PDA

Zobacz pełną wersję : k2 dla początkujących



qrdziel
26-12-2013, 17:29
witam
zaczynam pracować z k2 i mam trochę problemów
1. utworzyłem kilka kategorii i chciałbym aby ich lista była wyświetlona w module??
2. jak w k2 utworzyć widok na stronie głównej jak spis treści w książce - nazwy kategorii i pod każdą kategorią spis tytułów artykułów
3. jak przy nowo powstałych tytułach dodać oznaczenie, że to są nowe (czerwona ikonka z napisem NEW!)
oglądam dokumentację na stronie: http://getk2.org/
i atm np jest artykuł o dodawaniu kategorii: http://getk2.org/documentation/tutorials/1369-joomla-k2-categories
jest to proste, ale jak spowodować, aby ta kategoria gdziekolwiek się pokazała? np na pierwszej stronie - jak ustawić aby pokazywały się puste kategorie?

Gall Anonim
26-12-2013, 18:08
Myślę że brak Ci jeszcze odrobinę doświadczenia,
1. wejdź w menu
2. daj "utwórz"
3. wybierz typ elementu menu z możliwości dostępnych dla K2 (powolutku przeczytaj każdą możliwość, lista, przegląd, dodaj itd)
4. przejrzyj całą konfigurację wybranego już elementu menu (również powolutku i spokojnie)
5. ustaw wszystko tak jak potrzebujesz i... tyle
Naturalnie musisz najpierw stworzyć kilka kategorii w K2 i dodać do nich kilka testowych artykułów aby mieć na czym pracować.
K2 ma bardzo duże możliwości a przez to jest dość skomplikowany w konfiguracji.
Pzdr

qrdziel
26-12-2013, 18:53
A nie można utworzyć jednego pustego katalogu i go wyświetlić np w module który nazwę : Spis treści​??

w opcjach dodawania pozycji mam:

K2>>
Item - wyświetla jeden dokument
Item edit form - wyświetla formularz edycji dokumentu
Categories - pewnie powinno wyświetlić kategorię. Stworzyłem pustą kategorię test i zaznaczyłem ją dodając pozycję w menu i nic nie pokazało :(
Tag - wyświetla listę tagów
User page (blog) - wyświetla listę artykułów użytkownika (ja chcę aby kategorię pokazał)
Latest items from (one or more) users or categories - ostatnio utworzone dokumenty - to niestety nie wyświetla pustych kategorii

Gall Anonim
26-12-2013, 19:32
Po pierwsze zainstaluj sobie tłumaczenie,
po drugie jak napisałem musisz konfiguracje przeklikać powolutku i ze zrozumieniem
Element menu "Kategorie" o którym wspomniałeś:
Jeżeli zaznaczysz konkretną kategorię
Skonfigurujesz tak aby było widać tytuł kategorii
ustawisz:
Liczba głównych = 0
Kolumn z głównymi = 0
Ilustracja głównych = bez obrazka
Liczba podstawowych = 0
Kolumn z wyróżnionymi = 0
Ilustracja wyróżnionych = bez obrazka
Liczba zwykłych = 0
Kolumn ze zwykłymi = 0
Ilustracja zwykłych = bez obrazka
Liczba odnośników = 1000000000
Kolumn z odnośnikami = 1
Ilustracja odnośników = bez obrazka
Wyróżnione artykuły = tak
Kolejność artykułów = najpierw najnowsze
to w tej zakładce dostaniesz swoją listę artykułów tyle że najpierw to muszą one być.
Sorki ale nie powinienem Ci takich instrukcji udzielać bo wskazówkę dostałeś a pisanie tego jest bardzo czasochłonne i bezcelowe ponieważ tego typu informacje były na forum wielokrotnie, a jako człowiek jak mniemam inteligentny spokojnie do tego dojdziesz tyle że jak już wspomniałem powinieneś przeczytać wszystko, całą konfigurację wolno i z zastanowieniem się o co chodzi i jaki efekt daje (testować), napisałem żebyś stworzył kilka kategorii i kilka artykułów w każdej z nich, pytanie: Zrobiłeś to? Jeżeli nie to nawet gdybyś ustawił dobrze to nie będziesz o tym wiedział.
Dobra, koniec tych wykładów.
W odpowiedzi o moduły:
Ten efekt można również uzyskać właściwą konfiguracją modułów:
K-2 artykuły
K-2 narzędzia
K-2 strona frontowa (moduł do K2 z po za standardowych K-2)
Tyle że moduły te musisz sam przećwiczyć, jak napisałem: można, instrukcji do każdego z nich pisać mi się nie chce, ty działaj przez analogię do kategorii.

qrdziel
26-12-2013, 22:37
problem jest taki, że obojętnie cobym zmieniał i czytał ze zrozumieniem - to nic się nie pokazuje
zrobiłem jedną kategorię i jeden artykuł i chcę potestować i nic :(
artykuł test widać, a katalogów nie
www.server4teens.com

ugly kid joe
27-12-2013, 16:53
musisz uzywac k2 ? nie wystarczy ci com_content ?

qrdziel
27-12-2013, 17:10
to też jest na pewno wyjście
po pierwsze primo K2 ma pewne zalety w stosunku do com_content
po drugie primo - na pewno jest jakieś rozwiązanie mojego problemu - chciałbym je znaleźć

ugly kid joe
27-12-2013, 17:18
po pierwsze primo K2 ma pewne zalety w stosunku do com_content możesz powiedziec, jakie ?

qrdziel
27-12-2013, 17:53
dziwne
utworzyłem kolejną pozycję menu taką samą jak home i tam wyświetliło mi kategorie
ustawiłem tą drugą pozycję menu jako default, a pierwszą wrzuciłem do kosza i działa
hmm dziwne

qrdziel
16-04-2014, 01:36
dalej nie mogę tego rozgryźć
jak zrobić listę kategorii z listą artykułów?
czy się da ??
http://server4teens.com/index.php/test
nie mogę - to jest trudne :(

zwiastun
17-04-2014, 00:20
Przecież zrobiłeś, o co chodzi?
W K2 nie ma takiego typu pozycji menu.można - tak jak to próbujesz zrobić - ograniczać ilość publikowanych treści na stronach kategorii, tak, że w rezultacji uzyska się np. listę artykułów w kategorii.
Drugi sposób - nadpisanie szablonu, a dokładniej stworzenie szablonu alternatywnego, ktgóry bedzie wyświetlał dane w układzie listy dokłądnie tak, jak potrzebujesz. Trudne do wykonania, ale wykonalne