PDA

Zobacz pełną wersję : Moduły tworzą dziwne linki - jak nad nimi zapanować ?



bnet
27-12-2013, 18:52
Dziś napisałem 1 posta na tym forum, w sumie jeszcze nie rozwiązałem problemu a już mam nastepnę pytanie :) licze na wyrozumiałość, bo nie wiem czy tak można, ale do rzeczy.
Problem 1.
Czy istnieje możliwość kontroli linków (aliasów) podstron a własciwie artykułów generowanych przez moduły, konkretnie chodzi mi o moduł Latest News +, niby wszystko jest ok, przypisuję mu kategorie artykułów i wyświetlane są te artykuły, ale mają one aliasy wygenerowane przez ten moduł mianowicie: jakasdomena/82-aktualnosci/72-tytul-artykulu.html, skąd biora się te numerki i jak się ich pozbyć?
Problem 2.
Podobna sytuacja wystepuje korzystając z modułu reklamy, tutaj umieszczam sobie banerek podlinkowuje i niby wszytsko ok ale najeżdzając myszką na niego w lewym dolnym ekranie również widze jakiś dziwny link wygenerowany przez moduł, jakasdomena/components/banners/click/9.html. Podejrzewam że pod kątem SEO nie jest to mile widziane. Reasumując, też chciałbym aby było to co powinno czyli w tym przypadku adres strony na jaką kieruje baner. przykład w obrazku poniżej.

7208

Gall Anonim
27-12-2013, 19:47
Może jednak podasz link do tej mega tajnej strony :spoko:

bnet
27-12-2013, 20:10
www.autogielda.rzeszow.pl/ nie jest taka tajna :)

Gall Anonim
27-12-2013, 20:23
Te numerki to ID artykułu, żeby nad tym zapanować potrzebny byłby któryś z komponentów z tego miejsca http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/sef

bnet
27-12-2013, 20:38
tak myślałem że nie będzie to takie proste :( trzeba pewnie testować po kolei bo żadnego z tych dodatków nie znam, ciekawe chociarz czy któryś z nich zapanuje nad wszystkimi modułami czy bedzie trzeba zastosować kilka, a może ktoś już walczył i któryś z nich poleci ? Tak czy siak jest już jakieś światełko w tunelu.