PDA

Zobacz pełną wersję : podstrona z ograniczonym dotępem - grupy użytkowników



jankobialka
21-12-2013, 21:00
Drodzy koledzy,

mam do was pytanie odnośnie umożliwienia konkretnej grupie użytkowników dostępu do konkretnej podstrony. Utworzyłem nową grupę użytkowników o nazwie 'Współpracownicy' i ustawiłem grupę nadrzędną jako 'Registered', a następnie w dziale poziom dostępu ustawiłem dla tej grupy 'Registered' i 'Współpracownicy'. W wybranej pozycji menu w 'Dostęp' ustawiłem 'Współpracownicy'. Po wprowadzeniu takich ustawień do podstrony nie mają dostępu osoby niezalogowane, ale zarówno użytkownicy z grupy Registered, jak i 'Współpracownicy' mogą wejść na podstronę. Chciałbym, żeby grupa 'Registered' miał dokładnie takie same uprawnienia jak każdy zarejestrowany użytkownik, a dodatkowo mogła wchodzić do wybranych podstron niedostępnych dla grupy 'Registerde'. Korzystam z joomla 2.5. Wiecie może jak dokonać takiej konfiguracji ? Bardzo proszę o pomoc.

zwiastun
21-12-2013, 23:52
Chciałbym, żeby grupa 'Registered' miała dokładnie takie same uprawnienia jak każdy zarejestrowany użytkownik, a dodatkowo mogła wchodzić do wybranych podstron niedostępnych dla grupy 'Registered'.
Takich cudów nie da się osiągnąć.

jankobialka
22-12-2013, 17:55
Miałem na myśli 'Chciałbym, żeby grupa 'Współpracownicy' miała dokładnie takie same uprawnienia jak każdy zarejestrowany użytkownik, a dodatkowo mogła wchodzić do wybranych podstron niedostępnych dla grupy 'Registered'.' Da się osiągnąć coś takiego ? A jeśli się nie da w standardowej konfiguracji joomla, to czy jest jakiś komponent, plugin który to umożliwia ? Ewentualnie wystarczyłoby zablokowanie konkretnej podstrony hasłem, które znaliby niektórzy użytkownicy.