PDA

Zobacz pełną wersję : Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted - w Phoca Gallery



ArtB
20-12-2013, 23:21
Witam!
Poszukuję na wielu stronach rozwiązania następującego błędu:

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 17152 bytes) in /home2/dealer/main/pkg/sp2sk/sp2sk/html/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/image/imagemagic.php on line 214

Błąd pojawił się w momencie tworzenia miniaturek w Phoca galery.

Proszę o pomoc.

ArtB.

Bazyl
21-12-2013, 00:37
Hej,

Masz miejsce na serwerze?


p.s. sp2sk???

Karol99
21-12-2013, 11:46
Problem dotyczy raczej pamięci operacyjnej serwera. Miałem podobną sytuację, kiedy miniaturka była tworzona ze zbyt wielkiego obrazka (chodziło jakieś ogromne pliki o dużej rozdzielczości do druku do pobierania przez użytkowników). Obejściem problemu okazało się lokalne stworzenie mniejszego obrazka, wysłanie go na serwer i utworzenie z niego miniaturek, a potem podmiana FTP-em na ten właściwy ("wielki").

ArtB
21-12-2013, 20:06
Hej!

Jeżeli chodzi o serwer - to wykupuje miejsce na serwerze i to sporo gigabajtów, więc jeszcze powinno być.

Co do wielkości zdjęć - to obrabiam je, zmniejszam ich rozdzielczość do 800 na 600 i do tej pory nie było z tym problemu. Zdjęcia przez ftp przechodziły, a potem phoca galery bez problemu radziła sobie z tworzeniem miniatur.

Być może chodzi o jakąś pamięć tymczasową, gdyż tego dnia trochę zdjęć na serwer wysłałem.

Problem w tym, że teraz jak chcę wejść w panelu phoca gallery do ikonki obrazy - od razu moduł phoca wyrzuca mi ten komunikat. Nie mam nawet możliwości przekrzenia ikonek zdjęć i ich usunięcia.

Karol99
21-12-2013, 22:58
Spróbuj zwiększyć memory_limit, który obecnie masz ustawiony na 64 MB. W zależności od Twojego hostingu możesz to zrobić poprzez wpis w php.ini (memory_limit = 96M), w .htaccess (php_value memory_limit 96M), albo wcale (czyli może to zrobić tylko hostingodawca)

Dziwne, że taki błąd pojawia się przy tak małych zdjęciach. Może któreś jest większe, o jakiejś nietypowej rozdzielczości itp?...

ArtB
22-12-2013, 16:44
Hej!

Udało mi się rozwiązać problem, dzięki Waszym podpowiedziom.

Okazało się, że faktycznie jeden folder zawierał kilka zdjęć o rozdzielczości powyżej 4000. Mój błąd. Nie wiem jak to się stało. Musiałem je po prostu przeoczyć.
Usunąłem zdjęcia z tego folderu i wszystko wróciło do normy.

Dziękuję wszystkim za porady a zwłaszcza Karolowi99. Wesołych świąt.