PDA

Zobacz pełną wersję : automatyzacja zarządzania sklepem



fenix
23-12-2013, 16:29
Witajcie,
Mam dwa powiązane przykłady o charakterze prawie akademickim ;)
1. Mamy warzywniak w którym sprzedajemy "ziemniaki od Henryka" i "cebulę od Zenona". Jestem umówiony z Henrykiem i Zenonem, że płacę im za towar dopiero jak go sprzedam. Czy da się tak zrobić, że klient dokonuje płatności za worek ziemniaków, a kwota ta jest automatycznie rozliczana w ten sposób, że część zostaje w sklepie za pośrednictwo, a reszta trafia prosto na konto Henryka? Chodzi o to żeby poustawiać różne konta do różnych produktów, bo na przykład Zenon ma własne konto.
2. Henryk wprowadza do sprzedaży nowe warzywa. Czy da się tak zrobić, że Henryk ma zdefiniowany w swoim profilu numer konta bankowego i wszystkie dodane przez niego produkty będę rozliczane na jego konto. Chodzi również o to żeby Henryk nie mógł edytować produktów Zenona.

Proszę o sugestie kombinacji jakie można wykonać, aby móc zrealizować te przykłady. Fajnie jeśli dałoby się to oprzeć na VirtueMart, bo wiadomo, że ma dużą społeczność i masę dodatków. Jeśli jednak nie da się tak skonfigurować VirtueMart to chętnie przyjmę każdą inną sugestię w tym rozwiązania komercyjne lub pół-komercyjne (darmowy core + płatne dodatki).
Pozdrawiam - Fenix

pyziak
23-12-2013, 22:21
Moja sugestia to przyjrzeć się rozszerzeniom aukcyjnym http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/auction
traktując Pana Henryka i Pana Zenona, jako użytkowników wystawiających swoje towary na aukcje, myślę że tego typu rozwiązaniom jest bliżej do założeń niż VirtueMart

fenix
23-12-2013, 22:44
Ok :)
Dzięki za odpowiedź, pozostaje zatem pytanie co kupić: BF czy WDC?
Czekając na odpowiedź nie próżnowałem, a przeszukiwałem również zagraniczne fora i gdzieś trafiłem na informację, że w następnym wydaniu VM, czyli 2.1 będzie opcja "multi vendor". Podobno są już jakieś bety dla deweloperów, ale nie znalazłem do pobrania i w sumie nie wiem czy to by mi rozwiązało problem.
Jeśli ktoś ma link to bety VM 2.1, albo potrafi to złożyć z ich svn'a (bo ja niestety nie) to serdecznie poproszę - dzięki temu wiedziałbym na czym stoję :)
Znalazłem też komercyjny dodatek do VM dający opcję "multi vendor" - VMVendor. Jeśli ktoś miał z nim do czynienia to poproszę o radę czy to rozwiązanie się sprawdza.
No i jeszcze jedno pytanie w tym kontekście: wiecie może kiedy ma wyjść VM 2.1 w wersji stabilnej?

pyziak
23-12-2013, 22:58
wiecie może kiedy ma wyjść VM 2.1 w wersji stabilnej?
może trochę humorystycznie, ale w/g mnie (i moich doświadczeń z VM) to obecna wersja nie powinna nazywać się stabilna ;)

fenix
23-12-2013, 23:00
:D humorystycznie, ale to w sumie cenna wskazówka - dzięki ;)

zwiastun
23-12-2013, 23:21
trafiłem na informację, że w następnym wydaniu VM, czyli 2.1 będzie opcja "multi vendor".
Ja z takim info spotkałem się pierwszy raz w roku 2005, albo nawet wcześniej, jeszcze w czasach Mambo :)

fenix
24-12-2013, 00:46
Ja z takim info spotkałem się pierwszy raz w roku 2005, albo nawet wcześniej, jeszcze w czasach Mambo :)

No to mnie nie pocieszyłeś ;)
Dobra, zaczekam jeszcze, a nóż ktoś podeśle link do tej bety i będzie wiadomo co i jak.
Przeglądałem tą stronę VM wzdłuż i wszerz i nigdzie nie mogę znaleźć ich planu wydawniczego. Wiecie może coś na ten temat?

Gall Anonim
24-12-2013, 01:08
Opcja MultiVendor
JoomShopping (przejrzyj wszystkie rozszerzenia komercyjne i podlicz)
Hikka, tak z pamięci w opcji MultiVendor około 800 PLN
all
PS Jedno i drugie stabilne (faktycznie)

fenix
27-12-2013, 23:45
OK :)
Dzięki za odpowiedzi - oczywiście poplusowałem ;)

souacz
28-12-2013, 05:23
Ta opcja jest już od dawna w VM (jako beta) ale ja nie odważyłbym się jej uruchamiać... Już prędzej to: http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions/virtuemart-administration/21218

Poza tym, rozwinę nieco myśl Pyziaka - każda wersja VM to wczesna beta albo nawet alpha. Znaczy to tyle, że każda wersja ma tyle błędów, że komuś kto nie zna bolączek tego komponentu i nie umie go okiełznać, grożą stany przedzawałowe i "ciche dni" w domu.


Screen z 2.0.16:

http://gd.wirt08.biznes-host.pl/pliki/mv.PNG

fenix
28-12-2013, 11:10
@souacz - dzięki - nie mam pojęcia jak to mogłem przeoczyć - na ten moment, do celów edukacyjnych powinno wystarczyć, jak wrócę to poszukam jakiegoś poradnika do tej opcji multi-vendor dla VM :)

emil77
03-01-2014, 21:42
Opcja multi-vendor jest najlepsza do tego typu rozwiązania

feronek
10-07-2014, 19:57
Witam.
Podłączam się do wątku. Zainstalowała i skonfigurowałam (chyba poprawnie) VMVendor ale.. co zrobić, żeby to działało? Próbowałam już wszystkiego, udało mi się zrobić tak, żeby Klient miał status sprzedawcy i w jego panelu byla zakładka z danymi sklepu. Ale na stronie w module nadal mam info: No vendor yet
Czy ktoś wie jak to skonfigurować, żeby działało????