PDA

Zobacz pełną wersję : ten sam fatal error na 3 takich samych instalacjach Joomla



Grzegorz_n
24-12-2013, 00:00
Witam :)

Bardzo proszę o pomoc :)

Instalacja 3.2.0 jeszcze bez aktualizacji do 3.2.1
PHP 5.4
hosting w az.pl

Dzisiaj usiadłem do kompa, aby kontynuować tworzenie witryny i przy próbie zapisu zmian w artykule, otrzymałem takie oto komunikaty:

Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, '', to be a valid callback in /home/konto_hostingowe/public_html/mojadomena.pl/libraries/joomla/filter/input.php on line 712

Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, '', to be a valid callback in /home/konto_hostingowe/public_html/mojadomena.pl/libraries/joomla/filter/input.php on line 719

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 496498889 bytes) in /home/konto_hostingowe/public_html/mojadomena.pl/libraries/joomla/filter/input.php on line 712

Ponieważ do tej pory wszystko działało bez najdrobniejszych problemów, pierwsze co przyszło mi do głowy, to sprawdzenie dwóch pozostałych (identyczny i z tego samegó źródła) instalacji i okazało się, że wszędzie występuje ten sam problem. Domyślam się, że może to być spowodowane jakimiś zmianami w hostingu, skoro wszystkie 3 instalacje, nagle zaczęły zachowywać się tak samo. Próbowałem jeszcze obniżyć wersję PHP z 5.4 do 5.3. Efekt był taski, że ww. komunikaty nie pokazywały się, ale za to żadne zmiany w edytowanym artykule nie zapisywały się.

Czy można jakoś temu zaradzić???


Z góry dziękuję za każde info, które pomoże w opanowaniu sytuacji.


Pozdrawiam :)
Grzegorz

Gall Anonim
24-12-2013, 01:21
Zapytaj hostingodawcy z czym grzebał przy php, stawiam na aktualizację wersji.
Pzdr

Grzegorz_n
25-12-2013, 09:34
Zapytaj hostingodawcy z czym grzebał przy php, stawiam na aktualizację wersji.No i miałeś rację. Miły Pan przyznał się od razu i nawet pomógł w dosyć krótkim czasie.

Ponieważ nie wiem, czy tą pomoc mam traktować jak doraźną, czy też docelową, więc wkleję tutaj odpowiedź, jaką otrzymałem od az.pl w tej sprawie. Zapewne wszystkim tutaj może się przydać.


Proszę ponownie o weryfikację, czy nadal występują wskazane komunikaty błędów.

Po stronie Pana konta dla wskazanych domen zostało wyłączone działanie akceleratora php (zmiana, której dokonaliśmy).
Wyłączenie zostało wykonane poprzez dodanie odpowiedniej dyrektywy do pliku .user.ini.

Dla nowej instalacji Joomla (po wyłączeniu magic_quotes_gpc - komunikat Joomli) wszystkie funkcjonalności działają poprawnie.
Możliwe, że któryś z dodatków/modułów nie jest zgodny z ustawieniami php serwera.
Część zmian może Pan dokonać poprzez plik .user.ini
http://www.az.pl/nhelp_cmd_question_qid_803_x_jak,wykonac,zmiane,us tawien,php,.html

Proszę o weryfikacje, z jakich korzysta Pan dodatków do Joomli oraz jakie one mają wymagania odnośnie ustawień php.I co Wy na to? Pytanie do specjalistów od Joomla???

Qbik
26-12-2013, 17:22
mam podobna sytuacje z az.pl

http://forum.joomla.pl/showthread.php?74839-500-Internal-Server-Error&p=330793#post330793

nie dzwoniłem do nich jeszcze, mam na serwerze jeszcze jedna Joomle tylko 3.15 i działa ok na obu PHP zmieniony na 5.4.23
zrobiłem update do 3.21 i też się wysypała


ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić??

w błędach serwera pojawia mi się coś takiego

] [notice] EACCELERATOR(474817): PHP crashed on opline 47 of preg_replace_callback() at /public_html/test/libraries/joomla/filter/input.php:713
] [notice] EACCELERATOR(474761): PHP crashed on opline 54 of preg_replace_callback() at /public_html/test/libraries/joomla/filter/input.php:720

Grzegorz_n
27-12-2013, 18:13
Proszę o usunięcie.

adasb82
23-01-2014, 09:21
Jak nisko może upaść AZ.PL ? Napisałem do nich z identycznym problemem... a odpowiedź...


Uprzejmie informuję iż nie oferujemy wsparcia technicznego w kwestii oprogramowania zewnętrznego, sugeruję aby poszukał Pan rozwiązania na stronach/forach poświęconych oprogramowaniu joomla w poszukiwaniu rozwiązania swojej niedogodności.

Ja się z tamtąd zawijam bo to co się wyprawia na ich serwerach w ostatnich tygodniach, przechodzi ludzkie pojęcie. Jak raz dziennie nie będzie awarii to święto. Ostatnia awaria trwała od godziny 10 do 14 !!! Utraciłem wszystkie statystyki witryn, brak dostępu do poczty... koszmar. Ostatnie tygodnie to dzień w dzień brak dostępu do usługi. Infolinia zawieszona, czat z konsultantem zawieszony. Oszczegam i uprzedzam wszystkich zainteresowanych - jakie ceny taka jakość.

marian_mk
23-01-2014, 09:41
Przyłączę sie do opini o az.pl. Jest to hosting całkowicie nieprzyjazny Joomla a hostingodawca nieprzyjazny dla hostingobiorcy. Nawiasem mówiąc instalacje Joomla 3 oferują z poziomu Cpanelu a traktują Joomla jako oprogramowanie zewnętrzne.

Qbik
23-01-2014, 09:49
Mi pan w supporcie wmawiał ze joomla 3.2 nie współpracuje z PHP 5.4 a problem pojawił sie jak zrobili aktualizacje na serwerach, jak zmieniłem na 5.3 strona zaczęła działać

Fedajkin
26-01-2014, 22:49
No widzę, że az.pl daje się wszystkim we znaki... nie martwcie się, jutro rozpoczynam z nimi walkę o zmianę w ustawieniach php... przede wszystkim, nawet jeśli zainstalujecie joomlę z Softaculusa (serwer sam nada subdomenie odpowiednią konfigurację php) to później przy próbie aktualizacji z pozycji Softaculusa uzyska się informację o nieprawidłowej wersji php serwera... to jest paranoja i niedorzeczność. O postępach poinformuję tutaj.


Jest rozwiązanie: w php controll​ (Wybór wersji PHP) należy zmienić wersję php dla domeny/subdomeny na wersję 5.3 a nie wersję 5.4... wtedy działa bez problemów.

rkonik
02-09-2014, 17:31
Widzę że problem z PHP 5.4 na az dalej istnieje.
Czy ktoś rozwiązał ten problem ?

adasb82
02-09-2014, 17:54
Widzę że problem z PHP 5.4 na az dalej istnieje.
Czy ktoś rozwiązał ten problem ?

Tak. Zmieniłem hosting.

rkonik
05-09-2014, 10:39
PHP5.4 i PHP5.3 Nadal mam problemy.
@adasb82 chyba twoje rozwiązanie problemu jest najsensowniejsze.

komodore
15-09-2014, 20:37
Mam w AZ 7 witryn na joomla 3 i jedną na 2.5 i przy PHP 5.3 problemów nie zauważam (a w PHP 5.4 po wyłączeniu akceleratora też działają).
Bywały pare lat temu również problemy z konfiguracją filtrów mod_security, ale go też wyłączyłem tam gdzie były problemy (musiałbym sprawdzić czy to naprawili).
Nie da się ukryć, że helpdesk kuleje, bo zdarzają się odpowiedzi niegodne administratora oraz ciężko jest się dodzwonić.