeś przygotowany do wgrania na serwer i zobacz czy to coś zmieni

gal01
03-04-2007, 11:28
Hmm, to dziwne, wgraj jeszcze raz te pliki z katalogu który miałeś przygotowany do wgrania na serwer i zobacz czy to coś zmieni

Wrzuciłem jeszcze raz. Tym razem wygląda, że zadziałało. Może to z powodu, że wcześniej wrzucałem je przez ssh? Teraz wrzuciłem przez ftp i niby jest ok. Posprawdzam jeszcze i zobaczę.

Pozdrowienia
Tomek

rzodkiewka
18-04-2007, 18:34
Problem z phpbb2 by Przemo:

po zalogowaniu i przejściu na forum dalej jest pole do logowania, a u dołu pisze, że jestem zalogowany. instalacja poszła okej - postanowiłem skorzystać z twej paczki do szybkich testów na webserv 1.3 build2

Po zalogowaniu na forum i daniu wstecz - wtedy jestem zalogowany
O co chodzi?

jaromiko
20-06-2007, 18:26
Zainstalowałem RS galery i jestem zadowolony smiga jak trzeba wszystko , mam tylko jedenproblemkiedy zarzadzamgaleriami to nie moge sformatowac opisu poszczegolnych galerii tak jakbym chciał, tylko text leci jak z pliku text, po kolei itd... Nie dzial justowanie. linki itd,

byłbym wdzieczny za pomoc szukałem na forum ale nie znalazłem chyba ze zle parzyłem.

pozdrawiam

jaromiko
09-10-2007, 08:02
Stone mam do ciebie pytanie bo mi ręce chłopie opadają, zainstalowałem znajomej te joomle z tymi dodatkami i super wszystko jest to znaczy było, laska weszła w admina forum phpBB by przemo i wyłączyła forum jak mi się wydaje w koncowym efekcie zniknal mi z oczu link do panelu admina forum, mam zatem prosbe czy wiesz wktorym miejscu to wlaczyc - recznie (w pliku za pomoca FTPa i recznej edycji, czy jest jakis inny sposob - pozdrawiam

stone
10-10-2007, 09:22
Tak jak napisałem na PW nadpisz pliki skórki, poszukaj także na forum przema, może już ktoś miał taki problem

kolor_pl
06-11-2007, 21:27
Mam problem z menu w Joomla PE (dokladnie w±tek tego problemu jest tu)
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=12900&highlight=problem+menu
niestety wychodzi na to ze to wlasnie w PE jest cos zkichane bo normalna joomla nie wykrzacza sie w ten sposób (nie mozna załozyć nowych elem. menu)

jaromiko
07-11-2007, 08:15
Musi kolega powtornie wszystko grac i zainstalowac ;)

kolor_pl
07-11-2007, 10:18
a ile razy skoro juz żartem??

jaromiko
07-11-2007, 12:15
nie no spoko ;) do 3 razy sztuka a z czym to instalowałeś bo japowiem tak juz serio ze niema z tym problemow ;)

kolor_pl
07-11-2007, 19:34
No niestety 3 razy to chyba za mało bo instalowaem w sumie 5 razy. Z czym ?? instalowałem samą joomle PE (ogołaconą z komponentó jak i z wszystkimi dodatkami) i zawsze zaraz po instalacji juz nie mozna bylo utworzyc nowej pozycji menu - dodam ze z inną joomlą (1.0.13 stable pl) nie ma tego problemu - ale chciałem szybciej forum i Zoom Galery bo jeszcze musze dograc CommunityBuilder - a teraz jade wszystko sam bo nie mama cierpliowści _ JoomlaPE fajna paczka ale niestety cos ma niedorobione - szkoda. BTW w nowej JoomlaPE przydałby sie tez CommunityBuilder bo to tez fajny komponencik.

Therotos
30-04-2008, 14:04
Mi natomiast wywala taki błąd, podczas gdy chcę stworzyć nową pozycję w menu:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 16 bytes) in /home/radiodjx/public_html/joomla/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 78

ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie tego?

crazyluki
30-04-2008, 14:19
jest to błąd związany z ustawieniami php na Twoim serwerze - skrypt potrzebuje więcej pamięci niż może wykorzystać. Poza tym - taka moja nota - zmień jak najszybciej joomlę 1.0.12 na jakąś z wyższym numerkiem(1.0.15) :)
pozdrawiam
Łukasz Bielawski

Therotos
30-04-2008, 14:35
jest to błąd związany z ustawieniami php na Twoim serwerze - skrypt potrzebuje więcej pamięci niż może wykorzystać. Poza tym - taka moja nota - zmień jak najszybciej joomlę 1.0.12 na jakąś z wyższym numerkiem(1.0.15) :)
pozdrawiam
Łukasz Bielawski

A jest wersja Power Edition 1.0.15?

crazyluki
30-04-2008, 14:38
nieee. projekt umarł śmiercią naturalną. wgranie paru składników to parę minut plus ich skonfigurowanie następne parę. JoomlaPE miała swoje zalety (ba!, nawet sporo), lecz w związku z tym że nie ukazują się auktualnione wersje - nie możemy go polecić użytkownikom:)
Pozdrawiam