PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o licznik odwiedzin poszczególnych podstron



robin625
30-12-2013, 18:04
Drodzy państwo,

Jestem początkującym użytkownikiem - właścicielem strony prywatnej (nie komercyjnej) artystycznej. Mam uprzejmie pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników.

Otóż w administracji witryny obok listy artykułów jest liczba odwiedzin danej podstrony.

Od pewnego czasu jedna-dwie podstrony są otwierane bardzo często. Na tyle mnie to zaabsorbowało, że postanowiłem się przyjrzeć bliżej. Podstrona ta jest odwiedzana jako jedyna w danym czasie tzn ktoś kto wchodzi np raz na stronę wchodzi tylko na tą podstronę a na inne już nie. Jest to o tyle dziwne, że zazwyczaj ludzie oglądają kilka podstron a tam sesje są wyłącznie na tą jedną podstronę.

Pytanie czy to fizycznie ktoś wchodzi zainteresowany czy może jest możliwość, że to "sam" internet "wchodzi" na daną podstronę ?

Jest to dla mnie ciekawe bo wiadomo - najczęściej się aktualizuje te podstrony gdzie jest najwięcej wejść.

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi i z góry przepraszam za trywialność pytania jednak sprawa mnie nie tyle "intryguje", że postanowiłem zwrócić się do Państwa o poradę.

Za każdą odpowiedź dziękuję. Życzę przy okazji udanego Sylwestra i serdeczności w Nowym Roku. :)

vereb
05-01-2014, 15:19
Cześć, wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
Najprawdopodobniej:
1. masz jakies przekierowanie które kieruje na daną podstronę
2. ilość wyświetleń artykułu może być spowodowana tym, że jest on podpięty pod stronę główną i ładuje się zawsze przy wejściu na stronę główną
3. Może jakiś robot ze statystyk, google lub czort wie skąd ma ustawione odwiedzanie danej podstrony
4. Może jest gdzieś link do tej właśnie podstrony (na jakimś forum, fejsie)
Najlepiej podepnij sobie stronę do Google Analytics i tam po zgromadzeniu już jakiś danych sprawdź przepływ odwiedzanych stron - będziesz wiedział skąd ludzie wchodzą, przez jakie strony przechodzą i gdzie opuszczają stronę.