PDA

Zobacz pełną wersję : Płatności w sklepie internetowym



matfeusz
22-12-2013, 17:54
Plnauje założyć sklep internetowy tylko mam wątpliwości co do kwestii płatności w takim sklepie. A mianowicie standardowo w moim sklepie można zapłacić za zakupy poprzez przelew bankowy na określone konto ale chciałbym dodać również szybkie płatność poprzez banki lub paypal. Jak wyglądają kwestia tam płatności za korzystanie z takich usług. Zawsze byłem przekonany, że paypal jest darmowy ale chyba tka nie jest...? Proszę o jakieś sugestie bo za bardzo nie wiem gdzie szukać informacji na ten temat.

zbig1972
22-12-2013, 18:35
Prowizja wynosi około 2,4-2,8 % wartości towaru sprzedanego przez Twój sklep internetowy.
Pobierana jest natychmiast z wartości zapłaconej przez Klienta. W jednych wystarczy założyć konto elektroniczne tak jak w przelewy24.pl dodać skrypt do strony i już.
Niektóre np. PAYU żądają podpisania umowy na piśmie, weryfikacji regulaminu sklepu i innych procedur. Dopiero potem dodajesz plugin do CMSa i działasz.
Za pobrane prowizje raz w miesiącu dostajesz fakturę.
Najwięcej dodatków dla sklepu VirtueMart dot. płatności elektronicznych po przez Twój sklep znajdziesz tutaj http://dodatkijoomla.pl/home.html
Tak działa większość Firm oferujących płatność po przez "internet banking"

matfeusz
22-12-2013, 22:17
Dziękuję za pomoc. Czy masz jakieś wypróbowane płatności które mógłbyś polecić?

zbig1972
22-12-2013, 23:03
Tworząc sklepy wykorzystuję PAYU, Przelewy24.pl i PAYPAL
Z PAYU jest najtrudniej zacząć (Chyba z racji stworzenia prawidłowego regulaminu. On musi byc po prostu napisany wg. ich wskazówek), ale potem już idzie.