PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostek klasy css dla strony. Szablon Sollialite



kondzio2003
20-12-2013, 22:02
Joomla 3.2.1
Generalnie problem jest chyba bardziej cssowy niż joomlowy, ale proszę o pomoc.
Mam potrzebę podmienić zawartość diva klasy "gk-article"

7197

Dodając przyrostek klasy (_static) w edycji pozycji menu dopisywany jest on jeden poziom wyżej. A zależy mi jedynie na zmianie parametrów tego jednego diva. Sprawa jest taka, że dla stron "statycznych" np "kontakt" zostaje mi margines na informacje o artykule, które na stronie statycznej nie są potrzebne. Próbowałem zaorać marginesy aby nie było ich gdy nie ma informacji o artykule, ale miałem problem z opływaniem się divów i aside'a.

Bazyl
20-12-2013, 22:22
.item-page_static .gk-article {
...
}

kondzio2003
20-12-2013, 22:49
nie działa, jak biorę:
.item-page_static .gk-article .gk-item-page{
..
{

też nie trybi :/

Bazyl
20-12-2013, 22:51
Link do podstrony z problemem?

kondzio2003
20-12-2013, 23:23
W sensie link do strony?
Strona tworzy się na serwerze lokalnym, jutro ją wrzucę na coś.

kondzio2003
22-12-2013, 15:04
http://test.mucka.pl/

Wrzuciłem.

A więc chodzi mi o strony statyczne "o mnie" i "kontakt" ... po lewej zostaje margines na informacje o artykule, którego chcę się pozbyć dla stron statycznych bo to dziwnie wygląda. Jeżeli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje i/lub screeny czy zrzuty plików to wrzucę :)

Bazyl
22-12-2013, 20:40
Szanowny Kolego,

Zapewne cenisz swój czas.
Powiedz, czemu nie cenisz mojego?

Gdzie jest dodany Twój _static?!?!?!

p.s. Szablon kupiłeś? Kod zerżnięty z gavick.com

kondzio2003
22-12-2013, 23:57
jakimś cudem na www nie było tych staticów, ale już są. Proszę o wybaczenie :)

Templatkę pobrałem z http://www.globbersthemes.com/ wtedy była jeszcze darmowa, teraz jest za $$. Nie zadawał bym sobie trudu szukać pirackich templatek.
Sporo sam z niej pozmieniałem, poprawiłem kilka błędów

Bazyl
23-12-2013, 00:06
.item-page_static .gk-article {
...
}

Już Ci pisałem...

kondzio2003
23-12-2013, 09:25
Nie było tej formuły w głównym pliku css bo jak wcześniej pisałem... zrobiłem backup strony po tych zmianach a jednak po wrzuceniu backupu na www ich nie było. Możliwe, że coś się machnąłem. Przepraszam za moje niedopatrzenie i Twój stracony czas.

Poprawiłem, ale wraz mi nie działa.
--------------------
w momencie pisania "nie działa" olśniło mnie i znalazłem błąd:

Deklaracja, którą kazałeś mi napisać ".item-page_static" była żywą kopią deklaracji ".gk-article" tylko usunąłem z niej margin i border a więc wyglądała tak:


.item-page_static .gk-article {
font-size:14px;
line-height:22px !important;

padding:0px 15px 45px 25px;
background:transparent;
min-height:300px;
background:#fff;

position:relative;
}

Ale gdy nie było żadnej informacji o marginie i borderze to nadpisywały się one właśnie z podrzędnego ".gk-article" i nie działało. W momencie olśnienia przyszło mi do głowy aby napisać margin:0 i border:none i już działa.