PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana numeracji na punktację w "więcej artykułów"



deLL
30-12-2013, 23:46
Witam,

Mam dwa pytania.

1. Jak zmienić aby na końcu widoku kategorii artykułów w "tabeli" WIĘCEJ ARTYKUŁÓW zamiast 1, 2, 3, 4, itp. były wypunktowania, na przykład kropki?
Szukałem tego w szablonie, ale nie mogę znaleźć :hmm:
7212

2. Jak zamienić styl napisu (<div="...">) AKTUALNOŚCI na inny ten "div". Chodzi o to, że mam menu z nagłówkami i chciałbym, aby ten napis był również w takim stylu. [ Nie wiem czy się jasno wyraziłem ] :zagubiony:
7211

Pozdrawiam :)

zwiastun
31-12-2013, 01:32
Na podstawie obrazka to można doradzać, jak na podstawie szklanej kuli w programie Arkana magii :)
1. Lista numerowana jest standardowo generowana przez znacznik ol. Prawdopodobnie twórca szablonu w szablonach nadpisujących zmienił standardowe ul na ol. Ale równie dobrze mógl zdefiniować takie formatowanie za pomocą CSS, korzystając z selektora kontekstowego.
2. Nadpisać szablon (o nadpisywaniu szablonów poszukaj na http://wiki.joomla.pl). Ale być może wystarczy dodać odpowiednie formatowanie w CSS.

PS Nie przejmuj się - wróżka z Arkana magii odpowiedziała, że już w przyszłym roku czeka Cię mniej problemów i wszystko będzie szlo sprawniej.

deLL
31-12-2013, 12:47
Może to coś pomoże? Niestety nie mogę podać adresu strony itp. :/

7213

komodore
31-12-2013, 21:10
Z zapytań wnioskuję, że nie za wiele wiesz o html i css, dlatego proponuję na początek zapoznać się ze stroną http://www.kurshtml.edu.pl
Wskazany kurs i narzędzie, z którego zrobiłeś zrzut oraz znajomość struktury szablonu pomogą Ci rozwiązać problem.

deLL
01-01-2014, 13:11
Znam dobrze HTML i torchę CSS. Przeszukałem wszystkie pliki szablonu i nie ma nigdzie selektora <div class="items-more"> ! Więc nawet nie wiem gdzie tego szukać w innych plikach, nie szablonowych.

Gall Anonim
01-01-2014, 13:36
Pliku widoku kategorii

zwiastun
01-01-2014, 14:02
Czy zajrzałeś do materiału na temat nadpisywania szablonów?
Jestem na 100% przekonany, że nie. Bo gdybyś przejrzał, to wiedziałbyś, gdzie szukać tego selektora. Nie ma go w plikach szablonu? Może i nie ma.

Listy "Więcej artykułów" wyświetlane są na stronach przeglądów artykułów i na stronach przeglądów artykułów wyróżnionych. Jeśli w Twoim szablonie na 100% nie ma ciągu <div class="items-more">, to znaczy, że nie masz nadpisanych szablonów definiujących układ stron typu przegląd artykułów w kategorii i przegląd artykułów wyróżnionych.
Wystarczy zatem poszukać w plikach komponentu com_content.
Moje przypuszczenie, że być może twórca szablonu zmienił standardowe ul na ol, niestety, było niesłuszne. Lista artykułów jest objęta znacznikiem ol (we wcześniejszych wersjach było to ul). Można to zmienić nadpisując szablonem (zmian trzeba dokonać w plikach blog_links i default_links. Można tez za pomocą css. Wystarczy zdefiniować sposób wyświetlania elementów listy dla .items-more ol li (czy krócej .items-more li)