PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edytorem



ralfik73
21-12-2013, 13:59
Witam
Niedawno znajomy poprosił mnie o administracje strony.
Chce, żebym wprowadził kilka zmian. To, co zastałem to strona
zrobiona na Joomla 1.0.8. Problem tkwi w tym, że nie mogę dodawać zdjęć ani tabel
w artykułach. Edytor to WYSIWYG TinyMCE. Klikam ikonke z zielonym drzewkiem
żeby wstawić obraz ale go nie wstawia. Link na 100% sprawny. Czym to może być
spowodowane? Jakaś blokada? Uszkodzenie edytora? Czy można zainstalować inny edytor do tej wersji Joomla?

Pozdrawiam

zwiastun
21-12-2013, 14:20
To masz duży problem.
1. Rozwój Joomla 1.0 został zakończony w 2008 roku na wersji 1.0.15. Wersja znajomego to 1.0.8, nie dość że w ogóle przestarzała, to jeszcze niezaktualizowana do wersji 1.0.15, a więc bez co najmniej kilkuset usterek naprawionych w kolejnych wydaniach.
2. W naprawianiu tej wersji raczej Ci nikt na forum nie pomoże, jeśli nie masz doświadczenia, marne szanse.
Możesz próbować "zaktualizować" do wersji 1.0.15, ale - ostrzegam - w międzyczasie dokonano m.in. zmian związanych z haszowaniem haseł - co może powodować dodatkowe niespodziewane problemy.
Jeśli "zaktualizujesz", to nadal będzie to przestarzale, trudne do zarządzania oprogramowanie (czy używasz jeszcze przeglądarki InternetExploer 5.5 albo starszej tudzież Windows 3.1?), które należałoby unowocześnić chociażby ze względu na bezpieczeństwo. Unowocześnić = podnieść co najmniej do wersji 2.5. A to już nieco złożona operacja (ale ludzie sobie z nią radzą :) ).
Krotko mówiąc, znajomy poprosił Cię "na początek" o pracę wycenianą przez firmy na kwotę rzędu 1000-2000 zł (+VAT). Może mu to warto uświadomić na początek?

ralfik73
21-12-2013, 15:23
Hmmm. Dziękuję za odpowiedź. A nie można by spróbować zmienić edytora?

zwiastun
21-12-2013, 15:53
A spróbuj, co mnie pytasz. Pytanie tylko, czy znajdziesz edytor dostosowany do takiego starocia.

PeFik
22-12-2013, 14:05
. Problem tkwi w tym, że nie mogę dodawać zdjęć ani tabel w artykułach.

Opcja alternatywna:
1) zainstalować inny edytor zgodny z joomla 1.0,x, jak poszukasz to może jeszcze znajdziesz
2) wyłaczyc edytor i wstawiac kod HTML ręcznie